02 Kasım 2012, Cuma 09:14:29

KOTİL VE TOPÇU'YA EK SEFER TEPKİSİ

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu, Denizli-İstanbul ek uçak seferlerinin kış aylarında kaldırılmasına tepki gösterdi.
  • Yaww tamam bende akp ye oy vermedimde sivas 5te 4 erzurumda7de 6 vekil var tokatta 6-4 olmasi lazim nevsehirde 3te 3 vekil yapmislar Ama her saat ucak yok lutfen gozlukleri cikarinda chp gozluguyle bakmayin
  • Bölgesel uçuş yapabilen uçak Türkiye deki çoğu şirket için gereklidir.coğrafi konumumuz gereği sadece bölgesel değil yurtdışı uçuşlarının çoğunda bile kullanılabilir.yeni açılan yada talebin fazla olmadığı yurtdışı destinasyonlar için uygundur.
  • denizli ilinden (akp)'ye yüzde 60 oy çıksaydı.bu gün ek seferi bırakın günün her saatinde thy sefer koyardı.önümüzde seçimler var. denizli halkı göreyim sizi ek seferler seçim sandıklarında saklı.çıkar sandıktan akp 'yi yüzde 60 oyla bakın seferler konmuyormu.
  • dayatmacadir gidiyor ama herkez basini kuma gommus gormezden geliyor. Bolgesel tasimacilik icin habgi tip ucaklar uygundur bir bilen aciklasin. 100-150 kisilik ucaklarla bolgesel tasimacilik kar etmez tabiki. Devlet milyon-milyar mertebesinde harcama ile yaptigi ve bircogu atil duran havaalanlarini ve bolgesel tasimaciligi kalkindiracak kanuni ve tesvik tedbirleri acilen almak zorundadir. Tavsiyem Borajet'e 5 tane de CRJ50 tipinde ucak bulun ve Regional havaciligin krali olun. Yada havaalani yapilan her 3 sehirden biri icin devlet 1 tanede CRJ50 alip islettirmelidir. Yoksa milletin alin teri heba edilmistir.Selamlar.

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu, Denizli-İstanbul ek uçak seferlerinin kış aylarında kaldırılmasına tepki gösterdi. Platform sözcüsü olan Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil ve Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'ya, yayınladıkları bir bildiriyle tepki gösterdi.

Denizli'nin sergilediği ihracat performansı ile Türkiye ekonomisinde etkin role sahip olduğunu ifade eden Kocasert, Thy yetkililere gönderdiği yazıda, "2011 yılı itibariyle 3,2 milyar dolar ihracatıyla ülkemiz ihracatında 8. sırada, Ege Bölgesi'nde 3. sırada yer almaktadır. Tekstil, doğal taş, kablo, organik tarım ve seracılık yatırımları gibi dünya ile entegre olmayı beraberinde getiren sektörler, ilimizden yapılan ihracatın önemli kalemlerini oluşturmaktadır" ifadelerini kullandı.

Denizli Çardak Havalimanı'ndan 2011 yılı itibariyle günümüze kadar gece uçuşlarında toplam 5 bin 787 yolcunun taşındığı, sefer başı ortalama yolcu sayısının 71 olduğunu vurgulayan Kocasert, "2012'de başlayan gece uçuşlarında ise 31 Ağustos 2012 tarihi itibariyle 18 bin 266 yolcu taşınmış olup sefer başı ortalama yolcu sayısı 86'dır. Denizli Çardak Havalimanı'na gerçekleştirilen iç hat seferi yüzde 48 oranında artış göstermiş olup 2011 yılı için bin 380 olan iç hat uçuş sayısı, 2012 Ağustos ayı sonu itibariyle 2 bin 42 olarak gerçekleşmiştir." dedi.

Denizli-İstanbul seferlerinin Denizli için öneminin tartışılamayacağı bir ortamda, yaz aylarında koyulan ek seferlerin kış aylarında kaldırılmasının kendilerini olumsuz etkilediğini vurgulayan Kocasert, "Denizli sanayicileri ve işadamları olarak Thy'den İstanbul dışındaki kentlere de uçuşlar koymasını beklerken ek seferlerin kaldırmasının bir hayal kırıklığına sebep olduğunu açıkça ifade etmek isteriz. Ülkemizin birçok kentine daha yaygın bir uçuş tarifesiyle ve daha sık uçuşlarla hizmet veren Thy'nin, havayolu ulaşımına en az diğer kentler kadar ihtiyaç duyan ilimize de daha fazla hizmet sunmasını ümit ediyoruz ve bekliyoruz. Ayrıca yukarıda belirtilen sayısal değerler çerçevesinde kış mevsimi boyunca kaldırılması yerine ek seferlerin öğle vakti uygun bir saate çekilmesi, özellikle yakın dönemde olumsuz hava koşulları dolayısıyla yaşanabilecek olan iptal ve tehirler açısından mağduriyetimizin giderilmesi ve Thy açısından oluşacak ilave masraflar çerçevesinde faydalı olabilecektir." diye konuştu. (Haberler)

KOTİL VE TOPÇU'YA EK SEFER TEPKİSİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

yuhhh ~ 6 yıl önce
Yaww tamam bende akp ye oy vermedimde sivas 5te 4 erzurumda7de 6 vekil var tokatta 6-4 olmasi lazim nevsehirde 3te 3 vekil yapmislar Ama her saat ucak yok lutfen gozlukleri cikarinda chp gozluguyle bakmayin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Bölgesel uçuş yapabilen uçak Türkiye deki çoğu şirket için gereklidir.coğrafi konumumuz gereği sadece bölgesel değil yurtdışı uçuşlarının çoğunda bile kullanılabilir.yeni açılan yada talebin fazla olmadığı yurtdışı destinasyonlar için uygundur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 6 yıl önce
denizli ilinden (akp)'ye yüzde 60 oy çıksaydı.bu gün ek seferi bırakın günün her saatinde thy sefer koyardı.önümüzde seçimler var. denizli halkı göreyim sizi ek seferler seçim sandıklarında saklı.çıkar sandıktan akp 'yi yüzde 60 oyla bakın seferler konmuyormu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir ~ 6 yıl önce
dayatmacadir gidiyor ama herkez basini kuma gommus gormezden geliyor. Bolgesel tasimacilik icin habgi tip ucaklar uygundur bir bilen aciklasin. 100-150 kisilik ucaklarla bolgesel tasimacilik kar etmez tabiki. Devlet milyon-milyar mertebesinde harcama ile yaptigi ve bircogu atil duran havaalanlarini ve bolgesel tasimaciligi kalkindiracak kanuni ve tesvik tedbirleri acilen almak zorundadir. Tavsiyem Borajet'e 5 tane de CRJ50 tipinde ucak bulun ve Regional havaciligin krali olun. Yada havaalani yapilan her 3 sehirden biri icin devlet 1 tanede CRJ50 alip islettirmelidir. Yoksa milletin alin teri heba edilmistir.Selamlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
THY 200 adet dar gövdeli uçak ihalesi açacak yakın zamanda. Boeing B737Max ve Airbus A320neo modellerinin siparişi verilecek bunun yanında da bölgesel uçaklardan da alınacak. Bölgesel havacılık daha küçük uçaklarla daha karlı olur dediğin gibi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000