31 Mayıs 2011, Salı 16:00:03

MERZİFON HAVAALANI KAPATILIYOR

THY Çorum Acentesi Halit İnaltekin yaptığı yazılı açıklamada, Amasya-Merzifon Havaalanı'nın bakım gerekçesiyle 1 Haziran'dan itibaren üç ay süreyle uçuşa kapatılacağını bildirdi.
  • zaten 3 günlük tatilimi yolda geçirdikten sonra ne anlamı kalıyor tatilin? bu tatilime, dolaylı yoldan öel hayatıma yapılmış bir gasptır. yetkilileri kınıyorum.
  • Şeker Bayramı için şimdiden uçağı ayarlayım demiştim. O da ne, havalimanı tadilatta !!! İnsanlar bu tip dini bayramlarda büyüklerini ziyaret etmeyi tercih ediyor. Benim gibi bir de çocuğu olan insanlar karayolundan olabildiğince kaçıyor. Hangi zihniyet yaz tatili ve hele de şeker bayramına denk gelen bir dönemde tadilat yapmayı tercih eder. İnsana zormazlar mı aklınız nerde sizin beyler diye????? Tabii bu ülkede sormazlar.....
  • çorumlu acentanın bildirmesine gerek yok, THY zaten 2 aydır bu duyuruyu yapıyor
  • daha geçen sene Atatürk Havalimanı eski adıyla 06-24 pistinin uzatma ve yenileme çalışması 8 martta başladı ve 4 ay sürdü 1 temmuzda açıldı
THY Çorum Acentesi Halit İnaltekin yaptığı yazılı açıklamada, Amasya-Merzifon Havaalanı'nın bakım gerekçesiyle 1 Haziran'dan itibaren üç ay süreyle uçuşa kapatılacağını bildirdi.
 
"Serbest meydan" statüsü kazanan havaalanının iki pisti bulunduğunu belirten İnaltekin, verilen statünün ardından, piste bakım yapılması ihtiyacı duyulduğunu kaydetti.
 
Turizm sezonunda alınan bu kararın yolcuları olumsuz etkileyeceğini ifade eden İnaltekin, açıklamasında şunları kaydetti:
 
"Bölgemizin ek havaalanı olan Amasya-Merzifon Havaalanı yaz döneminde 3 ay boyunca uçuşa kapanacak. Havaalanı bütün uçakların 24 saat süreyle her an inebilmesi ve gece yatıya kalınabilmesi anlamı taşıyan "serbest meydan" statüsü kazanmıştı. Bu durum pistte bakım yapılması gerektiğini ortaya çıkardı. Biri 'ana pist', diğeri 'emergency pisti' olmak üzere iki pist bulunan havaalanının tadilat süresinde kapalı kalmaması için 'emergency pistine' 22. 5 metre genişliğinde bin metre ilave yapılması gerekiyor.
 
Pistin 3 ay boyunca kapalı olmasından dolayı THY'de bu tarihler arasındaki Merzifon seferlerini iptal etti. Tadilat çalışmaları süresince yolcular, Samsun ya da alternatif olarak Ankara'dan uçabilecekler. Turizm sezonuna girilecek bu dönemde alınan karar THY'nin gece uçuşlarını ayarlamasını bekleyen turizmcilerin ve yolcuların tepkisini çekti. THY'nin turizm sezonunda gerçekleştirilen sefer sayılarının sabah saatlerine alınmaması ve bakım için yaz sezonunda Merzifon Havaalanı'nın kapatılması Çorum turizmini olumsuz etkileyecek. Turizmciler olarak Merzifon Havaalanı'nın tadilat için kapatılması kararının yeniden gözden geçirilmesini istiyoruz. "
MERZİFON HAVAALANI KAPATILIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
zaten 3 günlük tatilimi yolda geçirdikten sonra ne anlamı kalıyor tatilin? bu tatilime, dolaylı yoldan öel hayatıma yapılmış bir gasptır. yetkilileri kınıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Şeker Bayramı için şimdiden uçağı ayarlayım demiştim. O da ne, havalimanı tadilatta !!! İnsanlar bu tip dini bayramlarda büyüklerini ziyaret etmeyi tercih ediyor. Benim gibi bir de çocuğu olan insanlar karayolundan olabildiğince kaçıyor. Hangi zihniyet yaz tatili ve hele de şeker bayramına denk gelen bir dönemde tadilat yapmayı tercih eder. İnsana zormazlar mı aklınız nerde sizin beyler diye????? Tabii bu ülkede sormazlar.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
çorumlu acentanın bildirmesine gerek yok, THY zaten 2 aydır bu duyuruyu yapıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
daha geçen sene Atatürk Havalimanı eski adıyla 06-24 pistinin uzatma ve yenileme çalışması 8 martta başladı ve 4 ay sürdü 1 temmuzda açıldı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000