28 Mayıs 2010, Cuma 09:26:13

KTHY'YE TÜRKİYE'DEN 25 MİLYON DOLAR

Uzun zamandır finansman sıkıntısı içinde olduğu için batma noktasına geldiği konuşulan Kıbrıs Türk Hava Yolları'nın kurtarılması operasyonunda dün çok önemli bir gelişme yaşandı.
  • KTHY’nın hâlihazırda içinde bulunduğu finansal hususlara ilişkin olarak bahsekonu haberde bahsedildiği şekilde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan herhangi bir plan bulunmadığı gibi, KTHY’ye 1 - 2 hafta içinde 20 - 25 milyon ABD Doları tutarında sıcak nakit kaynak aktarılması ya da KTHY’deki devlet hisselerinin özelleştirilmesi işinin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca üstlenilmesini konu alan herhangi bir müstakil ve/veya gizli toplantı yapılmadığı gibi ifade edildiği şekilde herhangi bir beyanda da bulunulmamıştır. Bu nedenle bu açıklamamın sitenizde kamuoyuna duyurulması hususunu saygıyla bildiririm. Dr. Ayhan SARISU
  • kthy nin batmasını kapanmasını kesinlikle istemiyorum ben yıllarca ekmeğini yedim. şu an çalışmıyorum fakat şirkete türkiye ne zaman el atsa türkiye personeli mağdur oluyor.en son örneği bilal ekşi genel md. oldu ilk icrat türkiye personelinin işten çıkartılması ondan önce ahmet derya döneminde yine türkiyedeki personel azaltıldı her seferinde bir şeyler yapıyoruz davasına yine inşallah türkiyedeki personele bir şey olmaz.kthy adına sevindim ama keşke türkiyedeki personel kıyımıyla kthy kurtulsa.
  • Hiç kimse batmasını istemiyor. Ama batmaya sebep olan yöneticilerin temizlenmesini istiyoruz. Tecrübeli, çağdaş ve havacılığı takip edebilen güncel yöneticilere ihtiyacımız var.
  • Bizler hepimiz kardeşiz. Kimsenin oyununa gelmeyin. Hiç kimse KTHY nin batmasını istemez. TR den kardeşlerimize sevgiler...

KKTC Hükümeti'nin yoğun çalışmaları neticesinde, Türkiye, KTHY'nin batışına ve yok oluşuna daha fazla seyirci kalmadan KTHY'nin kurtarılması için düğmeye bastı. Türkiye Özelleştirme Dairesi yetkilileri dün Başbakan İrsen Küçük başkanlığında geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda KTHY'nin yeni seçilen Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

Türkiye Özelleştirme Dairesi tarafından hazırlanan ve Türkiye tarafından görevlendirilen bir daire başkanı, KKTC Başbakanı Küçük'e KTHY'nin kurtarılması için yapılacak işlemlere ilişkin plan üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Söz konusu plana göre öncelikle Türkiye tarafından KTHY'ye 1-2 hafta içinde 20-25 milyon dolar tutarında nakit sıcak kaynak aktarılacak bununla aynı zamanda KTHY'deki devlet hisselerinin özelleştirilmesi işini Türkiye Özelleştirme Dairesi üstlenecek. Türkiye Özelleştirme İdaresi Daire Başkanı tarafından KTHY'nin kurtarılması için her türlü fedakârlığın yapılacağı ve öncelikle KTHY'ye işletme sermayesi aktarılarak bir rahatlamanın sağlanacağı aynı zamanda KTHY'nin olduğu gibi veya isim hakkı şeklinde özelleştirilmesinin yapılacağı ifade edildi.

Böylece, Türkiye bir kez daha KTHY ve KTHY çalışanlarını unutmadığını ve sahip çıktığını gösterdi.

Tüm KTHY çalışanlarının fiziki ve psikolojik olarak çöküş yaşadığı şu günlerde KTHY'nin kurtarılması için hükümet tarafından yürütülen çalışmalarda büyük bir ilerleme sağlanmış olması tüm çalışanlarda umut oluşturdu.

Haberin KTHY çalışanları tarafından duyulması üzerine KTHY Genel Müdürlüğü’nde bayram havası oluştu. KTHY çalışanları Türkiye'den yapılacak finansman yardımı ile ilk önce kendi alacaklarının ödenmesi için hükümete başvuruda bulunmaya hazırlanıyor.
 

KTHY'YE TÜRKİYE'DEN 25 MİLYON DOLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Misafir ~ 8 yıl önce
KTHY’nın hâlihazırda içinde bulunduğu finansal hususlara ilişkin olarak bahsekonu haberde bahsedildiği şekilde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan herhangi bir plan bulunmadığı gibi, KTHY’ye 1 - 2 hafta içinde 20 - 25 milyon ABD Doları tutarında sıcak nakit kaynak aktarılması ya da KTHY’deki devlet hisselerinin özelleştirilmesi işinin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca üstlenilmesini konu alan herhangi bir müstakil ve/veya gizli toplantı yapılmadığı gibi ifade edildiği şekilde herhangi bir beyanda da bulunulmamıştır. Bu nedenle bu açıklamamın sitenizde kamuoyuna duyurulması hususunu saygıyla bildiririm. Dr. Ayhan SARISU

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kthy nin batmasını kapanmasını kesinlikle istemiyorum ben yıllarca ekmeğini yedim. şu an çalışmıyorum fakat şirkete türkiye ne zaman el atsa türkiye personeli mağdur oluyor.en son örneği bilal ekşi genel md. oldu ilk icrat türkiye personelinin işten çıkartılması ondan önce ahmet derya döneminde yine türkiyedeki personel azaltıldı her seferinde bir şeyler yapıyoruz davasına yine inşallah türkiyedeki personele bir şey olmaz.kthy adına sevindim ama keşke türkiyedeki personel kıyımıyla kthy kurtulsa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Hiç kimse batmasını istemiyor. Ama batmaya sebep olan yöneticilerin temizlenmesini istiyoruz. Tecrübeli, çağdaş ve havacılığı takip edebilen güncel yöneticilere ihtiyacımız var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bizler hepimiz kardeşiz. Kimsenin oyununa gelmeyin. Hiç kimse KTHY nin batmasını istemez. TR den kardeşlerimize sevgiler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000