02 Ekim 2015, Cuma 09:15:18

Kotil; 'Türkiye'nin havacılıkta bahtı açık'

Akçakoca Belediyesince bir otelde düzenlenen "Liderlik ve Etkili Yöneticilik" konferansında konuşan Kotil, Türkiye'nin havacılık sektöründe bahtının çok açık olduğunu söyledi.
  • YAHU TEKNİK ELEMANLARI METALCİ YAPIYORSUN ÇIKIP HAVACILIKTAN BAHSEDİYORSUN YARIN PİLOTU TAKSİ ŞÖFÖRÜ HOSTESİDE YOLCU OTOBÜS HOSTESİ İLAN ETMEZSEN ŞAŞARIM
  • Iran'dan dolayi Hakkari havalimani bile rantabl oldu diyorsun ama ayni havalimani 1 aydan fazladir guvenlik nedeniyle ucuslara kapali! dogu ve guneydogudaki bircok limanin guvenlik nedeniyle gecici olarak kapanmasi gundemde, bunlardan haberin olmadan boyle cikip salliyorsan yuh artik !
  • 3 HAVALİMANI BİTTİĞİNDE AHL KİME NEYE NASIL RANTA ÇEVRİLECEK??? YOKSA ORAYA "AĞOĞLU MY BİG FLAT REZİDENZ İN THE LOFT CENTER SHOPİNG AREA MALL"" MI DİKECEKSİNİZ.unutmayın peygamber efendimiz sav demişki "yarın kıyamet kopacağını bilsenız elinizdeki ağacı ,fidanı dikiniz"hadisişerif.
  • İki yabancı dili iyi derecede bilmeme ve thy de staj yapmama rağmen thy torpil sevdasına yenik düşüp niteliksiz adamları doldurdu. Bu kafayla pek bir baht göremiyorum thy için yazık.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul'a kurulacak 3. havalimanına ilişkin, "10 saatlik seyahatlerde Avrupa'ya uçanlar aktarma olarak İstanbul'u kullandığında, evlerine 3 saat erken gitmiş olacak. Avrupa'nın ağırlık merkezi İstanbul olacak" dedi.

Akçakoca Belediyesince bir otelde düzenlenen "Liderlik ve Etkili Yöneticilik" konferansında konuşan Kotil, Türkiye'nin havacılık sektöründe bahtının çok açık olduğunu söyledi.

THY'nin uçak sayısını 300'lere ulaştırdığını aktaran Kotil, "İran'dan dolayı Hakkari Havaalanımız bile rantabl oldu. Havaalanlarımızın hepsi kullanılıyor, hepsine de uçuşlarımız mevcut. Cesur bir hava yolu şirketiyiz, yatırım yapmaktan çekinmiyoruz, çok düşük oranlı kredi kullanıyoruz. İç hatlardaki sehayat, adeta halkın yolu oldu, halkımız iç hatlarda uçmaktan çekinmiyor, iç hatlarda seyahat oranımız çok yükseldi. Bu da Türkiye'de orta sınıfın arttığını gösteriyor" ifadesini kullandı.

İstanbul'a kurulacak havalimanının Avrupa uçuşlarına büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Kotil, şöyle konuştu:

"Dünyanın en büyük havaalanı kurulduğunda, 10 saatlik seyahatlerde Avrupa'ya uçanlar aktarma olarak İstanbul'u kullandığında, evlerine 3 saat erken gitmiş olacak. Avrupa'nın ağırlık merkezi İstanbul olacak. Uçuşlar ucuzlayacak, daha ekonomik olacak. İstanbul'a yapılan 3. havaalanı dünya tarihini değiştirecek. 45 Afrika ülkesine, 100'ün üzerinde Avrupa'ya dağıtım noktası koyduk. Minibüsler gibi 'indi bindi' yaptık. Bulunduğumuz noktaya gelmek için çok çalıştık. Çalışmalarımıza hükümetimiz büyük destek verdi. Artık yeni havaalanı ile İstanbul'un merkez olması tamamen taçlandırılacak."

"26 olan havaalanı sayımız 55'e yükseldi"

Türkiye'nin havacılıktaki başarısının asıl sebebinin hükümetin desteği, şirketin çabası ve müşteri memnuniyeti olduğunu dile getiren Kotil, havacılıkta tarih yazıldığını anlattı.

THY Genel Müdürü Kotil, 2004'te 26 milyon olan iç hat yolcu sayısının bu yıl 131 milyona ulaştığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Türkiye'de 26 olan havaalanı sayımız 55'e yükseldi. Burada hükümetimiz koca bir alkışı hak ediyor. Dünya havacılığının yüzde 2'siyiz. Yüzde 4,5 olursak lider konuma ulaşacağız. Birçok büyük şirket kar elde etmek için pazar paylarını düşürüyor, biz ise büyütüyoruz. Şu anda yurt dışından gelen yolcuların yarısı transit yolcu. Bu sayı her yıl yüzde 33 artıyor. İstanbul'a 3. havaalanı yapıldığında resmen ağırlık merkezi olacağız. Biz Afrikaya'ya günlük 10 bin bilet satıyoruz. 26 adet daha uçak sipariş ettik. Uçmadığımız birkaç ülke kaldı. Onlara da en kısa sürede uçacağız."

Sabiha Gökçen Havalimanı'na 2. pistin yapıldığına işaret eden Temel Kotil, "Pist bittiğinde Atatük Havalimanı'ndan büyük olacak. Hükümet bu noktada ciddi yatırım yapıyor. 6 adet pist de yeni havaalanında olacak. İstanbul tamamen lider konumda ve merkez olacak. Bu sayede İstanbul'a her yıl 30 milyon turist gelmiş olacak. İstanbul turizmde de lider konuma kavuşacak. Bu da dünya tarihini değiştirmiş olacak" diye konuştu.

Kotil; 'Türkiye'nin havacılıkta bahtı açık'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

BAHTI AÇIK ~ 3 yıl önce
YAHU TEKNİK ELEMANLARI METALCİ YAPIYORSUN ÇIKIP HAVACILIKTAN BAHSEDİYORSUN YARIN PİLOTU TAKSİ ŞÖFÖRÜ HOSTESİDE YOLCU OTOBÜS HOSTESİ İLAN ETMEZSEN ŞAŞARIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakkari ? ~ 3 yıl önce
Iran'dan dolayi Hakkari havalimani bile rantabl oldu diyorsun ama ayni havalimani 1 aydan fazladir guvenlik nedeniyle ucuslara kapali! dogu ve guneydogudaki bircok limanin guvenlik nedeniyle gecici olarak kapanmasi gundemde, bunlardan haberin olmadan boyle cikip salliyorsan yuh artik !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 3 yıl önce
3 HAVALİMANI BİTTİĞİNDE AHL KİME NEYE NASIL RANTA ÇEVRİLECEK??? YOKSA ORAYA "AĞOĞLU MY BİG FLAT REZİDENZ İN THE LOFT CENTER SHOPİNG AREA MALL"" MI DİKECEKSİNİZ.unutmayın peygamber efendimiz sav demişki "yarın kıyamet kopacağını bilsenız elinizdeki ağacı ,fidanı dikiniz"hadisişerif.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
İki yabancı dili iyi derecede bilmeme ve thy de staj yapmama rağmen thy torpil sevdasına yenik düşüp niteliksiz adamları doldurdu. Bu kafayla pek bir baht göremiyorum thy için yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000