13 Aralık 2013, Cuma 09:15:01

'MİLLİ ŞİRKETLERİ ALIN DİYE BİZE GELİYORLAR'

THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu’nun verdiği bilgiler ülkemiz açısından gurur verici. Avrupa ve ABD’de havayolları yılda ortalama yüzde 3 büyürken, hatta çoğu batarken, THY bu yıl yüzde 20 büyümüş. Ama asıl çarpıcı olan, son 10 yılda yüzde 450 büyümesi!..
  • Geriye dönük 5 yıla baktıgımızda haksızca iş akdi fesh edilmiş arkadaşlar oldugunu görürüz.çesitli sebeplerle atılmış - haksızca- bu arkadasların hepsi dönsün işe. Hadi sendika el at şu işe..
  • ya bu rapor yuzunden cıkartılıp mahkemeyı kazandıkları halde ıse alınmayanlar ıcınde bı calısma yapacakmı acaba sendıka ??
  • "Sadece büyüme ve ikramda değil TEKNİK HİZMETLERDE'DE EN İYİSİYİZ.2010’da Sabiha Gökçen Havaalanı’nda 384 bin metrekarelik kapalı bakım onarım üssü kurduk. Hangar kapasitesi 4, atölye kapasitesi 6 kat arttı". hahahahahahahahahahahahahahah sesli gülüyorum!!! evet iyi olduğunuz çok şey var ama malesefki bunlar deil, mesela aynı işi yapan insanları aynı yerde çaşılıştırıp daha dorusu taşeronlastırmakda, çalışana zerre değer vermemekte, çalışana baskı yapmakta , bir işi yada görevi gerçekten hakedene değilde akrabanıza,köylünüze tanıdığınıza vermekte .......... gerçekten Avrupanın en iyisisiniz tebrikler.Ve bakın benimde bi önerim var işçi giderleri çok fazla idi artık sayenizde HABOM aş, KABIN aş. yakında PİLOT a.ş'de çıkar ama bunlardan önce daha kar getirecek bi önerim var YÖNETİM a.ş'ye nedersiniz :))
  • Şahsınız büyük bir zat oldugundan gereken saygıyı gösteremedik efendim, affola!!! F U !!!

THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu’nun verdiği bilgiler ülkemiz açısından gurur verici. Avrupa ve ABD’de havayolları yılda ortalama yüzde 3 büyürken, hatta çoğu batarken, THY bu yıl yüzde 20 büyümüş. Ama asıl çarpıcı olan, son 10 yılda yüzde 450 büyümesi!..

İşte Topçu’nun anlattıklarından önemli satırbaşları:

* Grev nedeniyle işine son verilen çalışanlarımızla, sendikanın katı tutumu nedeniyle bugüne kadar oturup konuşamıyorduk, yönetim değişti, sanıyorum artık konuşabiliriz. Kimseyi mağdur etmek istemiyoruz...

* 2003’te bütün personeli uçaklarımıza bindirdiğimizde yüzde 30’u dışarıda kalıyordu. Oysa şimdi, bütün personeli yine uçaklara bindirdiğimizde koltukların sadece yüzde 30’unu doldurabiliyorlar.

* Sadece büyüme ve ikramda değil teknik hizmetlerde de Avrupa’nın en iyisiyiz. Büyüdükçe bütün gözler üzerimize çevriliyor ve bu da daha iyi olmamıza olanak sağlıyor. 2010’da Sabiha Gökçen Havaalanı’nda 384 bin metrekarelik kapalı bakım onarım üssü kurduk. Hangar kapasitesi 4, atölye kapasitesi 6 kat arttı.

* Yılda 400 pilota ihtiyacımız olur. Şu anda 400’den fazla yabancı pilotumuz var.

* Halen 3 bin 200 pilot, 7 bin 300 kabin memurumuz bulunuyor. Personel sayımız 10 bin 500’den 34 bine yükseldi. Yolcu sayımız ise 10 milyondan 49 milyona çıktı. Bunların 10 milyonu transit yolcu.

* Sivil havacılık sektöründe ciddi savaş var. Birçok ülke, zarar eden hava yolu şirketlerini alalım diye bize geliyor.

* 38 milyar dolarlık yeni uçak siparişi verdik.

* 106 ülkeye uçuş yapıyoruz. Dünyanın en büyük şirketleri uçuş kolaylığı nedeniyle, bölge üssü olarak İstanbul’u tercih etmeye başladı.

* İktisadi teorilerin tam aksine, kriz çıktığında herkes küçülürken, biz büyümeyi tercih ettik. Son 10 yılda gelirimiz 1.5 milyar dolardan 14 milyar dolara, şirket sayımız da ikiden 18’e yükseldi...

Özetin özeti: THY’nin başarı öyküsü sadece ülkemizde değil, dünyada da göz kamaştırıyor. Umarız hep böyle devam eder...

Abbas Güçlü / Milliyet

'MİLLİ ŞİRKETLERİ ALIN DİYE BİZE GELİYORLAR'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Geriye dönük 5 yıla baktıgımızda haksızca iş akdi fesh edilmiş arkadaşlar oldugunu görürüz.çesitli sebeplerle atılmış - haksızca- bu arkadasların hepsi dönsün işe. Hadi sendika el at şu işe..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eskı k/m ~ 4 yıl önce
ya bu rapor yuzunden cıkartılıp mahkemeyı kazandıkları halde ıse alınmayanlar ıcınde bı calısma yapacakmı acaba sendıka ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HABooM FoRever!!! ~ 4 yıl önce
"Sadece büyüme ve ikramda değil TEKNİK HİZMETLERDE'DE EN İYİSİYİZ.2010’da Sabiha Gökçen Havaalanı’nda 384 bin metrekarelik kapalı bakım onarım üssü kurduk. Hangar kapasitesi 4, atölye kapasitesi 6 kat arttı". hahahahahahahahahahahahahahah sesli gülüyorum!!! evet iyi olduğunuz çok şey var ama malesefki bunlar deil, mesela aynı işi yapan insanları aynı yerde çaşılıştırıp daha dorusu taşeronlastırmakda, çalışana zerre değer vermemekte, çalışana baskı yapmakta , bir işi yada görevi gerçekten hakedene değilde akrabanıza,köylünüze tanıdığınıza vermekte .......... gerçekten Avrupanın en iyisisiniz tebrikler.Ve bakın benimde bi önerim var işçi giderleri çok fazla idi artık sayenizde HABOM aş, KABIN aş. yakında PİLOT a.ş'de çıkar ama bunlardan önce daha kar getirecek bi önerim var YÖNETİM a.ş'ye nedersiniz :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilanco hazretleri! ~ 4 yıl önce
Şahsınız büyük bir zat oldugundan gereken saygıyı gösteremedik efendim, affola!!! F U !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000