07 Şubat 2011, Pazartesi 08:45:42

KTHY İNGİLTERE ÇALIŞANLARI'NIN HAYKIRIŞI SÜRÜYOR

Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) İngiltere Çalışanları, geçtiğimiz günlerde sesini duyurmak için bir basın açıklaması yayınlamıştı. KTHY İngiltere Çalışanları bugün yeni bir bildiri daha yayınladı. Peki, o bildiride neler denildi?
  • 3 - 5 tane rum hayranı sendikacı gitmediği sürece KKTC kendine gelemez. Ya KKTC bu sendikacıları kendi kendine temizleyecek, ya da bırakacak bu işi Türkiye yapacak. Korkmayın kolay bir operasyondur.
  • Yeni yetişen nesil 1974 öncesini ve rum katliamlarını görmediği için sendikalarında kışkırtmasıyla Türkiye ve Türk düşmanı olarak yetişiyor ! Kendilerine sormak lazım acaba kendileri Türk değilmi ? Türkiyeden yılda 860 milyon TL (Yeni parayla) para alıyorsanız efendinize itaat edeceksiniz, uyacaksınız... O paralar Türkiye' de çalışan insanımızın kazancının vergisidir... Memurunuzun maaşlarını biz ödüyoruz, benzini suyu herseyi biz veriyoruz... Kıbrıslı çalışmaya değil kahvede oturmayı alışkındır... Benzini biz gönderiyoruz Anavatandan. Bizde 4 TL Sizde kaç TL ? Yazın da buraya göreyim ! 3 TL nin altında benzin kullanıyorsunuz ! Köpek bile sahibine efendisine itaat eder. Ama sizler sendika mitinglerinde Rum bayragı acmaya başladınız artık??
  • KKTC de halkla ilgili hiç bir problem yok. Ada da problemi yaratan CTP ve sendikalardır. Bunlar temizlendi mi iki halk yine kardeş gibi yaşayacaktır. Ama KKTC halkı önce sendikalara dersini vermelidir.
  • 1974 - 2011 arası toplam maddi yardım 4,5 Milyar USD ! 2010 yılı içindeki yardımı 860 Trilyon TL (yeni parayla 860 milyon TL ) *** Bu paralar karşılıksız hibe olarak verilen ve Yavruvatan kıbrısın gelişmesi içindir... Yapılan diğer maddi-manevi yardımlar hariçtir... Bütün bunlara ragmen Kıbrıs halkı sendikalar ile birlikte olup Türkiye ye cephe alıyorsa bu nankörlüktür, yediğiniz kaba pislemektir... Başka bir şey değildir... Unutmayın ki Kıbrıslı olarak sizler her zaman Türkiye ye muhtacsınız... TÜRKİYE OLMASA SİZLER BİR HİÇSİNİZ, CAN GÜVENLİĞİNİZ BİLE YOK ! 1974 ÖNCESINI UNUTMAYIN, UNUTTURMAYIN ! KIBRISDA YETİŞEN YENİ NESİL SENDIKALAR SAYESINDE GAFİL VE TÜRKİYE DÜŞMANI OLARAK YETİŞİYOR...

İŞTE KTHY LONDRA ÇALIŞANLARI TARAFINDAN YAYINLANAN O BİLDİRİ:

Biz aşağıda imzası bulunan  eski KTHY’nın Londra çalışanları , 20 Şubat 2010 tarihli basın bildirimizde Hükümetin duyarsız ve ihmalkar davrandığını ve sosyal devlet sorumluluklarından kaçındığını söylemiştik.

Hükümet yetkililerinin sorumluluklarına karşı yapmış oldukları beyanların ise sadece gündemi yatıştırıcı ve çalışanlar ile halkı susturucu amaçlı olduğu anlaşılmaktadır. İşte yapılan bu beyanlardan bazıları.

1.TürkajansKıbrıs  19 Mayıs 2010

Başbakan Küçük: “ KTHY deki sorunun ülke ve calışanlar menfaatine çözümü yönünde çalışmalarımızı büyük gayretle sürdürmekteyiz”

Maaşını almadan ve şirketin içinde olduğu durumun bilincinde olarak bugüne kadar özveri ile çalışmalarını sürdüren Kıbrıs Türk Hava Yolları personeline teşekkür eder sorunun ülkemiz ve calışanlar menfaatine çözümü yönünde çalışmalarımızı büyük gayretle sürdürmekte olduğumuzu ifade etmek isterim.

2.TürkajansKıbrıs  29 Haziran 2010

Kıbrıs Türk Hava Yolları ile ilgili soruları da yanıtlayan Maliye Bakanı Tatar, ortaklık anlaşmasının ardından şirketin Atlas-Jet’in yönetimine geçtiğini, yakın zamanda dağınıklığın giderileceğini belirtti.

Anlaşma uyarınca yeni şirkette istihdam edilmeyecek 150 civarında KTHY çalışanının mağdur olmaması için gayret edeceklerini söyledi.

3.TürkajansKıbrıs  20 Ekim 2010

“Yeni kurulacak şirket tamamen özel şirket koşullarında çalışacak ve ihtiyacı olan personeli alacak. Buna bizim müdahalemiz olamaz” diyen Küçük, şirket tercihini yaptıktan sonra kalan personelin mağdur olmaması için hükümetin çalışma yaptığını söyledi.

KKTC Hükümet yetkililerinin verdikleri sözlere itimat edilemez çünkü..........................

ÇALIŞMALARIMIZI BÜYÜK GAYRETLE SÜRDÜRÜYORUZ  =  HİÇBİR ÇALIŞMA YAPMIYORUZ

Demektir.................

Hükümetin bile sözüne itimat edemezsek kimin sözüne itimat edebiliriz.

Hükümete soruyoruz;

1.Tüm personeli düşünerek yapılan çalışmalar nelerdir ve ne gibi sonuç elde edilmiştir?
2.Tüm bu çalışmalar 9 aylık bir süre içerisinde niye halen çözümlenememiştir?
3.‘Paramız yoktur’ diyen Hükümet yeni kurduğu şirkete yatırım yapıp sadık ve yıllarını vermiş personelin hizmetini karşılıksız bırakıp kapı dışarı atmamışmıdır?

İngilteredeki 30 Sivil Toplum örgütünün 8 Temmuz ve 7 Ağustos tarihlerinde Başbakana KTHYnin durumu ve bir dizi önerilerle beraber gönderdiği yazılara hiçbir cevap alamaması Hükümetin endişelerimize karşı ne kadar ilgisiz ve ihmalkar olduğunu  göstermektedir. Sivil toplumumuz bile bu konuyla ilgili ihmal edilmişlerdir. Bizlerin ne şansı olabilir ki?

Hakkımızı kendi devletimiz korumayacak ise kim koruyacak ?

Haklarımız korunana kadar susmayacağımızı bildiririz...

İmza:  ‘ KTHY İngiltere Çalışanları’

KTHY İNGİLTERE ÇALIŞANLARI'NIN HAYKIRIŞI SÜRÜYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Misafir ~ 7 yıl önce
3 - 5 tane rum hayranı sendikacı gitmediği sürece KKTC kendine gelemez. Ya KKTC bu sendikacıları kendi kendine temizleyecek, ya da bırakacak bu işi Türkiye yapacak. Korkmayın kolay bir operasyondur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yeni yetişen nesil 1974 öncesini ve rum katliamlarını görmediği için sendikalarında kışkırtmasıyla Türkiye ve Türk düşmanı olarak yetişiyor ! Kendilerine sormak lazım acaba kendileri Türk değilmi ? Türkiyeden yılda 860 milyon TL (Yeni parayla) para alıyorsanız efendinize itaat edeceksiniz, uyacaksınız... O paralar Türkiye' de çalışan insanımızın kazancının vergisidir... Memurunuzun maaşlarını biz ödüyoruz, benzini suyu herseyi biz veriyoruz... Kıbrıslı çalışmaya değil kahvede oturmayı alışkındır... Benzini biz gönderiyoruz Anavatandan. Bizde 4 TL Sizde kaç TL ? Yazın da buraya göreyim ! 3 TL nin altında benzin kullanıyorsunuz ! Köpek bile sahibine efendisine itaat eder. Ama sizler sendika mitinglerinde Rum bayragı acmaya başladınız artık??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
KKTC de halkla ilgili hiç bir problem yok. Ada da problemi yaratan CTP ve sendikalardır. Bunlar temizlendi mi iki halk yine kardeş gibi yaşayacaktır. Ama KKTC halkı önce sendikalara dersini vermelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
1974 - 2011 arası toplam maddi yardım 4,5 Milyar USD ! 2010 yılı içindeki yardımı 860 Trilyon TL (yeni parayla 860 milyon TL ) *** Bu paralar karşılıksız hibe olarak verilen ve Yavruvatan kıbrısın gelişmesi içindir... Yapılan diğer maddi-manevi yardımlar hariçtir... Bütün bunlara ragmen Kıbrıs halkı sendikalar ile birlikte olup Türkiye ye cephe alıyorsa bu nankörlüktür, yediğiniz kaba pislemektir... Başka bir şey değildir... Unutmayın ki Kıbrıslı olarak sizler her zaman Türkiye ye muhtacsınız... TÜRKİYE OLMASA SİZLER BİR HİÇSİNİZ, CAN GÜVENLİĞİNİZ BİLE YOK ! 1974 ÖNCESINI UNUTMAYIN, UNUTTURMAYIN ! KIBRISDA YETİŞEN YENİ NESİL SENDIKALAR SAYESINDE GAFİL VE TÜRKİYE DÜŞMANI OLARAK YETİŞİYOR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000