20 Kasım 2008, Perşembe 16:18:07

Kotil, Air Bosna için uçtu

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Air Bosna’nın satışıyla ilgili görüşmek üzere bugün Bosna’ya gitti. Türk Hava Yolları’nda meraklı bekleyiş sürerken, tarafların el sıkışması an meselesi...
  • bu ne perhiz ne lahana turşusu!!!????
  • Teoride güzel ama pratikte ne kadar başarılı olabilecek acaba.Air Bosna içi boş bir şirket görünümünde.Bu plan AB ye girmiş veya girmek üzere olan bir ülkenin hv yolu olsa daha stratejik olabilirdi.

Genel Müdür Temel Kotil, Bosna-Hersek Havayolları’nın yüzde 49’luk hissesinin satış ihalesi için gelen davet üzerine bu ülkeye gitti.

Bosna Hersek Hükümeti tarafından oluşturulan komisyon tarafından, müzakerelere başlamak üzere davet edilen Kotil, beraberindeki heyetle birlikte Bosna’ya uçtu.

Air Bosna için en iyi teklifi veren şirket olan Türk Hava Yolları, Avrupa’ya açılmak için fırsat olarak gördüğü satışta her an mutlu sona ulaşabilir.

1994’te kurulan Air Bosna’da hükümetin yüzde 51 ve devlet şirketi Energoinvest’in ise yüzde 49 payı bulunuyor.
 
1997 yılında faaliyete başlayan şirket, 2003 yılında borçları nedeniyle faaliyetine ara vermiş, 2005 yılında da yeniden yapılandırılmıştı.

Şirketin filosunda iki adet ATR-72 tipi pervaneli uçak bulunuyor. Türk Hava Yolları, ihaleyi alması durumunda iki dar gövdeli uçak takviyesiyle Air Bosna’yı güçlendirmeyi planlıyor.

Şifre

Kotil, Air Bosna için uçtu

Facebook Yorum

Yorumlar

gaffur ~ 10 yıl önce
bu ne perhiz ne lahana turşusu!!!????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KAPTAN ~ 10 yıl önce
Teoride güzel ama pratikte ne kadar başarılı olabilecek acaba.Air Bosna içi boş bir şirket görünümünde.Bu plan AB ye girmiş veya girmek üzere olan bir ülkenin hv yolu olsa daha stratejik olabilirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000