19 Ekim 2010, Salı 17:14:43

KTHY RESMEN TARİH OLDU

Kıbrıs Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu, içine düştüğü maddi sıkıntılar sonrası beklenildiği gibi “iflas kararı” aldı. KTHY Yönetim Kurulu, mahkeme kararıyla tasfiye için yarın sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne başvuracak.
  • Daha eksik kalan bazı şeyleride yazmamış yazan,KTHY de iflas kararı öncesi KKTC personellerine ödeme yapılırken Türkiye personellerine 1 kuruş bile ödeme yapılmamış,basından öğrendiğimize göre 3-4 personelin hatta üst düzey yntc.lerin ihtiyat sandıkları ödenmiş , ne hikmetse böyle durumlara para var ama Türkiye personellerine gelince para yok tabi her zaman olduğu gibi yine ayrımcılık.Sn Başbakan Küçük te açıklama yapıyor,ödemelerini yaptık kimseyi mağdur etmedik diye.Söylediklerine ve yaptıklarına kendileri inanıyormu acaba.
  • KTHY de yn krl bir karar alıyor ve açıklıyor.Kontrollü iflas.Ben sözlük tüm ticaret hukuku,icra iflas hukuku ve google da araştırıyorum böyle bir ifade yok.Yani Türk tic.hk.da olmayan bir olguyuda, hukuka geçiriyorlar:)).Sorduğum hukuk'çular ne bu konuya açıklık getirebiliyor,nede ben bir siyasi bilimci olarak yorum getirebiliyorum.Çünkü ortada bir karar metni yokKonkordato değil,tasfiye değil,İflas değil peki ne acaba oyun içinde oyunmu var diyorum.Boşuna Baştan beri KOMEDİ DÜKKANI DEMEDİK.
  • Bu başlığı niye attım biliyormusunuz .İnanın komedi dükkanı adlı sitcom dan büyük keyif alıyorum.Ama size daha büyük keyif vereceğini bildiğim acemiliklerle dolu ,Ama bir o kadarda bireysel kahramanların bu camiaya gerçekten çok fazla katkıda bulunduğunu ve bu yetişmiş isimsiz kahramanların sayesinde bu şirketin bu günlere geldiğini anlatmakta isterim.Hatta isim vererek.Ama bugün gelinen noktada değil.
  • Sn:Bilal EKŞİ'ye KKTC de KTHY Gn.Md.lüğünde ve KKTC T.C. Büyükelçiliği önünde yapılanlar unutulur gibi değil ve yenir yutulur lokmalar değildir.Bundan sonra sen geleceksin diyeceksin ki Sn:T.C.Başbakanı veya Başbakan Yardımcısı'na beni kurtar , bu ne siyaset litaratürüne nede sendika litaratürüne nede insanlık litaratürüne sığar.
Fikret Çavuşoğlu başkanlığında bugün öğle saatlerinde ortakların da katılımıyla 2 saatlik bir toplantı gerçekleştiren KTHY Yönetim Kurulu, kontrollü iflas kararı aldı. Karar, KTHY Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Çavuşoğlu tarafından saat 15.00’de düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

Çavuşoğlu, iflas kararı alan yönetim kurulunun KTHY’nin tasfiyesi için yarın sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi Başkanlığı’na başvuracağını açıkladı.

KTHY’nin bu noktaya gelmesinde yönetsel sorunlar, KKTC’nin tanınmaması nedeniyle uygulanan ambargolar, zamanında doğru kararlar verilmemesi gibi birçok nedenler bulunduğunu belirten Çavuşoğlu, Başbakanlık Denetleme Kurulu ile Meclis Araştırma Komitesi’nin tüm bunların nedenlerini araştırmakta olduğunu, yarın saat 14.00’te kendisinin gerekli bilgileri vermek üzere üçüncü kez ilgili Meclis Komitesi’nin toplantısına katılacağını söyledi.

Gerek Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun, gerekse KTHY ile ilgili Meclis Araştırma Komitesi’nin elde edeceği sonuçları kamuoyu ile paylaşacağını umduğunu belirten Çavuşoğlu, “Kıbrıs Türk Hava Yolları ülkenin ulaşımına, turizmine, kargo hizmetlerine, kültürüne katkılar sağlayan önemli bir kurumumuzdu. Yaşanan iflasla doğacak olan boşluğun en kısa sürede doldurulacağını düşünüyorum. Bu yöndeki çalışmalar bizim dışımızda olmakla beraber devam ediyor. İnşallah kısa sürede yeni bir şirket ve ortaklık kurulur, eksik kalmış bu misyon giderilmiş olur” şeklinde konuştu.

Çok üzgün olduklarını belirterek, çalışanların bütün özverilerine, maaşlarının önemli bölümünden feragat etmelerine ve devletin geçen yıl yaptığı yaklaşık 40 milyon liralık yardıma rağmen sonuç elde edilemediğine işaret eden Çavuşoğlu, “Kıbrıs Türk Hava Yolları 140 milyon Dolar bilinen borçları ile iflas noktasına gelmiştir ve tasfiyesi yapılacaktır” dedi. (KıbrısPostası)
KTHY RESMEN TARİH OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Misafir ~ 8 yıl önce
Daha eksik kalan bazı şeyleride yazmamış yazan,KTHY de iflas kararı öncesi KKTC personellerine ödeme yapılırken Türkiye personellerine 1 kuruş bile ödeme yapılmamış,basından öğrendiğimize göre 3-4 personelin hatta üst düzey yntc.lerin ihtiyat sandıkları ödenmiş , ne hikmetse böyle durumlara para var ama Türkiye personellerine gelince para yok tabi her zaman olduğu gibi yine ayrımcılık.Sn Başbakan Küçük te açıklama yapıyor,ödemelerini yaptık kimseyi mağdur etmedik diye.Söylediklerine ve yaptıklarına kendileri inanıyormu acaba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
KTHY de yn krl bir karar alıyor ve açıklıyor.Kontrollü iflas.Ben sözlük tüm ticaret hukuku,icra iflas hukuku ve google da araştırıyorum böyle bir ifade yok.Yani Türk tic.hk.da olmayan bir olguyuda, hukuka geçiriyorlar:)).Sorduğum hukuk'çular ne bu konuya açıklık getirebiliyor,nede ben bir siyasi bilimci olarak yorum getirebiliyorum.Çünkü ortada bir karar metni yokKonkordato değil,tasfiye değil,İflas değil peki ne acaba oyun içinde oyunmu var diyorum.Boşuna Baştan beri KOMEDİ DÜKKANI DEMEDİK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu başlığı niye attım biliyormusunuz .İnanın komedi dükkanı adlı sitcom dan büyük keyif alıyorum.Ama size daha büyük keyif vereceğini bildiğim acemiliklerle dolu ,Ama bir o kadarda bireysel kahramanların bu camiaya gerçekten çok fazla katkıda bulunduğunu ve bu yetişmiş isimsiz kahramanların sayesinde bu şirketin bu günlere geldiğini anlatmakta isterim.Hatta isim vererek.Ama bugün gelinen noktada değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sn:Bilal EKŞİ'ye KKTC de KTHY Gn.Md.lüğünde ve KKTC T.C. Büyükelçiliği önünde yapılanlar unutulur gibi değil ve yenir yutulur lokmalar değildir.Bundan sonra sen geleceksin diyeceksin ki Sn:T.C.Başbakanı veya Başbakan Yardımcısı'na beni kurtar , bu ne siyaset litaratürüne nede sendika litaratürüne nede insanlık litaratürüne sığar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000