28 Şubat 2010, Pazar 08:34:35

KOTİL: "NASIL OLUR DA %10 BARAJINI AŞAMAZLAR"

SunExpress Havayollarının çiçeği burnunda yeni Yönetim Kurulu Başkanı Temel Kotil bugün basının karşısına çıkarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.
  • yawww su kotil ciksin artik ya
  • Sevgili arkadasim, namaz kilan birinin basarili isler yapmasini hazmedemiyorlar demissin. Ne alakasi var Allah askina? Dubai super bir hizla buyuyor, dunyaya aciliyor, yoneticileri de seyhler ve namaz kilan insanlar. Bu insanlarin basarilarini takdir etmiyor muyuz sence? Sn. Kotil mutlaka degerli ve isinde bilgili, THY'ye katma deger yaratacagina inanilan biri. Benim sahsi endisem, yonettikleri firma kucuk bir aile sirketi degil - 300 ucaklik filoya giden, dunya kadar borc altina giren THY. En ufak bir hatalarinin ceremesini hepimiz cekecegiz. Firma milliyetciligini birakin ve ise ticari acidan bakin lutfen.
  • Temek Kotil İtü Uçak mezunu ABD master ve doktorasını tamamlamış bunların yanında yurt dışında havayolu firmalarına danışmanlık yaparak sektörü senin hiç göremeyeceğin yerlerden öğrenmiş oturduğu koltuğun hakkını verdiğini yüzlerce kez ispatlamış değerli bir insandır. Not: Kesinlikle AKP senpatizanı değilim bilakis günahımı vermem ancak kimseye haksızlık etmeye gerek yok.
  • Dini inanışların şirket yönetmek ile hiç bir ilgisi yoktur. Zavallı arkadaş herhalde ezikliğinden dolayı yazmış bunları. Başarılı olan Candan Karlıtekindir, Temel Kotil değil, yakında anlayacaksınız...

Candan Karlıtekin’in istifa etmesinin ardından merakla beklenen yeni yönetim kurulu başkanı kim olacak sorusu Temel Kotil ile cevap bulurken, Kotil, bugün Yönetim Kurulu Başkanı olarak ilk açıklamasını yaptı.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve SunExpress Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Temel Kotil, Lufthansa Havayolları ile  SunExpress’in başarısına katkıda bulunmak üzere birlikte çalıştıklarını ifade ederken, Star Alliance üyeliğine Lufthansa tarafından çağrıldıklarını ve üyeliğe katılmalarının THY için büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Toplantıda bir anısını paylaşan Temel Kotil, Brüksel seyahati sırasında bir yolcuyla sohbet ederken “ Neden THY’yi seçtiniz?” sorusuna “Star Alliance üyeliği THY’yi seçmemde etken oldu” cevabını alınca “Tekrardan bu üyelikte desteğini eksik etmeyen Lufthansa’ya teşekkür ederim” dedi.

Biz kar eden şirketi seviyoruz

Kotil, daha sonra konuşmasına şöyle devam etti: “Kar eden şirketleri her zaman sevdik. SunExpress geçen sene bize çok kazandırdı. Bizim ülkemiz zaten çok bereketli topraklara sahip. Bu ülke transit geçiş bölgesi olmasından dolayı çok fazla yolcuya sahip. Fakat bu ülkede buna rağmen %10 barajını aşamayan havayolu şirketleri var. Ben bunu anlamıyorum bu kadar yoğun trafiğe rağmen nasıl olur da kendi hizmetlerini geliştirip bu yüzde barajını aşamıyorlar” dedi.

KOTİL: "NASIL OLUR DA %10 BARAJINI AŞAMAZLAR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
yawww su kotil ciksin artik ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sevgili arkadasim, namaz kilan birinin basarili isler yapmasini hazmedemiyorlar demissin. Ne alakasi var Allah askina? Dubai super bir hizla buyuyor, dunyaya aciliyor, yoneticileri de seyhler ve namaz kilan insanlar. Bu insanlarin basarilarini takdir etmiyor muyuz sence? Sn. Kotil mutlaka degerli ve isinde bilgili, THY'ye katma deger yaratacagina inanilan biri. Benim sahsi endisem, yonettikleri firma kucuk bir aile sirketi degil - 300 ucaklik filoya giden, dunya kadar borc altina giren THY. En ufak bir hatalarinin ceremesini hepimiz cekecegiz. Firma milliyetciligini birakin ve ise ticari acidan bakin lutfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Temek Kotil İtü Uçak mezunu ABD master ve doktorasını tamamlamış bunların yanında yurt dışında havayolu firmalarına danışmanlık yaparak sektörü senin hiç göremeyeceğin yerlerden öğrenmiş oturduğu koltuğun hakkını verdiğini yüzlerce kez ispatlamış değerli bir insandır. Not: Kesinlikle AKP senpatizanı değilim bilakis günahımı vermem ancak kimseye haksızlık etmeye gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Dini inanışların şirket yönetmek ile hiç bir ilgisi yoktur. Zavallı arkadaş herhalde ezikliğinden dolayı yazmış bunları. Başarılı olan Candan Karlıtekindir, Temel Kotil değil, yakında anlayacaksınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000