03 Kasım 2009, Salı 13:00:02

KOZLARINI AIRPORT TV'DE PAYLAŞACAKLAR

Türk Hava Yolları personeli Sosyal Yardım Vakfı’nda emeklilik krizi sürüyor. HAVAK Başkanı Tolunay Aygut ile davacı personelin avukatı Engin Yıldırım, kozlarını Airport TV’de paylaşıyor.
  • Sevgili Dostlar, peki şu an için sonuç nedir ? Hiçbir yerde sağlıklı bilgi yok. Ödenmeyen toplam meblağ 35.000 Tl ne zaman ödenecek ? Maaşlar tekrar yatırılmaya devam mı edecek ? detaylı bilgelere nasıl ulaşabiliriz ? Tşkler.
  • Vakıf yönetim kurulu başkanın işe nezaman başladığını bilmiyorum ama onun maaşındadnda ikinci emeklilik primi kesiliyordu oda emekli olup 2.emekliliği tercih etmiş olabilirdi şimdi masanın öteki tarafından bakıyor .bizler hakkımızı istiyoruz bize tercih sundular ödemeyide kabul ettik daha sonra ben oynamıyorum demek olmaz SGK.da maaşlarınızı vermiyorum desin olurmu böyle şey yargıda kararını verdi daha neyi tartışıyoruz.s.ünal
  • 2. Emeklilik diye birşey yok zaten. Aşağıda detaycı rumuzu ile yazan da bilmeden yazmış. THY Vakfına 20 - 30 sene para kesildi. Sonra bu paralar emekli olunca sizlere ayda şu kadar lira ödenecek dendi. Ama emekli olanlara maaş ödenmedi. Durum budur. Yani tipik bir ne zihniyeti ? Badem mi ?
  • ikinci emekliliği ilk kez duyuyorum (uzayda da yaşamıyorum) her hangi bir şirkette çalışan emekliden sadece destek fonuna bir kesinti yapıldığını biliyorum..(özel emeklilik sağlayan kuruluşlar hariç) ancak bu kişi kıdem tazminatına hak kazanır diye düşünüyorum..gerçi hangi şirket kıdem tazminatı ödüyor ki?.. bu konuyu hukuksal olarak bilen varmı?

2005 yılında emeklilik fonunu kaldıran Havak yönetimi ile kazanılmış emeklilik haklarının sahiplerinin dava süreci ne aşamada? Yargı süreci devam ederken HAVAK Başkanı Tolunay Aygut ve davacı THY personelinin avukatı Engin Yıldırım ilk kez canlı yayında karşı karşıya geliyor.

2005 yılından önce THY’den ayrılan personel HAVAK’tan ikinci emeklilik maaşlarını alabilecek mi? HAVAK, emeklilik fonunu kendi isteğiyle kaldırabilir mi? Davacı Avukatı Engin Yıldırım, hangi gerekçelerle emeklilik fonunun iptal edilemeyeğini söylüyor?

Binlerce THY çalışanını ilgilendiren olayın tarafları kozlarını Airport TV’de paylaşıyor.

HAVAK Başkanı Tolunay Aygut ve Avukat Engin Yıldırım’ın konuk olarak katılacağı Ali Kıdık’la Sorun Cevaplasın programı bu akşam saat 21:00’den itibaren canlı olarak Airport TV’de…

KOZLARINI AIRPORT TV'DE PAYLAŞACAKLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
Sevgili Dostlar, peki şu an için sonuç nedir ? Hiçbir yerde sağlıklı bilgi yok. Ödenmeyen toplam meblağ 35.000 Tl ne zaman ödenecek ? Maaşlar tekrar yatırılmaya devam mı edecek ? detaylı bilgelere nasıl ulaşabiliriz ? Tşkler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Vakıf yönetim kurulu başkanın işe nezaman başladığını bilmiyorum ama onun maaşındadnda ikinci emeklilik primi kesiliyordu oda emekli olup 2.emekliliği tercih etmiş olabilirdi şimdi masanın öteki tarafından bakıyor .bizler hakkımızı istiyoruz bize tercih sundular ödemeyide kabul ettik daha sonra ben oynamıyorum demek olmaz SGK.da maaşlarınızı vermiyorum desin olurmu böyle şey yargıda kararını verdi daha neyi tartışıyoruz.s.ünal

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
2. Emeklilik diye birşey yok zaten. Aşağıda detaycı rumuzu ile yazan da bilmeden yazmış. THY Vakfına 20 - 30 sene para kesildi. Sonra bu paralar emekli olunca sizlere ayda şu kadar lira ödenecek dendi. Ama emekli olanlara maaş ödenmedi. Durum budur. Yani tipik bir ne zihniyeti ? Badem mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ikinci emekliliği ilk kez duyuyorum (uzayda da yaşamıyorum) her hangi bir şirkette çalışan emekliden sadece destek fonuna bir kesinti yapıldığını biliyorum..(özel emeklilik sağlayan kuruluşlar hariç) ancak bu kişi kıdem tazminatına hak kazanır diye düşünüyorum..gerçi hangi şirket kıdem tazminatı ödüyor ki?.. bu konuyu hukuksal olarak bilen varmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000