20 Aralık 2012, Perşembe 14:07:39

MEHMETÇİK ARTIK UÇACAK...

Erbaş ve erlerin sivil havayolları ile taşınmasına yönelik protokol düzenlenen törenle imzalandı...
  • bu uygulama eskiden vardi,sonra kaldirildi,simdi baska isimle,reklami yapilarak tekrar uygulanmak isteniyor yenibirseymis gibi,ayrica bu konularin reklamini yapmak hic yakismiyor.
  • nakliye filoları boş uçakla egitim adı aktında gögü delsin.Devletin parası özel sektöre aksın.Ne güzel degıi mi?
  • ne kadar saf varsa burda sanirim. ortalik ekonomist kayniyor.
  • Arkadaşlar haberi doğru okuyun bilet paralarını msb ğı ödeyecek thy bedava taşımayacak askeri

Milli Savunma Bakanlığı'ndaki törene, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katılırken, protokolü, Tedarik Daire Başkanı Tuğgeneral İsmail Gümüştekin ile THY Genel Müdürü Temel Kotil imzaladı.

İmzaların ardından konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, erbaş ve erlerin yoğun dönemlerde kabul toplama merkezleri arasında havayolu ücretlerini MSB tarafından karşılanmasına yönelik yönetmelikte gerekli değişikliğin yapıldığını söyledi.

Söz konusu hizmetin yerine getirilmesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme bakanlığı ile havayolları şirketleri arasında görüşmeler yaptıklarını belirten yılmaz, ''Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca bu hizmetin gerçekleşmesi esnasında Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün geçerli tarifesinde yer alan ücretler ve yer hizmetleri ücretleri ile münferit asker taşımalarında ilgili yolcular için iç hat yolcu bedeli alınmayacaktır'' dedi.

Yılmaz, şunları söyledi: ''THY ile yapılan sözleşmeyle mevcut havaalanları kullanılarak erbaş ve erlerin tespit edilen 142 güzergah üzerinden uygun fiyatlarla özel havacılık firmalarına ait uçaklardan da istifade ile taşınması sağlanacaktır. Protokol kapsamında tahmini olarak 250 bin erbaş ve erin taşınması planlanmaktadır.

Bu bir ilktir, yapılacak bir işbirliği ile bu çalışma devam edecektir. Gelecek sözleşmede de eksiklikler ve aksaklıklar giderilecektir. Daha iyi sonuca ulaşacağız.''

Bakan Yılmaz, uygulamanın 28 Aralık'ta başlayacağını da belirtti. 

 

MEHMETÇİK ARTIK UÇACAK...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

yakis ~ 5 yıl önce
bu uygulama eskiden vardi,sonra kaldirildi,simdi baska isimle,reklami yapilarak tekrar uygulanmak isteniyor yenibirseymis gibi,ayrica bu konularin reklamini yapmak hic yakismiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
c -130 c-16 0 ~ 5 yıl önce
nakliye filoları boş uçakla egitim adı aktında gögü delsin.Devletin parası özel sektöre aksın.Ne güzel degıi mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 5 yıl önce
ne kadar saf varsa burda sanirim. ortalik ekonomist kayniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Arkadaşlar haberi doğru okuyun bilet paralarını msb ğı ödeyecek thy bedava taşımayacak askeri

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000