06 Temmuz 2010, Salı 12:11:44

KUYRUKLAR PİŞTİ OLDU

Türk Hava Yolları’nın yeni tasarlanan logosuna yönelik eleştiriler artarken yeni tasarımın Onur Havayolları ile benzer bir noktası dikkatlerden kaçmadı.
  • arkadaşlar bnde bu yeni logo'yu iğrenç buluyorum thy'ye adeta 3 sınıf uçak gibi olmuş laleli olan dizayn çok daha güzel hangi akla hizmettir bunu yapan tasarımcı onun için thy siteswindn şikayet mail atalım bn dün attım sizde atın hep berabr geri çevirelim bu kötü dizaynı BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR LÜTFEN...
  • demekki neymiş "her zaman ONUR yapar diğerleri araklar".
  • Acıyorum sana THY..Bu kadar güzel bir logoya, kurumsal kimliğe sahipsin böyle basit tasarım yapıyorsun.Senin reklamlarında kullandığın tasarıma bak bir de şu uçağa bak..En başta o 3D logoyu kullanmaman hata..Acıyorum sana..aslında sana değil kendime de acıyorum..neden THY hayranıymışım ki???
  • Konuyla ilgili haber sitede yayınlanır yayınlanmaz okumuştum ve heyecanlanmıştım. Değişim elbette her zaman iyidir ama ileri yönelik ve köklü olursa; bu dizayn lale motiflerinin yer aldığı boyamadan önceki dizayndan pek bi farkı yok gibime geliyor. Özellikle yurt dışındayken havaalnında THY nin uçakları bende burdayım derken neden böyle bir uygulamaya gidildi anlamış değilim.
Türk Hava Yolları, uçaklardan lale figürünü çıkardı, gövdesindeki ‘Turkish’ yazısını ‘Turkish Airlines’ olarak değiştirme kararı aldı.

Bülent Erkmen’e ait tasarım henüz bütün uçaklarda uygulanmaya başlamasa da eleştiriler şimdiden başladı.

Eleştirilerin yoğunlaştığı nokta ise Türk Hava Yolları’nın simgesi olarak bilinen lale figürünün uçaklardan kaldırılmasıydı.

‘Turkish Airlines’ yazısının da THY’ye 1980’yi yılların havayolu havası verdiği eleştirilerin çıkış noktası oldu.

Yeni tasarıma eleştiriler artarak sürerken uçağın kuyruk bölümündeki bir ayrıntı gözlerden kaçmıyor. THY logosunun bir ucu açık daire içine alındığı tasarım, yerli bir havayolunun logosunun birebir aynısı…

Dikkatli bakıldığında daire içindeki logolar farklı olsa da THY ile Onur Havayolları’nın kuyruk bölümündeki tasarımının birbirine çok benzediği açıkça görülüyor.

Benzer bir tasarım Romanyalı Tarom Havayolları’nda da bulunuyor.

AirportHaber
KUYRUKLAR PİŞTİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (53)

Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaşlar bnde bu yeni logo'yu iğrenç buluyorum thy'ye adeta 3 sınıf uçak gibi olmuş laleli olan dizayn çok daha güzel hangi akla hizmettir bunu yapan tasarımcı onun için thy siteswindn şikayet mail atalım bn dün attım sizde atın hep berabr geri çevirelim bu kötü dizaynı BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR LÜTFEN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
demekki neymiş "her zaman ONUR yapar diğerleri araklar".

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Acıyorum sana THY..Bu kadar güzel bir logoya, kurumsal kimliğe sahipsin böyle basit tasarım yapıyorsun.Senin reklamlarında kullandığın tasarıma bak bir de şu uçağa bak..En başta o 3D logoyu kullanmaman hata..Acıyorum sana..aslında sana değil kendime de acıyorum..neden THY hayranıymışım ki???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Konuyla ilgili haber sitede yayınlanır yayınlanmaz okumuştum ve heyecanlanmıştım. Değişim elbette her zaman iyidir ama ileri yönelik ve köklü olursa; bu dizayn lale motiflerinin yer aldığı boyamadan önceki dizayndan pek bi farkı yok gibime geliyor. Özellikle yurt dışındayken havaalnında THY nin uçakları bende burdayım derken neden böyle bir uygulamaya gidildi anlamış değilim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000