01 Kasım 2009, Pazar 07:15:51

Köpek için 15 bin dolarlık uçak bileti!

Antalya Altın Portakal Film Festivali bu yıl fazla gürültü patırtı yaşanmadan bitti derken eski defterler açıldı ve geçmişteki ilginç gelişmeler ortaya çıktı...

Antalya Altın Portakal Film Festivali bu yıl fazla gürültü patırtı yaşanmadan bitti derken eski defterler açıldı ve geçmişteki ilginç gelişmeler ortaya çıktı. Antalya Belediye Başkanı Akaydın eski Başkan Menderes Türel döneminde Altın Portakal'a katılan ünlü aktör Mickey Rourke'un köpeği Loki'nin uçak masrafı için 15 bin euro ödendiğini söyledi.

Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, ünlü aktörün kısa süre önce ölen köpeği Loki için, belediyenin 15 bin euro uçak bileti parası ödediğini söyledi.

ODASINDAN BİLE ÇIKMAMIŞ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, ünlü oyuncunun yanında getirdiği köpeği Loki'ye 'business class'ta  15 bin euroluk uçuş yaptırıldığını iddia etti. Bilet ücretinin belediye tarafından ödendiğini söyleyen Akaydın, oyuncunun festival süresince otelden çıkmadığını, sadece ödül gecesine katıldığını da sözlerine ekledi. Akaydın, oyuncu için toplam ne kadar para harcandığı sorusuna ise, 'Onu bilmiyorum. Ama Antalya'ya geldiği için ona da birkaç yüz bin dolar ödenmiştir. Geldiğinde hiç otel odasından çıkmamış' diye konuştu.

ORGANİZASYON HİZMET BEDELİ OLARAK GÖSTERİLDİ

Altın Portakal Kültür Sanat Vakfı'ndan bir yetkili ise Loki için ödenen faturanın bilet olarak değil, 'organizasyon hizmet bedeli' gibi giderler kapsamında gösterildiğini öne sürdü. Aynı yetkili, 'Evraklar o kadar karışık ki, her şey birbirine girmiş durumda. Örneğin geçen yıl İstanbul'dan bir firmaya       1 trilyon 265 milyar TL (eski para) 'insan kaynakları bulma hizmeti' karşılığında ödeme yapıldı. 'Oyuncunun köpeği için 15 bin euroluk uçak bileti var mı' diye sorarsanız, öyle bir bilet yok. Ama organizasyon hizmet bedeli kapsamında ödendiğini biliyoruz ' dedi.

KÖPEK ŞAMPANYA BİLE İÇTİ

Aynı yetkili, ünlü aktörün köpeği için şampanya bile açtırdığını belirterek 'Mickey Rourke, köpeğiyle Hill Side Su Otel'in en pahalı odasında kaldı. Konaklama ücretinin dışında ekstra harcamalar da yaptı. Hatta köpeğine içirmek için şampanyalar bile açtırdığı söyleniyor. Tüm bunlar ekstralara eklendi. Mickey Rourke'un kaldığı odaya ekstralarla birlikte eski parayla 1 trilyon 600 milyar TL ödendi' diye konuştu.

THY  300 DOLAR'A TAŞIYOR

Uçak yolcuları, ücretini ödediği takdirde 6 kilogramı geçmeyen ve aşıları tamam olan evcil hayvanlarını kafesi ile birlikte yanlarına alabiliyor. Uygulamaya 'businnes class' da dahil. Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçuşlarında, Amerika-Türkiye seferinde evcil hayvanın kabin içinde uçuş yapmasının bedeli ortalama 300 dolar.

TÜREL: İSPATA DAVET EDİYORUM

Menderes Türel ise bu iddialara karşı sert bir çıkış yaptı. Türel,  'Bu gibi iddiaları deli saçması olarak nitelendiriyorum. Bir köpeğin ne kadarlık bir tarife üzerinden uçacağı bellidir. Ücretin 500 doları geçmeyeceği açıktır. Bir köpeğin 15 bin euroluk uçak biletini diline dolayanları, bileti gösterip ispata davet ediyorum. Aksi takdirde şereften yoksun müfteri kişiler olarak ilan ediyorum' dedi.

LOKI ÖLDÜ YENİ GÖZDESİ JAWS

'The Wrestler' filmindeki rolüyle, Altın Küre'de 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü alan Mickey Rourke, Ocak 2009'daki ödül töreninde köpeklerine teşekkür etmişti. Törenden kısa bir süre önce 'Chihauhau' cinsi köpeği Loki, kollarında ölen aktör, ödülü alırken, 'Şimdi burada olan ve bir daha asla aramızda olmayacak köpeklerime teşekkür ederim' demişti. Ünlü aktor, ABC News'teki bir programda ise 'Onlar benim dünyam. Hiç kimse bana onlar kadar değer vermedi' diyerek sözde dostlarına sitem etmişti. 18 yaşında ölen Loki, Rourke'un 2002'de kaybettiği köpeği 'Beau Jack'un' kızı. Ünlü aktörün 7 adet daha Chihuahuas cinsi köpeği bulunuyor. Aktör şimdi teselliyi adını 'Jaws' koyduğu köpeğinde buluyor.

Hürriyet

Köpek için 15 bin dolarlık uçak bileti!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000