17 Haziran 2010, Perşembe 11:33:55

KTHY'DE ŞAİBELİ YAKLAŞIMLAR

AirportHaber Başyazarı ve Airport TV Yönetim Kurulu Başkanı Sefa İnan, Kıbrıs Türk Hava Yolları'nda yaşanan gelişmeleri kaleme aldı. Peki, İnan KTHY'de yaşananlar için ne diyor? İşte o yazı...
  • Uc-Sen sendikası hakkında dayanaksız uydurma ve saçma sapan yorumlar yapmak ve iddialarda bulunmakdan sıkılmadınız mı ? Şahsen ben okumaktan sıkıldım.
  • trdeki işsiz sayısından haberin yok galiba benimde paraya ihtiyacım var ama ekmek yediğim yeri satmıyorum senin gibi, şirket yalakası olarak değerlendirebilirsin bunlar senin gibilerin görüşüdür kıbrıs personeli 2004 ten beri zam alırken tr personeli 2010'a kadar zam almadan çalıştı söylediklerinden utan senin gibiler yüzünden bu hale geldi zaten şirket
  • sanki kurtaracaksında test yayını yapar gibi yayın yapıyonuz ....
  • uçak taki yolculardan satışta fazla para alıyorlar zaten ama kimse uyanamıyor

Son haftaların en çok üstünde durulan ve karşılıklı açıklamalar ve politikacıların ve sendikaların karşıt görüşleri doğrultusunda içinden çıkılmaz bir durum aldığı anlaşılan KTHY sorunun ardındaki gerçekleri, her zaman siz okuyucularımla, şüphe bile duymadığınızı bildiğim tarafsızlığımla paylaşacağım.

Hatam ya da yanlışlarım olursa şimdiden af ola...

Önce biraz geriye gelerek yavaş, yavaş günümüze gelmekte ve yaşanan gelişmeleri özümseyerek anlamaya çalışmakta yarar var.

Bilindiği gibi; Kıbrıs’ta 19 Nisan 2009’da yeni seçimler yapıldı. Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, seçimleri kaybetti, yerine; Derviş Eroğlu başkanlığında, Ulusal Birlik Partisi (UBP) hükümeti geldi.

Hükümetin Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy oldu. Bu hükümet değişikliğinden sonra, KTHY Yönetim Kurulu da doğal olarak değiştirilerek, Yönetim Kurulu Başkanlığına Erol Atakan atandı.

Derviş Eroğlu hükümeti; AKP yanlısı bir hükümet görüntüsü vermese de, KTHY’nin zor durumdan kurtulması için, TC Hükümetine; “THY çatısı altında çözüm önerilerine hazır olduğunu” bildirdi. Bu konuda da ısrarlı tutum izlemesinin sonucunda Hamdi Topçu başkanlığında bir kurul, Kıbrısı ziyaret etti. (Bildiğim kadarı ile, işadamları da bu ziyarete katıldı.) Bu gidişin ardından Hamdi Topçu, 1 aya yakın bir süre THY uzmanlarına, KTHY’yi inceletti ve sonucunda İstanbul’da THY Yönetim Binasında Kıbrıs Ulaştırma Bakanı ve KTHY Yönetim Kurulu Başkanı gibi yetkililerin katıldığı görüşmede, ilgili THY’nin KTHY için yapabilecekleri ve bu konudaki görüş ve önerilerini sıraladılar.

AirportHaber Başyazarı ve Airport TV Yönetim Kurulu Başkanı Sefa İnan'ın kaleme aldığı yazının tamamı için TIKLAYIN

KTHY'DE ŞAİBELİ YAKLAŞIMLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
Uc-Sen sendikası hakkında dayanaksız uydurma ve saçma sapan yorumlar yapmak ve iddialarda bulunmakdan sıkılmadınız mı ? Şahsen ben okumaktan sıkıldım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
trdeki işsiz sayısından haberin yok galiba benimde paraya ihtiyacım var ama ekmek yediğim yeri satmıyorum senin gibi, şirket yalakası olarak değerlendirebilirsin bunlar senin gibilerin görüşüdür kıbrıs personeli 2004 ten beri zam alırken tr personeli 2010'a kadar zam almadan çalıştı söylediklerinden utan senin gibiler yüzünden bu hale geldi zaten şirket

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sanki kurtaracaksında test yayını yapar gibi yayın yapıyonuz ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
uçak taki yolculardan satışta fazla para alıyorlar zaten ama kimse uyanamıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000