20 Eylül 2010, Pazartesi 08:34:13

Lufthansa müdüründen THY'ye övgü dolu sözler...

Lufthansa Türkiye Müdürü Gregor Wende, yüzde 10-12 aralığındaki pazar paylarını yüzde 15'e çıkarmayı planladıklarını bildirdi. Wende, Türk Hava Yolları'na övgüler yağdırdı...
  • THY yi ovmus. Bunu THY lufthansa dan daha iyidir diye algilayanlara: En az rotar veya havada ve karada enaz kirim yapan havayolu demis mi? Duyan oldu mu?
  • Merak etmeyin .. Yine anlamzalar-- yine kulp takarlar.. Yani EGITIM SART
  • Gregor Wende : Liman von Sanders. One world : Star Alliance dolayisiyla Bu star alliance nin 5 yildizini bir baglayin ne gorursunuz (hafifce cevirip). Yeni dunya duzenine hosgeldiniz!
  • herkes taktir ediyor bizim entel danteller haric

Lufthansa Havayolları Türkiye Müdürü Gregor Wende, Bursa'ya sefer başlatmaya karar vermelerinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nın çok yoğun olması ile 100 koltuklu ekonomik uçaklar olan Embraer 195'lerin piyasaya çıkmasının etkili olduğunu ifade etti. Wende, şu anda bu uçaklardan ellerinde 3-4 adet olduğunu, 15 tane daha siparişleri bulunduğunu, Bursa için çok uygun olan bu Embraer 195'lerin bu aydan itibaren bu hatta kullanılmaya başlanacağını anlattı.

Wende, Bursa projesinin gerçekleşmesinin ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'na sefer koyma projelerini büyük ihtimalle hayata geçirmeyeceklerini söyledi.

Wende, Türkiye'de önümüzdeki dönemde başka şehirlere doğrudan uçuş gerçekleştirme planlarına ilişkin olarak, ''Hafta sonu için Antalya düşünüyoruz. Genellikle tatil için tercih edilen Antalya, İspanya'da Mayorka gibi enteresan bir destinasyon. Charter uçuşlarda 6 milyon yolcu taşınıyor. O yüzden cuma akşamı Almanya'dan çıkıp, pazar akşamı Antalya'dan dönüş yapacak seferler koyabiliriz. Bunun yanında uzun vadede Trabzon, Kayseri, Diyarbakır, Samsun düşündüğümüz iller arasında'' diye konuştu.

''THY, BÜYÜRKEN, KALİTEYİ ARTIRMAYI BAŞARDI''

Türk Havayolları'nın (THY) çok iyi bir havayolu şirketi haline geldiğini, bir yandan büyürken diğer yandan kaliteyi de artırmayı başardığını vurgulayan Wende, bütün havayolları zarar ederken THY'nin kar etmesinde İran, Irak, Gürcistan, Türkmenistan gibi çeşitli destinasyonlarda çok fazla rakibi olmamasının etkili olduğunu, buralarda fiyatları yüksek tutabildiğini kaydetti.

Bir yandan Türkiye'nin Avrupa ekonomisinde aktif bir oyuncu olduğu diğer yandan Almanya'daki işçiler dolayısıyla iki ülke arasında yoğun bir trafik bulunduğuna işaret eden Wende, ''Türkiye'de fırsatlar var. Onları yakalamamız lazım'' dedi.

Wende, kendilerinin şu anda yeni bir satın alma planlamadıklarını, ancak THY'nin şu anda satışta olan Polonya'nın Lot Havayolları ile ilgilenmesinin, Doğu Avrupa'yı Polonya üzerinden bağlayabilmek açısından doğru bir karar olacağını dile getirdi.

Türkiye pazarında THY'nin diğer pazarlara göre çok daha yüksek paya sahip olması ve daha düşük fiyatlı havayollarının da artık daha kuvvetli hale gelmesiyle rekabetin zorlaştığını ifade eden Wende, bu nedenle fiyat açısından da kendilerini değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Dünyada büyümeler yüzde 4-5 seviyelerindeyken son 6 ayda yüzde 10-15 büyüme kaydeden Türkiye pazarının dinamizmine işaret eden Wende, ''Bizim pazardaki payımız yüzde 10-12 aralığında, onu yüzde 15'e çıkarmayı planlıyoruz. Türkiye'den uçan yolcularımızın yüzde 30'u business class yolcusu. Buradaki payımız biraz az. Bunu da artırmamız lazım'' dedi.

Lufthansa müdüründen THY'ye övgü dolu sözler...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 8 yıl önce
THY yi ovmus. Bunu THY lufthansa dan daha iyidir diye algilayanlara: En az rotar veya havada ve karada enaz kirim yapan havayolu demis mi? Duyan oldu mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Merak etmeyin .. Yine anlamzalar-- yine kulp takarlar.. Yani EGITIM SART

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Gregor Wende : Liman von Sanders. One world : Star Alliance dolayisiyla Bu star alliance nin 5 yildizini bir baglayin ne gorursunuz (hafifce cevirip). Yeni dunya duzenine hosgeldiniz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
herkes taktir ediyor bizim entel danteller haric

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000