20 Mayıs 2010, Perşembe 15:18:53

KTHY'DE İSTİFA DEPREMİ

Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) yönetiminden şok istifa kararı... Havayolu şirketinin yönetim kurulu başkanı ve 3 üyesi, görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.
  • Uçaklarımız her iniş ve kalkışta görevli uçak teknisyeni tarafından teknik bakımları yapılır şayet arıza varsa onun ilgili kitabına bakılarak karar verilir oradaki prosedür ne ise o uygulanır.İnsanların irdeleme yaparken dikkat etmeleri gereken bu hususları iyi bilmeleri doğru bilgi almaları beraberinde olumlu ve yapıcı eleştirileri getirecektir ama kulaktan duyma bilgilerle yapılan yorumlar hem o işi yapanı hemde kthy ye zarar vermiş olurlar ,kaldıki bu sektörde bir sürü insan karnını doyurmakta ,ailelerinin geçimi sağlamaktadır. Doğru yerde doğru zamanda olmak her zaman etiktir ve şahsiyetli bir hareket olur
  • iyi cevap verdiniz vallahi. parça troubleshootingden sonra değişir. kaptan öyle yazınca ben de dedim ki 'acaba kaptan mı teşhis edip arızayı da değişin bu parçayı diyor' .adam belliki yazarken tekniği karalamak istemiş.
  • Bu sözler size ait galiba ''havacılıkta en önemli şey emniyet evet ama neden insanlar hala seni değil başka şirketleri tercih ediyor'' sizde bu sözlerinizle tekniğin başarısını kabullenmesenizde ''ama'' derken aslın da bu başarı da tekniğinde payı olduğunu ima ettiniz,bunu bilen zaten kthy ile uçmaktan vazgeçmemiştir.Teknisyenler doğrudur parça söker takar ama afaki değil o parçanın arızalı olup olmadığına yine teknisyen karar verir ve dediğiniz gibi ''gelsin parça takalım''arıza arama sonucunda karar verilir ve parça gelir teknisyen de ''UYGUN '' bir şekilde takar ve altınada imzasını koyar..
  • ESEGIN KUYRUGUNU KALABALIKTA KESME,KIMISI UZUN DER,KIMISI KISA !!!..... EDEP,ANCAK EDEPSIZLERIN EDEPSIZLIGINE SABIR VE TAHAMMUL GOSTERMEKTIR !!!..... HELAL OLSUN....

Kıbrıs Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Erol Atakan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Zeki Karahanoğlu, Prof. Dr. Ferhat Erişir ve Barış Kökoğlu görevlerinden istifa etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Erol Atakan, istifa kararının ardından yaptığı yazılı açıklamada, devletin ilgili kurullarının önünü açmak için bu kararın alındığını belirtti.
 
Açıklamanın devamında, havayolu şirketindeki yoğun çalışmaların ardından gelinen aşamanın, istifa kararının alınmasına neden olduğu kaydedildi.

Atakan son olarak, hem ülkenin hem de kurumun menfaatlerine doğrultusunda oluşacak olağan üstü durumlarda, göreve hazır oldukları da sözlerine ekledi.
 

KTHY'DE İSTİFA DEPREMİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Misafir ~ 8 yıl önce
Uçaklarımız her iniş ve kalkışta görevli uçak teknisyeni tarafından teknik bakımları yapılır şayet arıza varsa onun ilgili kitabına bakılarak karar verilir oradaki prosedür ne ise o uygulanır.İnsanların irdeleme yaparken dikkat etmeleri gereken bu hususları iyi bilmeleri doğru bilgi almaları beraberinde olumlu ve yapıcı eleştirileri getirecektir ama kulaktan duyma bilgilerle yapılan yorumlar hem o işi yapanı hemde kthy ye zarar vermiş olurlar ,kaldıki bu sektörde bir sürü insan karnını doyurmakta ,ailelerinin geçimi sağlamaktadır. Doğru yerde doğru zamanda olmak her zaman etiktir ve şahsiyetli bir hareket olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
iyi cevap verdiniz vallahi. parça troubleshootingden sonra değişir. kaptan öyle yazınca ben de dedim ki 'acaba kaptan mı teşhis edip arızayı da değişin bu parçayı diyor' .adam belliki yazarken tekniği karalamak istemiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu sözler size ait galiba ''havacılıkta en önemli şey emniyet evet ama neden insanlar hala seni değil başka şirketleri tercih ediyor'' sizde bu sözlerinizle tekniğin başarısını kabullenmesenizde ''ama'' derken aslın da bu başarı da tekniğinde payı olduğunu ima ettiniz,bunu bilen zaten kthy ile uçmaktan vazgeçmemiştir.Teknisyenler doğrudur parça söker takar ama afaki değil o parçanın arızalı olup olmadığına yine teknisyen karar verir ve dediğiniz gibi ''gelsin parça takalım''arıza arama sonucunda karar verilir ve parça gelir teknisyen de ''UYGUN '' bir şekilde takar ve altınada imzasını koyar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ESEGIN KUYRUGUNU KALABALIKTA KESME,KIMISI UZUN DER,KIMISI KISA !!!..... EDEP,ANCAK EDEPSIZLERIN EDEPSIZLIGINE SABIR VE TAHAMMUL GOSTERMEKTIR !!!..... HELAL OLSUN....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000