08 Temmuz 2013, Pazartesi 12:01:04

MAHKEMEDEN THY’YE ŞOK ÜSTÜNE ŞOK

15 Mayıs’ta başlayan grev sonrası Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasındaki hukuki süreç devam ederken mahkeme bugün önemli bir karar verdi.
  • grevdeyim ve inanilmaz huzurluyum, dogru bildigim yolda yurudugum icin.. simdi gelelim parttime lara. sizlere niye kizgin olalim be arkadaslar Allah askina ya.. sizlerin elbette bir sucu gunahi yok olamaz da, konunun sizlerle hicbir alakasi yok tum grevci ark. adina yaziyorum.. konu sizlerin calistirilmalarinizin yanlis olmasinda.. asla isten atilmanizi istemeyiz, bakmayin oyle yazanlara onlar grevden degiller siretteki bazi mudurcukler yaziyor bizleri düşman etmek icin. ama sunu anlamanizi isteriz, 14 yilimi verdim bu sirkete bizi bizlerden baska kimse anlayamaz, neler cektik, ve simdi dogru olan greve cikmakti, ciktik ama grevde adam aldi, bu yuzden 53. gune girdik, 2 saatte bitecek bir grev bu kdr uzadi,, buarada sizlere ucakta kizan amirlere gelince!! siz kendi vicdanlarinizi parttime lara kizarak aklayamazsiniz!!!
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Ben part time olarak sizlerin sartlarina cok uzuluyorum yorgunsunuz sinirlisiniz haklisiniz. Ama bizim isten atilmanizi istemeniz sadee bencillik. Eger biz atilirsak sizin dinlenme saatleriniz nasil uzayacak? Calisan eksikligi oldugundan dolayi sizler bu kadar yogun calismiyor musunuz? Biz sizi desteklerken sizin bize ucakta kotu davranmaniz hor gormeniz ne kadar yazik? Gecen bi amirle uctum ve arkadaslarinin yerine is girdim diye bana yaadigini birakmadi. Kaldi ki biz de sizinle ayni mulakatlardan ayni sartlardan gectik evet biz 1.5 ay egitim aldik fakat 3 ay egitim alanlain soyledigi hep su oldu ben e cok sanslisiniz egitimde vakit kaybetmediniz herseyi ucakta ogreniyoruz oldu. Gerekten de oyle. Sizler bizi hor gordunuz neymis bir aylik egitimle hostes mi olurmus e oldu iste gayette sorumlulullarimizi biliyoruz. Siz ise baslar baslamaz hic mi zorlaadiniz aldigimiz uc aylik egitimle? Rica ediyorim biz sizi bu kadar desteklerken sizler bizden nefret etmeyin.
  • Thy yönetiminin hukuksuzluklarina mahkeme kararı çıkıyor. Ama önemli olan yaptırımlar. Shgm, thy nin grev kiricilari calistirmasina izin vermemeli. korku ımparatorluğu kuran hükümete ve onların temsilcisi gibi duruş sergileyen thy yöneticilerine sesleniyorum. Haksızlıklara karşı basinizdakilere tepki verin. Halkın yanında çalışanın yanında olan kazanır, olmayan kaybeder. Iktidara yakın olup gelen yöneticiler iktidarla birlikte giderler. Saygılar.

Türk Hava Yolları’na mahkemeden bir kötü haber daha geldi. Hava İş Sendikası’nın,15 Mayıs’ta başlayan grev sürecinde yasadışı işçi çalıştırdığı iddiasıyla THY hakkında yaptığı suç duyurusunda mahkeme sendikayı haklı buldu. Daha önce bilirkişi raporunda THY’nin grevde yasa dışı işçi çalıştırarak grev kırıcılığı yaptığı konusundaki rapor ışığında karar veren İstanbul 5. İş Mahkemesi’nin kararına ilişkin kısa bir bilgilendirme yapan Hava İş Sendikası, “ THY İşvereninin yasadışı grev kırıcılığı işlemleri ile ilgili tedbir kararı talep eden sataşmanın önlenmesi davasında bugün İstanbul 5. İş Mahkemesi’nde yapılan duruşmada dava sendikamız talebi lehine sonuçlanmıştır. Ayrıntılı açıklama hukuk müşavirliğimizin yapacağı değerlendirme sonrası yapılacaktır” denildi.

Mahkemenin bu kararı sonrası THY’nin grevde dışardan alarak çalıştırdığı işçilerle ilgili nasıl bir süreç işleyeceği merakla bekleniyor.

MAHKEMEDEN THY’YE ŞOK ÜSTÜNE ŞOK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

parttime ltfn okuu ~ 5 yıl önce
grevdeyim ve inanilmaz huzurluyum, dogru bildigim yolda yurudugum icin.. simdi gelelim parttime lara. sizlere niye kizgin olalim be arkadaslar Allah askina ya.. sizlerin elbette bir sucu gunahi yok olamaz da, konunun sizlerle hicbir alakasi yok tum grevci ark. adina yaziyorum.. konu sizlerin calistirilmalarinizin yanlis olmasinda.. asla isten atilmanizi istemeyiz, bakmayin oyle yazanlara onlar grevden degiller siretteki bazi mudurcukler yaziyor bizleri düşman etmek icin. ama sunu anlamanizi isteriz, 14 yilimi verdim bu sirkete bizi bizlerden baska kimse anlayamaz, neler cektik, ve simdi dogru olan greve cikmakti, ciktik ama grevde adam aldi, bu yuzden 53. gune girdik, 2 saatte bitecek bir grev bu kdr uzadi,, buarada sizlere ucakta kizan amirlere gelince!! siz kendi vicdanlarinizi parttime lara kizarak aklayamazsiniz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 5 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Part time ~ 5 yıl önce
Ben part time olarak sizlerin sartlarina cok uzuluyorum yorgunsunuz sinirlisiniz haklisiniz. Ama bizim isten atilmanizi istemeniz sadee bencillik. Eger biz atilirsak sizin dinlenme saatleriniz nasil uzayacak? Calisan eksikligi oldugundan dolayi sizler bu kadar yogun calismiyor musunuz? Biz sizi desteklerken sizin bize ucakta kotu davranmaniz hor gormeniz ne kadar yazik? Gecen bi amirle uctum ve arkadaslarinin yerine is girdim diye bana yaadigini birakmadi. Kaldi ki biz de sizinle ayni mulakatlardan ayni sartlardan gectik evet biz 1.5 ay egitim aldik fakat 3 ay egitim alanlain soyledigi hep su oldu ben e cok sanslisiniz egitimde vakit kaybetmediniz herseyi ucakta ogreniyoruz oldu. Gerekten de oyle. Sizler bizi hor gordunuz neymis bir aylik egitimle hostes mi olurmus e oldu iste gayette sorumlulullarimizi biliyoruz. Siz ise baslar baslamaz hic mi zorlaadiniz aldigimiz uc aylik egitimle? Rica ediyorim biz sizi bu kadar desteklerken sizler bizden nefret etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gunaydin ~ 5 yıl önce
Thy yönetiminin hukuksuzluklarina mahkeme kararı çıkıyor. Ama önemli olan yaptırımlar. Shgm, thy nin grev kiricilari calistirmasina izin vermemeli. korku ımparatorluğu kuran hükümete ve onların temsilcisi gibi duruş sergileyen thy yöneticilerine sesleniyorum. Haksızlıklara karşı basinizdakilere tepki verin. Halkın yanında çalışanın yanında olan kazanır, olmayan kaybeder. Iktidara yakın olup gelen yöneticiler iktidarla birlikte giderler. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000