04 Haziran 2013, Salı 10:18:14

KOTİL: "TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ KAPANMIŞTIR!"

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, Avrupa'daki havayolu vergilerinin düşürülmesi ve hava koridorlarının düzenlenmesi çağrısında bulundu. Kotil, toplu sözleşme konusunun kapandığını söyledi.
  • Sn. Kotil , Ankara FIR'dan irtifa istemek bile anlamsız bir uğraş. Duz uçuşa illa geçirecekler. Kendimizi Vaden veya Golda'dan atarsak kurtardık. Yok ankara fir'a gidiyorsak yandık.
  • Hisse %14 düştü diyenin borsadan haberi yok.düşmeyen hisse mi kaldı
  • Yine karıştırdı. Her halde grev bitti demek istedi. Adam aşına olmadığı şeyleri yıllarca yaşamadan anlayamıyor. TİS öyle veya böyle imzalanmadan iş hayatı devam etmez ki.
  • temel efendi yine lafonten den masallar serisini anlatmaya başlamış.Süslü beyanatlar verip pembe tablolar çiziyor ama kim inanır bu palavralara.Durmak yok torpil ve haksızlık yapmaya devam :)

Kotil, Almanya'nın Leipzig kentinde düzenlenen ve birçok ülkeden ulaştırma bakanlarının da katıldığı Ulaştırma Forumu'nda yaptığı konuşmada, Avrupa'nın "tek sema" projesinin halen bitmediğine dikkat çekti. Avrupa'nın küçük küçük ülkelerden oluştuğunu ve uçakların geçişi sırasında sürekli olarak kontrolörlerin değiştiğini belirten Kotil, şöyle konuştu:

"Bu durum yörüngelerin değişmesine yol açıyor, böylece yollar uzuyor. Çok para harcanıyor. Havacılığı herkesin önemsemesi lazım. Türkiye, ulaşım politikası, havalimanlarındaki yatırım açısından, havayollarının kendi performansı açısından dünyaya en iyi örnek" dedi.

Kotil, hava koridorlarının düzeltilmesini isteyerek, Avrupa ülkelerindeki vergilerin çok yüksek olduğunu belirtti. Havalimanlarının 24 saat açık tutulması çağrısında bulunan ve yolcuların şikayetlerinin yüzde 40'ının yerdeki sorunlardan kaynaklandığı ifade eden Kotil, "Yüzde 40'ı azaltın, yolcu uçağa gelmeden önce onları rahatlatın" diye konuştu.

"TOPLU SÖZLEŞME KAPANMIŞTIR!"

Kotil, konuşmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, THY ile çalışanlar arasında ücret zammı konusunda "yönetimin kendi elini açtığını" belirterek, konunun kapandığını umduğunu, şu ana kadar da sendika ile bir görüşme yapılmadığını söyledi.

THY başarısının herkes tarafından bilindiğini ve kabul gördüğünü anlatan Kotil, şirkette "Ruj krizi ya da başka konularda spekülasyonlar olup olmadığı" yönündeki soruya, "O konular kapandı. İleriye dönük projelerimiz var. Toplu sözleşme de kapanmıştır. THY yatırım yapıyor" dedi.

Kotil, forumda İstanbul'a yapılması planlanan üçüncü havalimanının da çok konuşulduğuna işaret ederek, "Üçüncü havalimanı burada yoğun ilgi görüyor. Dünyada da üçüncü İstanbul'da üçüncü. Türkiye havacılıkta lider konumda. Türkiye havacılıkta artık ana oyuncu" şeklinde konuştu.

Lufthansa ile işbirliği konusunda ise kendilerine gelen herhangi bir şey olmadığını kaydeden Kotil, bu konuda borsada işlem gören iki şirket olarak fazla yorumda bulunamayacağını dile getirdi.

Kotil, Almanya'nın çok önemli bir ülke olduğunu da vurgulayarak şunları söyledi:

"Almanya'da 12 noktaya uçuyoruz. Frekansları artırmak için uğraşıyoruz. Leipzig'te sefer sayısını ikiye çıkmamız gerekiyor. Diğer noktalarda da sefer sayımızı artırmak istiyoruz. Türkiye havacılık açısından dünyaya örnek. Almanya ile Türkiye arasında ticaret hacmi çok arttı. Uçaklarımız yetmediği için sayıyı çıkartamadık."

KOTİL: "TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ KAPANMIŞTIR!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Ankara FIR ~ 5 yıl önce
Sn. Kotil , Ankara FIR'dan irtifa istemek bile anlamsız bir uğraş. Duz uçuşa illa geçirecekler. Kendimizi Vaden veya Golda'dan atarsak kurtardık. Yok ankara fir'a gidiyorsak yandık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Borsa ~ 5 yıl önce
Hisse %14 düştü diyenin borsadan haberi yok.düşmeyen hisse mi kaldı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fark ~ 5 yıl önce
Yükselirken THY hissesi yükseliyor..Düşerken Herkesle birlikte düşüyor..Sevsinler sizin yorumlarınızı ve anlayışınızı..Yükselişi Greve bağlıyorsan..Düşüşü de Greve bağla sayın grev kırıcıların yalakası..
Fatih UMAY ~ 5 yıl önce
Personeli GREVDE olan bir şirketin hisselerini yatırımcılar almaz ve ilk fırsatta elindekileri de satar. Bu gösteriyor ki Borsa yükselse de THY hisseleri yükselmeyeceği gibi aksine önümüzdeki dönemlerde düşecektir. Yöneticilerin krizi yönetemediği çok aşikar.
karıştırdı ~ 5 yıl önce
Yine karıştırdı. Her halde grev bitti demek istedi. Adam aşına olmadığı şeyleri yıllarca yaşamadan anlayamıyor. TİS öyle veya böyle imzalanmadan iş hayatı devam etmez ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HADİ CANIM ~ 5 yıl önce
DEVAM EDER. EDİYOR ZATEN. TİS İMZALANMADAN GREVCİLER İÇİN İŞ HAYATI DEVAM ETMEZ. O KADAR.
TURKISH CREW ~ 5 yıl önce
temel efendi yine lafonten den masallar serisini anlatmaya başlamış.Süslü beyanatlar verip pembe tablolar çiziyor ama kim inanır bu palavralara.Durmak yok torpil ve haksızlık yapmaya devam :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000