30 Aralık 2011, Cuma 08:57:13

KOTİL: "18 UÇAK DAHA ALIYORUZ"

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, 2011 yılının THY olarak hedeflerinin tuttuğu bir yıl olduğunu, 2012’ye ise yeni yatırımlar yaparak iddialı hazırlandıklarını söyledi.
  • aman al..sanki marifet yapiyorsun...onemli olan beddua almaman...cocugun hasta doktorlardan cikmiyorsun hala akillanmiyorsun...
  • senin grubun nerde? neden thy nin basinda degil??
  • BAHANELERİ BIRAKALIMDA SAADEDE GELELİM, KAR -ZARAR NE DURUMDA . ONU AÇIKLAYIN DA BİLELİM.
  • Merak ediyorum, fransizlardan yedigimiz bunca darbeden ve asagilanmadan sonra hala Airbus ucak alacakmisiniz. Bence alirsiniz gibime geliyor. Cunku gecmistede fransizlarla krizin gobegindeyken A340 lari almistiniz fransizlara yagcilik olsun diye.
Kotil, henüz yılın sonu gelmemiş olsa da ilk 11 aylık rakamların, 2011 yılının THY’nin hedeflerine yaklaştığı bir yıl olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Bu yıl içinde Japonya’daki Tsunami, Avrupa'daki ekonomik kriz, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da yaşanan rejim değişikleri, artan döviz ve petrol fiyatları göz önüne alındığında hedeflerine yaklaşmış olmanın kendileri açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Kotil, 2012’ye iddialı bir bütçe ile hazırlandıklarını belirterek “2012’de yatırımlarımız sürecek. Gelecek yıl daha önce anlaşması yapılmış 18 uçak daha filomuza katılacak. 10-14 yeni hat açmamız sürpriz olmayacak’’ dedi.

Gelecek yıl, sektörde daralmanın azalarak da olsa süreceğini düşündüğünü belirten Kotil ‘’THY olarak 2011 yılında yaşadığımız sürecin bir benzerini 2005-2006 yılında yaşamıştık. Yeni uçaklar almaya, yeni hatlar açmaya devam ettik. 2012 de, bu yıl yaptığımız atılım ve yatırımların sonuçlarını almaya başlayacağımız bir yıl olacak’’ diye konuştu.
KOTİL: "18 UÇAK DAHA ALIYORUZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Misafir ~ 6 yıl önce
aman al..sanki marifet yapiyorsun...onemli olan beddua almaman...cocugun hasta doktorlardan cikmiyorsun hala akillanmiyorsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
senin grubun nerde? neden thy nin basinda degil??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
BAHANELERİ BIRAKALIMDA SAADEDE GELELİM, KAR -ZARAR NE DURUMDA . ONU AÇIKLAYIN DA BİLELİM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Merak ediyorum, fransizlardan yedigimiz bunca darbeden ve asagilanmadan sonra hala Airbus ucak alacakmisiniz. Bence alirsiniz gibime geliyor. Cunku gecmistede fransizlarla krizin gobegindeyken A340 lari almistiniz fransizlara yagcilik olsun diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000