21 Aralık 2014, Pazar 08:05:46

MALİYE BAKANI'NDAN TC-TUR YANITI

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanlığına alınan uçağın 185 milyon dolara alındığını, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın sigortasının yapılmadığını bildirdi.
  • Bu ucak en azından 1 yıl önce alınmıstır?? Soru neden lease back yapılmadı? Neden satın alındı ? THY üzerinden alınsaydı iyi olmasmıydı her ne ise kolay gelsin
  • türkiye ürettiği pamuklu ürünlerin ham maddesi olan pamuk ithalatı için 10 yılda 14 milyar dolar ödemiştir. bunun %50 si amerika dan, %40 ı ise yunanistandan olmuştur. söylemek istediğim şu, milletin giydiği atlet ve külotun ham maddesi için bile dışa bağımlı hale gelmişsin, daha uçak konuşuyorsun, osmanlı hayali kuruyorsun, buğday örneği de olabilirdi ama bu günün önemine binaen daha anlaşılabilir.
  • camaroth ne kullaniyorsun bizede soyle her haberin altinda seffafmis gibi yanli yorumlarinla bitiyorsun sıktın
  • Ortalama 10-15 bin maaş alıp hala bu kişileri eleştirebiliyorsunuz ya sizi gerçekten anlamıyorum.Hakaret vari yazmak istemiyorum ama lütfen biraz daha geniş çaplı düşünün. Bir yunanlı, israilli gibi düşünmeyi bırakında atalarınız olan osmanlı gibi düşünün ve destek verin demiyorum köstek olmayın yeter. Haaaa! istediğinizi yapın bu yoldan bizi alıkoyamayacaksınız zaten de ... İş işten geçtikten sonra refaha büyük güç olduktan sonra kıymet bileceksiniz ona yanarım... Neyse bencil kafatasçı arkadaşlarım sektör sizin elinizde değil artık bu yüzden kaygınız bunun farkındayız.

Maliye Bakanı, Genel Kurul’da 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı’nın 10. Maddesi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Genel Kurul’da milletvekilleri, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın seçilmesinden hemen sonra tahsis edilen uçak hangi bütçeden kaç paraya alındı?” diye sordu. Vekiller, Cumhurbaşkanlığı Sarayına sigorta yaptırılıp yaptırılmadığı sorusunu da yöneltti.

Maliye Bakanı, Cumhurbaşkanlığına alınan uçağın 185 milyon dolara alındığını belirterek, “Alınan uçak 185 milyon dolara alınmıştır. THY tarafından satın alındı, daha sonra devlete, THY buradan herhangi bir zarar etmeyecek belki de üzerine karını koyup verecektir” derken, “Başbakanlık para ödeyecek” dedi. (Gerçekgündem)

MALİYE BAKANI'NDAN TC-TUR YANITI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu ucak en azından 1 yıl önce alınmıstır?? Soru neden lease back yapılmadı? Neden satın alındı ? THY üzerinden alınsaydı iyi olmasmıydı her ne ise kolay gelsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pamuk ~ 3 yıl önce
türkiye ürettiği pamuklu ürünlerin ham maddesi olan pamuk ithalatı için 10 yılda 14 milyar dolar ödemiştir. bunun %50 si amerika dan, %40 ı ise yunanistandan olmuştur. söylemek istediğim şu, milletin giydiği atlet ve külotun ham maddesi için bile dışa bağımlı hale gelmişsin, daha uçak konuşuyorsun, osmanlı hayali kuruyorsun, buğday örneği de olabilirdi ama bu günün önemine binaen daha anlaşılabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
camaroth ne kullaniyorsun bizede soyle her haberin altinda seffafmis gibi yanli yorumlarinla bitiyorsun sıktın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sektörtehlikede ~ 3 yıl önce
Ortalama 10-15 bin maaş alıp hala bu kişileri eleştirebiliyorsunuz ya sizi gerçekten anlamıyorum.Hakaret vari yazmak istemiyorum ama lütfen biraz daha geniş çaplı düşünün. Bir yunanlı, israilli gibi düşünmeyi bırakında atalarınız olan osmanlı gibi düşünün ve destek verin demiyorum köstek olmayın yeter. Haaaa! istediğinizi yapın bu yoldan bizi alıkoyamayacaksınız zaten de ... İş işten geçtikten sonra refaha büyük güç olduktan sonra kıymet bileceksiniz ona yanarım... Neyse bencil kafatasçı arkadaşlarım sektör sizin elinizde değil artık bu yüzden kaygınız bunun farkındayız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000