29 Nisan 2013, Pazartesi 09:58:35

LİSTEYE BİR YASAK DAHA EKLENİYOR

THY’den yeni düzenleme... Kızıl kırmızı ve platin sarısı saçtan sonra kırmızı ruja da ‘tedbir’ geliyor. Gerekçe: Yolcu şikâyeti...
  • rujsuz hostesmi olurmuşş..
  • tamam o zaman bende sizden memnun değilim ananızı da alın gidin efendim..
  • İmam Hatipli İranlı Bayanlar getirin bari bu ne saçmalık
  • Ben öyle bir şikayette bulunduğumu hatırlamıyorum.

Türk Hava Yolları (THY), yasaklar listesine kırmızı ruju da ekledi. THY yönetimi, kabin memurlarının (hostes) “kızıl kırmızı ve platin sarısı saç kullanılması” yasağının ardından şimdi de “kırmızı ruj” kullanımına karşı tedbir almaya hazırlanıyor.

“Yolculardan da gelen tepkiler” üzerine bu kararı aldığını belirten THY yönetimi, 'Kabin Memuru Üniforma Yönetmeliği”nde bazı değişikliklere gitmeye karar verdi. Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; kabin ekiplerinin, kılık-kıyafet ve makyaj kriterlerinin dışına çıkması üzerine hazırlanan yönetmelikte, geçen yıl 12 Temmuz’da da değişikliğe gidilmiş, frapan ve simli makyaj, pastel renklerde makyaj malzemesi kullanımı, kızıl kırmızı ve platin sarısı renkli saçlar yasaklanmıştı.

Son hazırlanan yönetmelikte ise kabin memurlarının kırmızı ruj kullanmasına yasak geliyor. Yönetmelikte, kırmızı ruj yerine abartı olmayan, daha pastel renklerde rujlar kullanılması istenirken saçların da üstten topuz değil arkadan toplanıp topuz yapılacağı ifade edildi. Hosteslere gönderilen Kabin Memuru Üniforma Yönetmeliği’ndeki revizyon değişikliğinin kısa süre sonra duyuru şeklinde yayımlanarak uygulamaya geçeceği belirtildi. (Milliyet)

LİSTEYE BİR YASAK DAHA EKLENİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

serenaydemir ~ 3 yıl önce
rujsuz hostesmi olurmuşş..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
memnuniyet mi? ~ 5 yıl önce
tamam o zaman bende sizden memnun değilim ananızı da alın gidin efendim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FERHAT BERLİN ~ 5 yıl önce
İmam Hatipli İranlı Bayanlar getirin bari bu ne saçmalık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
petersburg ~ 5 yıl önce
Ben öyle bir şikayette bulunduğumu hatırlamıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000