07 Mart 2009, Cumartesi 09:39:29

"Marka değeri bir kazayla yok olmaz"

Marka ve pazarlama uzmanı Doç. Dr. İzzet Bozkurt, Hollanda'da düşen uçağın Türk Hava Yolları'nın itibarına zarar vermeyeceğini söyledi.
  • Bu yazarın belli yandaş olduğu . Avrupa'ya bir gitsin bakalım THY'nin marka değeri düşmüş mü düşmemiş mi? Görür o zaman. Ama pardon sen yandaş yazar olduğun için göremezsin.
  • Olurmu hiç.Terliği giyeceeeeyn, garıyı arkana katacaaaayn, deveyi boğazlayacaaaayn, ganlarını akıtacaaayn, hemencik olmaz bu işler de mi?
  • Bu gazete arapça mı çıkıyor :))) Hani okuyanlar arap meraklısı ya...
  • Yalan haber yazmaktan sabıkalı, her gün tekzip yayınlayan, 'iri' gazetelerden daha güvenilirdir en azından, tabi görebilenlere

THY'nin dünyanın en iyi havayolları arasına adını yazdırdığını anlatan Bozkurt, bütün emeklerin bir anlık kazayla yok olmayacağını vurguladı. 
 
Ancak kısa süreli bir güven sorunu yaşanabileceğine işaret ederek, bundan sonraki sürecin daha dikkatli yönetilmesi uyarısında bulundu. Markaların zaman içinde büyüdüğünü kaydeden Doç. Dr. İzzet Bozkurt, THY cirosunun üçte ikisinin yurtdışı taşımacılığından oluştuğuna dikkat çekti. Kazayı, hiçbir havayolu şirketinin önceden öngöremeyeceğini dile getirirken, "Dünyanın en iyi havayolları da kaza yapıyor. Önemli olan krizi iyi yönetmektir." dedi. THY'nin her duruma hazırlıklı olması gerektiğini ifade eden Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü: "Singapur Hava Yolları da pist alanında boş duran bir makineye çarptı. Yüze yakın kişi öldü. Ancak şirket krizi çok iyi yönetti. Ölenlerin isimlerinin açıklanmasından defin işlemlerine kadar olaya hakimdi. Hollanda durumu iyi götürdü. Ancak bizde hayal kırıklığı yaşandı." Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği Genel Sekreteri ve Saga Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Musa Alioğlu da olayın yurtdışında meydana gelmesi ve kesin kaza kırım raporu açıklanmaması nedeniyle THY'nin büyük bir imaj kaybına uğramayacağını söyledi. Bu arada havayolları şirketlerini hizmet ve kalite yönünden değerlendiren Skytarx firmasının yaptığı ankette, THY'nin kazaya rağmen yerli ve yabancı yolculardan tam not aldığı ortaya çıktı.
 
(Zaman)

"Marka değeri bir kazayla yok olmaz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bu yazarın belli yandaş olduğu . Avrupa'ya bir gitsin bakalım THY'nin marka değeri düşmüş mü düşmemiş mi? Görür o zaman. Ama pardon sen yandaş yazar olduğun için göremezsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Olurmu hiç.Terliği giyeceeeeyn, garıyı arkana katacaaaayn, deveyi boğazlayacaaaayn, ganlarını akıtacaaayn, hemencik olmaz bu işler de mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu gazete arapça mı çıkıyor :))) Hani okuyanlar arap meraklısı ya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yalan haber yazmaktan sabıkalı, her gün tekzip yayınlayan, 'iri' gazetelerden daha güvenilirdir en azından, tabi görebilenlere

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000