12 Kasım 2009, Perşembe 07:33:45

KTHY çehre değiştiriyor

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın imajının 2010 yılında değişeceğini, bunun için kendileri ile birlikte kurum çalışanlarına da görev düştüğünü belirtti...
  • Ticaret müdürü Ekremle para kazanılamaz , son birkaç yıldır yaptığı işlere bakın ne fayda sağlamış. Torpilim var kimse karışamaz bana diye diye şirkete bu kadar para kazandırdı, daha doğrusu kazandıramadı. Kan değişikliği lazım, şirkete para kazandıracak insanlar lazım. Yoksa torpille olmuyor bu iş. Uçakları yerde tutmaktan başka ne yapıyor, yazık ekip yatar, uçak yatar. Ekrem keyfine bakar. KTHY de para arar.
  • Bu hükümetle bu işler biraz zor gözüküyor.
  • (cözüm) yazan arkadasa katılıyorum.ctp dönemınde 25 dolara bılet sattılar 2010 kadar geçerlı.malıyet 86 dolar.sayın hasan tacoy bu olaya tepkı koydu.inşallah düzeltir.KTHY hepimizin.saygılar.
  • Kthy milli havayolu olarak kalmalı.ancak personel sayısı olarak 2/3 oranında küçülmeli.Mali disipline edilmeli.Yönetim Profesyonel ellere teslim edilmeli.Ancak görünen o ki değişen pek bir şey olmayacak milli bayrak taşıma özelliği kalarak tamamen yada kısmi özelleştirmeler yapılmalı.

Ercan Havaalanı için “yüreğim yanık” diyen Taçoy, havaalanında yolcu salonlarında değişikliklere gidileceğini kaydetti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy açıklamasında, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nda ciddi bir bütçe açığı bulunduğunu, şirketin ortalama 8 milyon TL girdisine karşılık 60 milyon TL’ye yakın borcu bulunduğunu açıkladı. Taçoy, “Bunu azaltmamız lazım. Hep birlikte çalışmalıyız” dedi.

Şirkete sıkıntı yaratan uçak, bakım ve akaryakıt sözleşmeleri imzalandığını anlatan Taçoy, kullanılmayan uçağın motoruna binlerce dolar kira ödemek durumunda kaldıklarını kaydetti.

2010 yılında yeni bir KTHY imajı yaratmak istiyoruz. Yeni anlaşmalar, uçuş hedeflerinin artması gündemde. Yeni politikalar üretmek istiyoruz” diyen Taçoy, Kıbrıs Türk Hava Yolları için uluslararası firmalardan görüş alacaklarını; uçakların iç bakımı, ikram ve hizmet kalitesinin de geliştirileceğini söyledi.

“KTHY’nin devamlılığını sağlamak istiyoruz. Herkes çalışmalı. Biz de, çalışanlar da” diyen Taçoy, Ercan Havaalanı’ndaki uzun pasaport kuyrukları ve diğer hizmetlerle ilgili olarak da, “Yüreğim yanık. Ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Zaman alacak ama düzelteceğiz” ifadelerini kullandı.

Ercan Havaalanı’nda gidiş salonunun genişletileceğini de kaydeden Taçoy, havaalanının 18 ay içinde yeniden yapılandırılacağını, ardından yeni bir alanın gündeme geleceğini kaydetti. Girne-Lapta anayolunun mart ayında açılacağını da söyleyen Taçoy, deniz altından yeni bir fiber optik kablo içinde anlaşmaların imzalandığını ekledi.

KTHY çehre değiştiriyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
Ticaret müdürü Ekremle para kazanılamaz , son birkaç yıldır yaptığı işlere bakın ne fayda sağlamış. Torpilim var kimse karışamaz bana diye diye şirkete bu kadar para kazandırdı, daha doğrusu kazandıramadı. Kan değişikliği lazım, şirkete para kazandıracak insanlar lazım. Yoksa torpille olmuyor bu iş. Uçakları yerde tutmaktan başka ne yapıyor, yazık ekip yatar, uçak yatar. Ekrem keyfine bakar. KTHY de para arar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu hükümetle bu işler biraz zor gözüküyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
(cözüm) yazan arkadasa katılıyorum.ctp dönemınde 25 dolara bılet sattılar 2010 kadar geçerlı.malıyet 86 dolar.sayın hasan tacoy bu olaya tepkı koydu.inşallah düzeltir.KTHY hepimizin.saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kthy milli havayolu olarak kalmalı.ancak personel sayısı olarak 2/3 oranında küçülmeli.Mali disipline edilmeli.Yönetim Profesyonel ellere teslim edilmeli.Ancak görünen o ki değişen pek bir şey olmayacak milli bayrak taşıma özelliği kalarak tamamen yada kısmi özelleştirmeler yapılmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000