22 Ekim 2010, Cuma 08:32:55

"KTHY'Yİ YAŞATMAYA ÇALIŞTIK AMA OLMADI"

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nin “Yılın Devlet Adamı Ödülü”nü almak ve temaslarda bulunmak amacıyla Kayseri’ye giden Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu KKTC’ye döndü. Eroğlu, KTHY’yi yaşatmaya çalıştıklarını, fakat ilgili sendika ve borçlardan dolayı bunun başarılamadığını söyledi.
  • EROĞLU VAZGEÇ!!! MERAL UYDURULAMADI DAHA İNANDIRICI CÜMLELER HAZIRLASIN SANA EVDE???
  • KTHY nı yaşatmak için mi sendika ne derse yaptınız ? Onun için mi Bilal Ekşiyi gönderdiniz ? Aslında sendikayı kutlamak lazım. Rumların yapamadığını sendika başardı ve bu şirketi kapattırdı. Ama hala TV larda çıkıp nutuk atıyorlar. Neyse artık KKTC halkı neyin doğruı olduğunu iyi biliyor.
  • 2005 de ısrarla Türkiyeden ayrılmak isteyen sizler değilmiydiniz ? Kendi başınıza ayakta durmayı kolay mı sandınız ? Yavru vatan Kıbrıs her zaman Türkiyeye muhtaçtır... Sizleri kurtaracak tek bir kurum vardır. Her fırsatta sizi kışkırtan Sendikalarınıza gidin... Sizlere tazmınatlarınızı nasıl kurtaracağınızıda söylerler... Az kaldı sizlere yakında 1 çuval kına göndereceğiz... Sendikanıza ne amaçla kullanacağınızda sorun... O konuda size yardımcı olurlar...
  • çalışmak mı? dalga mı geçiyorlar....
Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağıyla, İstanbul üzerinden saat 20:30’da Ercan Havalimanı gelen Eroğlu’nu, Meclis Başkan Vekili Mustafa Yektaoğlu, UBP Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy ve Cumhurbaşkanlığı yetkilileri karşıladı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC’ye gelişinin ardından basın mensuplarına Kayseri’deki temaslarıyla ilgili detaylı bilgi verdi.

Eroğlu, Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de bir araya gelip, Kıbrıs konusunda görüşme yapma fırsatı bulduğunu söyledi.

Gül ile Kıbrıs konusunda samimi bir ortamda iyi değerlendirmelerde bulunduklarını ifade eden Eroğlu, Kayseri’de yaptığı diğer temasları da anlattı.

Kayseri’de bulunduğu süre içerisinde vatandaşlardan ve yetkililerden büyük ilgi gördüğünü, bundan da çok memnun kaldığını belirten Eroğlu, ayrıca köklerinin Kayseri’den gelmesinden dolayı, her gittiğinde yeni akrabalarını bulmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Güzel bir Kayseri gezisi geçirdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Eroğlu, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Eroğlu, KTHY’nin tasviye kararıyla ilgili sorulan bir soru üzerine, 19 Nisan 2009’da yapılan genel seçimin ardından, hükümete geldikleri günden itibaren, KTHY’nin, Türkiye şirketler yasalarına göre borçlarından dolayı, ta o zamandan tasviye edilmesi gerektiğini, ancak kendilerinin çalışarak, bu durumu tersine çevirip KTHY’yi yaşatmaya çalıştıklarını, fakat ilgili sendika ve borçlardan dolayı bunun başarılamadığını söyledi.

Bu süreçte KTHY’nin kurtarılması için yapılan çalışmaları anlatan Eroğlu, şimdi yeni kurulması planlanan “yeni KTHY’nin” KKTC devleti THY ve özel şirket hisseleriyle, üç ortaklık şeklinde olmasının planlandığını, bu ortaklığın da hayata geçmesi durumunda, KKTC adına uçuşların süreciğini dile getirdi.

Eroğlu, KTHY’yi yaşatmak için çok çalıştıklarını ama olmadığını söyledi.

(Kıbrıs Postası)
"KTHY'Yİ YAŞATMAYA ÇALIŞTIK AMA OLMADI"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Misafir ~ 7 yıl önce
EROĞLU VAZGEÇ!!! MERAL UYDURULAMADI DAHA İNANDIRICI CÜMLELER HAZIRLASIN SANA EVDE???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
KTHY nı yaşatmak için mi sendika ne derse yaptınız ? Onun için mi Bilal Ekşiyi gönderdiniz ? Aslında sendikayı kutlamak lazım. Rumların yapamadığını sendika başardı ve bu şirketi kapattırdı. Ama hala TV larda çıkıp nutuk atıyorlar. Neyse artık KKTC halkı neyin doğruı olduğunu iyi biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
2005 de ısrarla Türkiyeden ayrılmak isteyen sizler değilmiydiniz ? Kendi başınıza ayakta durmayı kolay mı sandınız ? Yavru vatan Kıbrıs her zaman Türkiyeye muhtaçtır... Sizleri kurtaracak tek bir kurum vardır. Her fırsatta sizi kışkırtan Sendikalarınıza gidin... Sizlere tazmınatlarınızı nasıl kurtaracağınızıda söylerler... Az kaldı sizlere yakında 1 çuval kına göndereceğiz... Sendikanıza ne amaçla kullanacağınızda sorun... O konuda size yardımcı olurlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
çalışmak mı? dalga mı geçiyorlar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000