12 Haziran 2012, Salı 14:23:57

KOTİL: "BU HAKSIZLIK"

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, küresel anlamda havacılık sektörünün sorunlarından, THY'nin Çin başta olmak üzere Uzakdoğu'daki başarılarını ve yeni projelerine kadar birçok hususu ilk kez paylaştı.
  • TEMEL BEY; NE AFRİKASI ?? SİZ AFRİKADAN YOLCU MU ALIYORSUNUZ YOKSA BİRİLERİNİN ÖĞRENCİLERİNİ Mİ??? HANİ ŞU HOCA EFENDİ DEDİĞİMİZ ZATTIN OKULLARI NERDE?? SİZ AFRİKA HATLARINI AÇTIĞINIZA DA THY YETKİLİLERİ İLK KİMLERİN OKULUNU ZİYARET ETTİ DE HATTA BU OKULLARIN RESİMLERİYLE GERİ DÖNÜP ÖNÜNE GELENE GÖSTERDİ?? AFRİKA YOLCUSU AZ OLDUĞU İÇİN UÇAK TİPLERİNİ KÜÇÜLTÜYORSUNUZ ,,KARGODAN FİRE VERİYORSUNUZ..SIRF KARGO UÇAĞI DA KOYAMIYORSUN ÇÜNKÜ ORATADA O KADAR YÜK YOK?? SEN NE KONUŞMASINDAN BAHSEDİYORSUN ACABA?? SİYASİ Mİ?? YOKSA BİRİLERİNE GETİRDİĞİN ÖĞRENCİ SAYISIMI KONUŞULUYOR AFRİKA SEFALARIN DA ACABA?? KİMİ YİYORSUNUZ SİZ??
  • Yalancilar rakam söyler ama rakamlar yalan söylemez. Kapak kivaminda bir söz.Anladin sen onu Temel.
  • Evet cidden en çok konuşulan şirket THY ama başarılarından değil. Siz ve Hamdi Topçu'nun yediği kul hakları konusunda konuşma rekorunu kırdınız. Ahirette de baya bir konuşan olacak hakkınızda biliyorsunuz değil mi? İnsanları işten çıkarıyorsunuz, kendi akrabalarınız ve memleketlilerinizi işe alıyorsunuz uzman diye gelenler kendi ağzı ile itiraf ediyor torpille geldiklerini üniversiteden mezun olanları işe alacağınızı kendi ağzınızla söz verip işe almıyorsunuz üzerinizde bu kadar insanın hakkı varken nasıl halen böyle gülüyorsunuz? Son yaşananlardan sonra özellikle Hamdi Topçu nasıl istifa etmiyor? Utanır insan nerde?
  • temel bey özellikle son 2-3 yıldır binlerce deneyimli persoenlinizi sudan bahanelerle işten çıkararak yerlerine tanıdıklarınızı,kendi adamlarınızı işe alıyorsunuz.size hiç yakışmadı yaptıklarınız.durmadan kul hakkı yiyorsunuz ve de binlerce kişinin bedduasını ve ahını alıyorsunuz.bu şekilde mi 5 yıldızlı havayolu şirketi olacak ve dünya şirketi olacak THY ? insanları nedensiz yere işsiz,aşsız bırakıyorsunuz.yazıklar olsun böyle zihniyete.yakında bu şirketin sonunu getireceksiniz yeni işe aldığınız bunca acemi ve kalifiye olmayan adamlarınızla.işler çok aksamaya başladı son zamanlarda.hakkımızı sizlere helal etmiyoruz.......

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, küresel anlamda havacılık sektörünün sorunlarından, THY'nin Çin başta olmak üzere Uzakdoğu'daki başarılarını ve yeni projelerine kadar birçok hususu ilk kez paylaştı.

Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin (IATA) 68. yıllık genel kuruluna katılan Kotil, IATA gündeminin çok yoğun olduğunu belirterek, havayolu şirketlerinin birçok sıkıntısı olduğunu söyledi.

Kotil, özellikle Avrupa ekonomisinin aşağı doğru ivmelenmesinin sektöre etkisinin büyük olduğunu ifade ederek, bu ekonomik krizin bilet fiyatlarında düşüşe neden olduğunu belirtti.

Yolcunun bilet fiyatlarına göre karar verdiğini anlatan Kotil, havayolu şirketlerinin de maliyetleri aşağı çekmeye çalıştığını kaydetti.

Kotil, yapılan organizasyonun birinci gündem maddesinin gelirlerde yaşanan düşme olduğunu ifade etti.

Akaryakıt fiyatlarının da etkisiyle havacılık sektöründe zarar veya çok düşük kar olabileceğini konuştuklarını bildiren Kotil, AB'nin karbon emisyonu vergisi alma kararının da büyük bir sorun olduğunu vurguladı.

Özellikle Çin'in bu konuda rahatsızlığı olduğunu kaydeden Kotil, AB'nin aldığı bu kararla Avrupa dışından seyahate başlayan bir uçağın Avrupa hava sahasına girene kadar harcadığı karbon emisyonun parasını ödediğini, Avrupa hava sahasına girdiğinde ikinci kez ödeme yapmak zorunda kaldığını anlattı.

Bu durumun bir haksızlık olduğunu ifade eden Kotil, yeni havayolu şirketlerinin daha çok para ödemesinin ise tezat oluşturduğunu dile getirdi. Kotil, toplantıda Avrupalıların bu yaptığının haksızlık olduğunun gündeme getirildiğini bildirdi.

''ÇİN'DE 5 ŞEHRE DAHA UÇMAYI HEDEFLİYORUZ"
Programa katılışının asıl maksadının sadece IATA organizasyonu kapsamında olmadığını söyleyen Kotil, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Çin ziyaretinde Çin Başbakanıyla olan görüşmede THY'nin Çin'e daha fazla uçmasının gündeme geldiğini hatırlattı.

Kotil, THY'nin Çin'de Pekin, Şanghay ve Guangcou'ya uçtuğunu belirterek haftada toplam 21 sefer yaptıklarını belirtti.

Çin'de bu şehirlerden ayrı olarak 5 şehre daha uçmak istediklerini belirten Kotil, bu şehirlere de 7 sefer olursa, toplam 35 sefer daha istediklerini kaydetti.

Kotil bunlara ek olarak Pekin ve Şanghay'a 14 ilave sefer arzu ettiklerini, bunları takip için geldiğini ve bu minvalde Çin'in Sivil Havacılık Genel Müdürüyle de görüştüğünü söyledi.

Çin pazarının Türkiye için önemini anlatan Kotil, iki taraflı olarak ticaretin ve turizmin geliştiğini, havayolu olarak da bu anlamda gelişim olduğunu ifade etti.

Kotil, yüksek nüfusunun yanında Çin'de maddi imkanı geniş olanların sayısının da çok olduğunu ifade ederek, ''Çin zengin bir ülke olma yoluna gidiyor. Onun için de sefer sayısının artması lazım'' dedi.

THY'nin yeni seferleriyle ilgili taleplerine Çin sivil havacılığının henüz yeşil ışık yakmadığını belirten Kotil, Türk sivil havacılığının gelecek aylarda Çin tarafını bir toplantıya çağırdığını bildirdi.

Kotil, mevcut yeni şehirleri ve seferleri almaları durumunda, THY'nin Çin'in dışında Çin'e sefer yapan en büyük ülke konumuna geleceğine dikkati çekti.

''BAŞBAKANLAR ANLAŞTI BÜROKRASİYLE UĞRAŞILIYOR"
Çin'in Afrika'daki büyük yatırımlarına işaret eden Kotil, Afrika'daki yatırımlarda Çin'in birinci sırada, Türkiye'nin de üçüncü sırada olduğunu hatırlattı.

THY'nin de Afrika'da 20 noktaya uçuşu bulunduğuna dikkati çeken Kotil, THY'nin Çinlileri Afrika'ya taşıdığını bildirdi.

THY'nin, Afrika'ya uçuş noktası sayısını 30'a çıkaracağı söyleyen Kotil, THY'nin Afrika operasyonları dikkate alındığında, Çin'den alınacak yeni uçuş haklarının ''altın değerinde'' olduğunu vurguladı. Kotil, iki ülke başbakanlarının prensipte anlaşmasına karşın, bürokrasi ile uğraşıldığını belirtti.

THY'nin Asya ve Uzakdoğu uçuşlarında özellikle tercih edildiğinin hatırlatılması üzerine Kotil, Avrupa'nın en iyi havayolu olan THY'nin toplantılarda çok konuşulan havayollarından biri olduğunu sözlerine ekledi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVAYOLU ŞİRKETLERİ KATILIYOR
Organizasyon'da dünyaca ünlü birçok havayolu şirketinin genel müdürlerini ve birçok havacılık organizasyonlarının yöneticileri katılırken, havayolu şirketleri organizasyonun yapıldığı alanda şirketlerini tanıttı.

Birçok yönetici ve profesörün katıldığı panellerde ünlü gazetecilerin moderatörlüğünde hava ulaşımının geleceği, artan petrol fiyatlarının sektöre etkisi, karbon emisyonu gibi hususlar tartışıldı.

Çin'in başkenti Pekin'de başlayan organizasyon bugün sona eriyor.

KOTİL: "BU HAKSIZLIK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

poco_loco ~ 6 yıl önce
TEMEL BEY; NE AFRİKASI ?? SİZ AFRİKADAN YOLCU MU ALIYORSUNUZ YOKSA BİRİLERİNİN ÖĞRENCİLERİNİ Mİ??? HANİ ŞU HOCA EFENDİ DEDİĞİMİZ ZATTIN OKULLARI NERDE?? SİZ AFRİKA HATLARINI AÇTIĞINIZA DA THY YETKİLİLERİ İLK KİMLERİN OKULUNU ZİYARET ETTİ DE HATTA BU OKULLARIN RESİMLERİYLE GERİ DÖNÜP ÖNÜNE GELENE GÖSTERDİ?? AFRİKA YOLCUSU AZ OLDUĞU İÇİN UÇAK TİPLERİNİ KÜÇÜLTÜYORSUNUZ ,,KARGODAN FİRE VERİYORSUNUZ..SIRF KARGO UÇAĞI DA KOYAMIYORSUN ÇÜNKÜ ORATADA O KADAR YÜK YOK?? SEN NE KONUŞMASINDAN BAHSEDİYORSUN ACABA?? SİYASİ Mİ?? YOKSA BİRİLERİNE GETİRDİĞİN ÖĞRENCİ SAYISIMI KONUŞULUYOR AFRİKA SEFALARIN DA ACABA?? KİMİ YİYORSUNUZ SİZ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cin'1den bir atasözü ~ 6 yıl önce
Yalancilar rakam söyler ama rakamlar yalan söylemez. Kapak kivaminda bir söz.Anladin sen onu Temel.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne anlamda en cok konusuluyorsunuz? ~ 6 yıl önce
Evet cidden en çok konuşulan şirket THY ama başarılarından değil. Siz ve Hamdi Topçu'nun yediği kul hakları konusunda konuşma rekorunu kırdınız. Ahirette de baya bir konuşan olacak hakkınızda biliyorsunuz değil mi? İnsanları işten çıkarıyorsunuz, kendi akrabalarınız ve memleketlilerinizi işe alıyorsunuz uzman diye gelenler kendi ağzı ile itiraf ediyor torpille geldiklerini üniversiteden mezun olanları işe alacağınızı kendi ağzınızla söz verip işe almıyorsunuz üzerinizde bu kadar insanın hakkı varken nasıl halen böyle gülüyorsunuz? Son yaşananlardan sonra özellikle Hamdi Topçu nasıl istifa etmiyor? Utanır insan nerde?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PERSONEL ~ 6 yıl önce
temel bey özellikle son 2-3 yıldır binlerce deneyimli persoenlinizi sudan bahanelerle işten çıkararak yerlerine tanıdıklarınızı,kendi adamlarınızı işe alıyorsunuz.size hiç yakışmadı yaptıklarınız.durmadan kul hakkı yiyorsunuz ve de binlerce kişinin bedduasını ve ahını alıyorsunuz.bu şekilde mi 5 yıldızlı havayolu şirketi olacak ve dünya şirketi olacak THY ? insanları nedensiz yere işsiz,aşsız bırakıyorsunuz.yazıklar olsun böyle zihniyete.yakında bu şirketin sonunu getireceksiniz yeni işe aldığınız bunca acemi ve kalifiye olmayan adamlarınızla.işler çok aksamaya başladı son zamanlarda.hakkımızı sizlere helal etmiyoruz.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000