15 Kasım 2012, Perşembe 21:35:17

MANDAL TAKILDI THY UÇAĞI PİSTİ PAS GEÇTİ

THY'ye ait TC-JGT kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçağının telsiz mandalı takılı kalınca kule ile temas kuramadı, uçak pisti pas geçti.
  • Allah ne RT ne de RTE eksikligi yasatmasin
  • globally fosunn her yeri bir yerlere takılmış haberi yok,bir mandal takılmış çok mu?
  • Bu konular AHL nında muğlak avrupada konu ile ilgili pas geçme talimatları ve sonrasında ne yapılacağı bile çoğu yerde yazar. Bu arada RNAV arrivallar uçakları boş yere dolandırıyor, bakın kontrolör istediği zaman nasıl shortcut verebiliyor, arrviallarda öyle olmalı, öncelikle çeşitlendirilip son yaklaşmaya bağlanmalılar..
  • QRH'de bu durumla ilgili tek maddelik bir checklist var. Bilenler bilir... Pas geçişin arka planında ne var bilemem ancak, eğer durum haberdeki gibiyse, pas geçiş sebebiyle gereksiz yere harcanan yakıtın, arkadaşların maaşından kesilmesi gerekir...

Türk Hava Yolları'na ait TC-JGT kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçak Atatürk Havalimanı'na inişe geçtiği sırada telsiz sorunu yaşadı. Telsiz mandalının takılı kalması sonucu pilot ile kule irtibat kuramadı.

Bunun üzerine THY uçağının kaptan pilotu pisti pas geçme kararı aldı.

Pisti pas geçen uçak ikinci denemesinde Atatürk Havalimanı'na sorunsuz inişini gerçekleştirdi.

Airporthaber.com

MANDAL TAKILDI THY UÇAĞI PİSTİ PAS GEÇTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Kerem ~ 6 yıl önce
Allah ne RT ne de RTE eksikligi yasatmasin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vika ~ 6 yıl önce
globally fosunn her yeri bir yerlere takılmış haberi yok,bir mandal takılmış çok mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siz başarısızlık arıyorsanız başka yere bakın. ~ 6 yıl önce
Siz başarısızlık arayıp,gülmek falan istiyorsanız başka havayollarına bakın,Türk hava yollarının yüksek başarısını Dünya takdirle karşılarken siz neyin peşindesiniz.
Bu konularda AHL nında boşluk var.. ~ 6 yıl önce
Bu konular AHL nında muğlak avrupada konu ile ilgili pas geçme talimatları ve sonrasında ne yapılacağı bile çoğu yerde yazar. Bu arada RNAV arrivallar uçakları boş yere dolandırıyor, bakın kontrolör istediği zaman nasıl shortcut verebiliyor, arrviallarda öyle olmalı, öncelikle çeşitlendirilip son yaklaşmaya bağlanmalılar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eğitim şart ~ 6 yıl önce
QRH'de bu durumla ilgili tek maddelik bir checklist var. Bilenler bilir... Pas geçişin arka planında ne var bilemem ancak, eğer durum haberdeki gibiyse, pas geçiş sebebiyle gereksiz yere harcanan yakıtın, arkadaşların maaşından kesilmesi gerekir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Sana ne arkadaş..? Adam pas geçmiş. Öyle gerekli görmüş. Son yaklaşmada QRH ile mi uğraşsın? Neyse sıkıntısı pas geçer, gerekli işlerini tamamlar ve gelip iner. Bahsettiğin QRH checklist'i memory item mi? 1000 feet altında her türlü pas geçilir demiyor mu kitap?? Ne kadar da çok biliyorsunuz. Yok maaşından kesilsinmiş de bilmem neymiş... Sanki siz pilotsunuz da onlar değil. Bu saçmalıklarınız yüzünden işlerinden soğuttunuz insanları.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000