13 Mayıs 2011, Cuma 08:18:52

KTHY YÖNETİCİLERİ YARGILANMALI!

Kıbrıs Postası yazarlarından Mehmet Saydam, kapatılan Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) eski yöneticilerinin yargılanması gerektiğini ifade etti. Peki, Saydam başka neler söyledi? İşte o yazı...
  • KTHY gendi gendini oldurdu, intihar etti. Intihara yardimci olanlara da hic bir tedavi fayda etmedi. Bu cok enteresan bir fenomen. Herhalde Siegmund Freud hayatta olsa KTHY hakiinda uc dort tane daha dunya capinda genetik ve psikolijik tibbi eserler cikartabilirdi.
  • serdar denktaş,ctp nin atadıgı yönetim,ubp nin atadıgı yönetimi hepsini yargılayıp girne kapısında sallandıracan bak bakalım bundan sonra siyasetci kamu iktisadi teşekkülünü batırırmı.hade galın sağlıcakla.
  • Adada hiç bir işe yaramayan insanları KTHY nin yönetim kuruluna getirdiler. Ahmet İz, vs adamlar ne anlardı bu işlerden. Zavallılar ordusu ve sendikanın desteği şirketi başaşağıya çevirdi. Hala da bu adamları devlete almaya çalışırlar.
  • KTHY ÇALIŞANLARININ KİŞİ BAŞI İHTİYAT FONUNDA BİRİKMİŞ 25-30MİLYAR PARALARI VARDI.SENDİKA BU 350-400 ÇALIŞANA GEÇEN YILBAŞI 5-6MİLYAR[NAFAKA VERİR GİBİ]PARA VERDİ.GERİYE KALAN KİŞİ BAŞI 20MİLYARDAN HABER YOK.TOPLAMDA 7-8 TRİLYON YAPAN BU PARA NERDE SENDİKA ERKEKÇE ÇIKIP AÇIKLASIN.KTHY ÇALIŞANLARI DA BAŞBAKANLIK VE DİĞER BAKANLIKLARA PET ŞİŞE VE YUMURTA ATACAKLARINA KENDİ PARALARINI BUHAR EDEN SENDİKALARINA ATMALARI GEREKMEZ Mİ.BİRİLERİ BU CAHİL ÇALIŞANLARI UYARSIN.SENDİKAYI TAKİP ETTİLER KENDİLERİNİ KUYUNUN DİBİNDE BULDULAR AMA SENDİKA AĞALARI HERGÜN YEME İÇMEDE burancık YURT DIŞINA LARNAKADAN GİDER GELİR AÇIN GÖZÜNÜZÜ EYY ÇALIŞANLAR...

Geçtiğimiz gün “KTHY’nı Batıran Tüm Sorumlular Yargılanmalı” diye yazmıştım.

Bu ülkenin değerlerini kendi kişisel çıkarları için kullanan, rant dağıtan tüm herkese artık DUR demek adına bu YARGI süreci başlamalı!

Bu yazıdan sonra beni pek çok insan aradı. Özellikle de konu ile hiçbir bağlantısı olmayan ancak yıllardır bu toplum içerisinde Dürüst oldukları, ama Çıkarcı olmadıkları için sürekli hakları yenen normal ve sıradan insanlar. Hepsinin görüşü aynı; HEPSİ YARGILANMALI.

Hatta Hava-Sen Sendikasının Başkanı da sorgulanmalı!!

Bilmeyenler için söyleyeyim, KTHY’de son 2 yılda ve öncesinde siyasi atama ile görevlendirilmiş birçok kişi (Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetçiler, Genel Müdürler, v.b.) bugün farklı görevlerde yüksek maaşlar almaya devam etmektedirler! Kimisi başarısından dolayı REKABET KURULUNA atandı, kimisi Devlete Hukuk Müşaviri oldu.

Günün sonunda herkes yolunu buldu.

Yok olan KTHY oldu!

Eğer KKTC bir Hukuk Devleti ise bu şirketin iflasında kusuru olan herkes yargılanmalı.

KTHY tasfiye değil iflas ettirilmiştir.

Çalışanları hukuk savaşı başlatmalıdır!

Bu şirketin hesaplarını denetlemek ve Devletin hakkını korumak için atanan Denetçilerden yani Murakıplardan ve onları bu görevlere atayanlardan da hesap sorulmalıdır.

Bugün pek az kişinin bildiği gerçekleri artık birileri anlatmalıdır.

Öteyandan Dış Denetçiler bu görevlerini zamanında ve gerektiği gibi yerine getirip KTHY’nın hesaplarını Maliye Bakanlığı’na ve diğer makamlara yasal sürelerde sundular mı?

Bu raporlarda var olan bilgilerin ne kadarı doğru?

KTHY’nin İngiltere bağlantılı işlemleri bu denetimler kapsamında yeraldı mı?

Bu denetçilerden de gerekli bilgi ve ifadelerin de alınması gerekmiyor mu?

Denetim raporlarını onaylayan Yönetim Kurulu üyeleri nerde?

Her hafta tüm sülale bedava uçak bileti, bedava telefon kullananlar nerede?

KTHY’nı batıranlar yargılanmalı ve esas suçlular saptanarak cezalandırılmalıdırlar.

Fasıl 113 Şirketler Yasası öyle söylüyor.

Burası bir Hukuk Devleti ise YARGILANMALIDIRLAR!!! Bu uygulamalar tüm demokratik ülkelerde yapılmaktadır.

KTHY iflas ederken hangi Acenteler milyoner oldu? 50 $’a bilet alıp 250 $’a bilet satan acente kim?

Onunla sözleşme yapan ve KTHY’nı iflas ettirirken o Acenteyi milyoner eden kim?

KTHY’nı batıran bu rant dağıtımları neden kamuoyunda konuşulmuyor?

Bu ülkenin vergi veren bir vatandaşı olarak bu konu ile yakından ilgilenmeye devam edeceğim.

Artık bu toplumdaki genç nesil geçmişte olduğu gibi “Yiyenin Yanına Kalır” anlayışına karşı duracaktır.

Yiyenin kursağında kalacak ve bunun bedelini de ödeyecektir.

Bununla ilgili tüm sivil toplum örgütlerini ve herkesi göreve çağırıyorum.

Önümüzdeki haftalarda sizlere bu şirketin denetlenmiş hesaplarında sırf Şirket olumlu bir finansal tablo içerisinde görülsün diye bilinçli yapıldığına inandığım işlemlerden örnekler vereceğim.

İflasın eşiğindeki bir Şirketin nasıl denetlenip nasıl raporlandığına inanamazsınız!!!

Bu raporları imzalayanlar şimdi nerede, çıkıp açıklasınlar!

Mehmet SAYDAM
KIBRIS POSTASI

KTHY YÖNETİCİLERİ YARGILANMALI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
KTHY gendi gendini oldurdu, intihar etti. Intihara yardimci olanlara da hic bir tedavi fayda etmedi. Bu cok enteresan bir fenomen. Herhalde Siegmund Freud hayatta olsa KTHY hakiinda uc dort tane daha dunya capinda genetik ve psikolijik tibbi eserler cikartabilirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
serdar denktaş,ctp nin atadıgı yönetim,ubp nin atadıgı yönetimi hepsini yargılayıp girne kapısında sallandıracan bak bakalım bundan sonra siyasetci kamu iktisadi teşekkülünü batırırmı.hade galın sağlıcakla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Adada hiç bir işe yaramayan insanları KTHY nin yönetim kuruluna getirdiler. Ahmet İz, vs adamlar ne anlardı bu işlerden. Zavallılar ordusu ve sendikanın desteği şirketi başaşağıya çevirdi. Hala da bu adamları devlete almaya çalışırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
KTHY ÇALIŞANLARININ KİŞİ BAŞI İHTİYAT FONUNDA BİRİKMİŞ 25-30MİLYAR PARALARI VARDI.SENDİKA BU 350-400 ÇALIŞANA GEÇEN YILBAŞI 5-6MİLYAR[NAFAKA VERİR GİBİ]PARA VERDİ.GERİYE KALAN KİŞİ BAŞI 20MİLYARDAN HABER YOK.TOPLAMDA 7-8 TRİLYON YAPAN BU PARA NERDE SENDİKA ERKEKÇE ÇIKIP AÇIKLASIN.KTHY ÇALIŞANLARI DA BAŞBAKANLIK VE DİĞER BAKANLIKLARA PET ŞİŞE VE YUMURTA ATACAKLARINA KENDİ PARALARINI BUHAR EDEN SENDİKALARINA ATMALARI GEREKMEZ Mİ.BİRİLERİ BU CAHİL ÇALIŞANLARI UYARSIN.SENDİKAYI TAKİP ETTİLER KENDİLERİNİ KUYUNUN DİBİNDE BULDULAR AMA SENDİKA AĞALARI HERGÜN YEME İÇMEDE burancık YURT DIŞINA LARNAKADAN GİDER GELİR AÇIN GÖZÜNÜZÜ EYY ÇALIŞANLAR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000