09 Mayıs 2013, Perşembe 17:08:23

LUFTHANSA UÇAĞI ÇİĞLİ'YE DAR DÜŞTÜ

Lufthansa Havayolları'na ait Münih-İzmir seferini yapan uçağı yakıt kritiğine girince İzmir Adnan Menderes Havalimanı yerine Çiğli Askeri Üssü'ne iniş yaptı.
  • resimde yazan , " çiğli'ye indi" fakat başlıkta yazan , " çiğli'ye dar düştü".. azeriler , indi yerine düştü der.. haberi yazan azeri galiba ! ..
  • Lufthansa da acil inis yasayanlardanim..Istanbul-Düsseldorf ucagi Köln/Bonn havaalnina acil inis yapti.,havada resmen avci ucagi gibi pike yaparak,son anda atti kendini Köln/Bonna.en ücra köseye cekildi ucak,tanker geldi doldurdu benzini tekrar havalandik,Benzin konurken resmen hostesler terör estirdiler ucakda kimse ayaga kalkmiyacak yürümeyecek tuvalet yok su istemek yok hatta hasta olmak yok ( sarali bir cocuk vardi,az daha ölüyordu bunlarin yüzünden !! gercek atmiyorum,birebir yasadim..)..
  • Laga luga yapmayin. Adam denemis birdefa inmeyi. Flightradar da playback den bakin. Saati 12:50 utc yaptinizmi takip edebilirsiniz.
  • Bu arada Çiğli konusu açılmışken, İzmir'İn ikinci sivil havalimanı yapılacak mı orada ? ( askeri havalimanındanın yanındaki havalimanına? )

Airporthaber'e gelen bilgilere göre yakıt kritiğine giren LH 1780 sefer sayılı Münih-İzmir uçağı az önce Çiğli Askeri Üssü'ne iniş yaptı.

İzmir hava sahasında oraj bulutlarının ve şiddetli fırtınanın etkili olması sebebiyle rotasını Çiğli'deki askeri üsse çeviren Lufthansa uçağı, heyecana neden oldu. Uçağın yakıt kritiğine girdiği için İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na inmek için ısrarcı olmadığı kaydedilirken, aynı dakikalarda THY ve Atlasjet uçaklarının İzmir'e inişlerini gerçekleştirdikleri kaydedildi.

Lufthansa uçağının havada tur atma alternatifini kullanmadan yakıt kritiğini gerekçe göstererek Çiğli Askeri Üssü'ne inmek istemesi şaşkınlık yarattı. Lufthansa uçağının Adnan Menderes Havalimanı'na iniş için denemede bulunmadığı da bildirildi. 

Bu arada Lufthansa yetkilileri, İzmir'deki Çiğli Askeri Üssü'ne iniş yapıldığını doğrularken, sözkonusu inişin şiddetli fırtınadan kaynaklandığını ve şu anda yolcuların uçakta bulunduğunu kaydetti.

Çiğli'de, sivil yolcu uçağından yolcuların indirilmesi için uygun merdiven olmadığı için  yolcuların halen uçakta tutulduğu öğrenildi.

Uçağın hava şartlarının uygun hale gelmesinden sonra İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na gitmek üzere havalacağı öğrenildi.

LUFTHANSA UÇAĞI ÇİĞLİ'YE DAR DÜŞTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (67)

.. ~ 5 yıl önce
resimde yazan , " çiğli'ye indi" fakat başlıkta yazan , " çiğli'ye dar düştü".. azeriler , indi yerine düştü der.. haberi yazan azeri galiba ! ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sinan akerman ~ 5 yıl önce
Lufthansa da acil inis yasayanlardanim..Istanbul-Düsseldorf ucagi Köln/Bonn havaalnina acil inis yapti.,havada resmen avci ucagi gibi pike yaparak,son anda atti kendini Köln/Bonna.en ücra köseye cekildi ucak,tanker geldi doldurdu benzini tekrar havalandik,Benzin konurken resmen hostesler terör estirdiler ucakda kimse ayaga kalkmiyacak yürümeyecek tuvalet yok su istemek yok hatta hasta olmak yok ( sarali bir cocuk vardi,az daha ölüyordu bunlarin yüzünden !! gercek atmiyorum,birebir yasadim..)..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
noktaya , ~ 5 yıl önce
Laga luga yapmayin. Adam denemis birdefa inmeyi. Flightradar da playback den bakin. Saati 12:50 utc yaptinizmi takip edebilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 5 yıl önce
Bu arada Çiğli konusu açılmışken, İzmir'İn ikinci sivil havalimanı yapılacak mı orada ? ( askeri havalimanındanın yanındaki havalimanına? )

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000