21 Ocak 2016, Perşembe 09:45:58

Köpek öldü THY suçlu bulundu

Mehmet Koray Kınacıoğlu, 11 Haziran 2013’te Anadolujet ile KKTC’den Ankara’ya gelirken 3 yaşındaki köpeği Spayk’ı şirket görevlilerine teslim etti.
  • Olay 2,5 yıl önce olmuş, davası şimdi bitmiş. Adalet ne de hızlı tecelli etmiş değil mi? THY de gıcıklık yapıp Danıştaya gitsin bir de. Ne drama olur. Sen tut yolcunun köpeğini al, "belki de" havalandırma sistemi arızalı olan kargo bölümüne koy, bir de hayvancağızın üzerine diğer yolcuların bağajları düşüp ezsin. Peh peh peh, Hayvanları koruma derneğinin dünyayı buna sebep olanların başına yıkması lazım aslında. Kızınca birbirimize çok rahat bu canlı türünü kullanarak hakaret ve küfür etmeye çalışıyoruz. Bir anlamda insan türüne bu canlı aşağılık bir mahlukat gibi gelir. Ancak ondan daha aşağılık mahlukatlar içimizdedir. İşini yaptığını sanan göz boyamacı sahtekar, hırsız, yalancı, cahilliğini ısrarla koruyan beceriksiz ve hainler.
  • Bu şirketin "Globally Yours" diye zihinlere kazımaya çalıştığı anlayışın esasında 'GLOBALLY FOSS" olduğuna bir ispat daha. Her konu için bu şirketin beceriksizliklerini uzun uzun listeler halinde çıkarabilirsiniz. Başarılı oldukları konular; lüks, şatafat görüntüleri altında reklam, hiper derecede müsriflik, ve beceriksizlik. Bu, türü ne olursa olsun bir canlı. İnançtan bahsedenler çok iyi bilirler ki tüm canlılar ahirette dile gelip hesap soracak, davacı olacaklar. Bu köpekçikte öyle. Canını aldınız şu zavallının. Sahibini de kelimenin tam anlamı ile 3-5 kuruşa susturmaya çalışmışsınız. Ben hayvan beslemem, zira böyle olaylardan dolayı yaşayabileceğim vebalden korkarım. Sıcak ve soğuk havada kedisine, köpeğine, kuşuna su ve yiyecek vermeyi tercih ederim. Bunları duydukça da insan denen, mikroptan daha beter insan türü ibretliksiniz. Kargoda köpeğin üzerine bagaj düşmesi ne demek? Beğenmeyip gavur dediğin oraya o fileleri niye koymuş? Herşeyi para ile ölçenler, yüzüne tükürmeliksiniz.
  • Ne insanın ne de hayvanın kıymeti var,o köpek can taşır,o canı veren kimdir ? Kim bilir o köpeğin başına neler gelmiştir..
  • Arkadaşlar şuan okuduğum yorumlarınız saçma sapan şeyler yazdınızAllah hiç biriniz uçak yüklemeye boşaltmaya dair malesef sivil havacılıkla alakalı hiç bir şey bilmediniz aşikar bu işle çalıştığım için yıllardır bu işte çalışıyorum ilk önce işin içinde olmadan konuşmak kolaydır sahibinin amacını öğrenmek lazım

Mehmet Koray Kınacıoğlu, 11 Haziran 2013’te Anadolujet ile KKTC’den Ankara’ya gelirken 3 yaşındaki köpeği Spayk’ı şirket görevlilerine teslim etti. Ankara’da kendisine verilen köpeğinin can çekiştiğini gördü. Spayk havalimanında öldü.

Kınacıoğlu’nun talebi üzerine yapılan otopside, köpeğin akciğerinde konjesyon ve ödem tespit edildi. Kınacıoğlu, avukatı aracılığıyla Türk Hava Yolları’na (THY) tazminat davası açtı.

ÜZERİNE BAGAJ DÜŞTÜ

Hürriyet'ten Umut Erdem'in haberine göre; Bilirkişi Spayk’ın ölümünün kargo bölümünde havasız kalmasından veya üzerine başka bagajların düşmesinden kaynaklandığını tespit etti ve Montreal Protokolü çerçevesinde olaydan THY’nin sorumlu olduğunu öne sürdü.


Ankara 5’inci Asliye Ticaret Mahkemesi raporun ardından 22 Eylül 2014’te verdiği kararda THY’yi suçlu buldu ve tazminata mahkûm etti.

Kararda THY, köpeğin maliyeti olan 1800 TL maddi, 1000 TL de manevi tazminat ödemek zorunda kaldı.

Köpek öldü THY suçlu bulundu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

2,5 Yıl ~ 2 yıl önce
Olay 2,5 yıl önce olmuş, davası şimdi bitmiş. Adalet ne de hızlı tecelli etmiş değil mi? THY de gıcıklık yapıp Danıştaya gitsin bir de. Ne drama olur. Sen tut yolcunun köpeğini al, "belki de" havalandırma sistemi arızalı olan kargo bölümüne koy, bir de hayvancağızın üzerine diğer yolcuların bağajları düşüp ezsin. Peh peh peh, Hayvanları koruma derneğinin dünyayı buna sebep olanların başına yıkması lazım aslında. Kızınca birbirimize çok rahat bu canlı türünü kullanarak hakaret ve küfür etmeye çalışıyoruz. Bir anlamda insan türüne bu canlı aşağılık bir mahlukat gibi gelir. Ancak ondan daha aşağılık mahlukatlar içimizdedir. İşini yaptığını sanan göz boyamacı sahtekar, hırsız, yalancı, cahilliğini ısrarla koruyan beceriksiz ve hainler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kader mi? ~ 2 yıl önce
Bu şirketin "Globally Yours" diye zihinlere kazımaya çalıştığı anlayışın esasında 'GLOBALLY FOSS" olduğuna bir ispat daha. Her konu için bu şirketin beceriksizliklerini uzun uzun listeler halinde çıkarabilirsiniz. Başarılı oldukları konular; lüks, şatafat görüntüleri altında reklam, hiper derecede müsriflik, ve beceriksizlik. Bu, türü ne olursa olsun bir canlı. İnançtan bahsedenler çok iyi bilirler ki tüm canlılar ahirette dile gelip hesap soracak, davacı olacaklar. Bu köpekçikte öyle. Canını aldınız şu zavallının. Sahibini de kelimenin tam anlamı ile 3-5 kuruşa susturmaya çalışmışsınız. Ben hayvan beslemem, zira böyle olaylardan dolayı yaşayabileceğim vebalden korkarım. Sıcak ve soğuk havada kedisine, köpeğine, kuşuna su ve yiyecek vermeyi tercih ederim. Bunları duydukça da insan denen, mikroptan daha beter insan türü ibretliksiniz. Kargoda köpeğin üzerine bagaj düşmesi ne demek? Beğenmeyip gavur dediğin oraya o fileleri niye koymuş? Herşeyi para ile ölçenler, yüzüne tükürmeliksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ülkemiz ~ 2 yıl önce
Ne insanın ne de hayvanın kıymeti var,o köpek can taşır,o canı veren kimdir ? Kim bilir o köpeğin başına neler gelmiştir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
swat ~ 2 yıl önce
Arkadaşlar şuan okuduğum yorumlarınız saçma sapan şeyler yazdınızAllah hiç biriniz uçak yüklemeye boşaltmaya dair malesef sivil havacılıkla alakalı hiç bir şey bilmediniz aşikar bu işle çalıştığım için yıllardır bu işte çalışıyorum ilk önce işin içinde olmadan konuşmak kolaydır sahibinin amacını öğrenmek lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000