19 Ağustos 2009, Çarşamba 08:46:38

"KONTROLÖRLER THY'Yİ İNDİRMİYOR"

Sabah Gazetesi yazarlarından Hıncal Uluç, kule memurlarının THY'yi bilerek geç indirdiğini iddia ederek son günlerde yaşanan bu tartışmaya ortak oldu...
  • Burada yayınlanan tüm yorumları da dikkate alarak, kısaca uyarmak istiyorum: Kimi yorumcu arkadaşların da değindiği gibi, hava ulaşım işkolundaki özelleştirme saldırısında sıradaki hedef, hava trafik kontrolü ve bu alanda çalışanlardır. Hıncal vb. türünden çok okunan kirli kalemler üzerinden, hava trafikçiler hem hedefe çakılmakta, hem de bu tür demogojilerle nabızları tutulmak istenmekte. Ve ne yazık ki, özelleştirme saldırısını ve emekçiler arasındaki dayanışmayı vurgulayan birkaç yorumu dışarda tutacak olursak; yorum yapan arkadaşların ezici çoğunluğu, örgütsüz, dağınık, bireysel tepkili vb. bir profil ortaya koyuyor. Saldırının eli kulağında! Hazır olunmalı; dayanışmaya, kolektif güç olmaya, sıkı durmaya ihtiyaç var!
  • Kalemşör 2 sahnede...bu defa fularlı.Sanki havacılık adına bir adet yayın okumuş gibi ahkam kesmeyi marifet mi sanıyorsunuz sizler?Mesleğimin ve kurumumun üzerinden çekin ellerinizi.Siz gidinde podyumda ki mankenleri oylayın.Sadece geriye dönük 10 yıllık istatistikleri inceleseniz, bu yazı yazdığınız için kendinizden nefret edersiniz.Yok o böyle demiş,yok DLH böyle demiş,yok öyleymiş.Bu ne ya biraz kendine saygı duy dedikoducu insan.Ülkeyi senin gibilerin ne hale getirdiği belli...iş yapana hep köstek oldunuz çünkü aylak/uyuz muamelesi görmek istemediniz...ama bu millet size bunak muamelesi yapmayı da iyi bilir...Rahat bırakın bizi artık...sadece işimizi yapmak ve ülkemize hizmet etmek istiyoruz
  • Çirkin medya!.. Gazetecilik bitip, masa başında popo üzerinde yazı üretmekle sayfalar dolar olunca, okunur olmak zorlaştı. O zaman da çirkin gazetecilik başladı.. Saptırma, dolandırma, laf taşıyıp olay yaratma.. (Hıncal ULUCUN aynı günkü yazısından alınmıştır. işte kaderin cilvesi :D)
  • sorunun para olmadığını neden göremiyoruz? aynı anda meydan civarına gelen 30 trafiğin beklememesi mümkünmüdür? kaldıki bunların en az 20 si THY ise THY nin beklememesi mümkünmüdür? ücretler artınca üçer beşer mi indirecegiz uçakları? son bir soru konu ile alakası olmayan meydan çalışanları yorumların yarısı size ait nedir bu merak? çok merak ediyorsanız olup biteni gelip görebilirsiniz kapımız açık

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı ortak konuşup, Erman Yerdelen'i güya yalanlamışlar..

Yeşilköy Atatürk Hava Limanı'ndaki yoğunluk bahane edilerek Türk Hava Yollarlı yolcularına adeta işkence edilmesinin üzerinde durmuş, "Devlet Hava Meydanları, bu ülkenin bayrağını taşıyan THY'ye öncelik tanımalı" demiştim..

Açıklama yaptılar.. Uluslararası kurallara göre öyle şey olmazmış..

Daha önce THY Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Erman Yerdelen, bana hak veren açıklamalar yaptı..

DHMİ'nin destek değil, hatta köstek olduğunu söyledi. Sebeplerini açıkladı. Çözümler önerdi. İtiraz Erman'a..

Etmesinler.. Çünkü Yerdelen doğru konuşuyor. Gerçek bu..

Yıllar önce Cüneyt Ağabeyle (Koryürek) çalışırken Lufthansa'nın Halkla İlişkilerini yapardık. Sık sık Almanya'ya gider gelirdim. Hemen her defasında pilotlar cockpite davet ederlerdi. Sohbet ederdik.. İstanbul'a yaklaştığımızda havada beklediğimizi hatırlamıyorum..

Bir defasında sordum da.. "Bizim şirket işini bilir. Bizim uçaklar bekletilmez" dedi.. O zaman pilot kabinine girmek yasak değildi.
Bir defasında THY ile uçuyordum..

İnme saatimizde aşağı baktım. Çanakkale Boğazı'nın üzerindeyiz.. Uçağı kaçırıyorlar sandım.. Ama ortada bir panik havası yok.. Hostesle konuşup, pilotun yanına gittim..

"Ah Hıncal Bey ah" dedi.. "Bu devletin kule memurları, bu devletin bayrağını taşıyan uçağı sanki inadına dolaştırıyorlar.. En son bizi indirirler yoğunluk olunca.. Gene 'Gez de gel' dediler.. Biz de dolaşıyoruz işte.."

Yani.. Ben birinci elden biliyorum.. Erman daha da iyi biliyor..

Yalanlamayın. Kulak verin, dinleyin.. Sorunu ancak o zaman çözersiniz.. Yoksa biz daha çok, saatlerce uçağın içinde beklemeye, pist başında sürünmeye, inme yerine, Ege ve Karadeniz üzerinde tur atmaya devam ederiz..

Hıncal ULUÇ
SABAH

"KONTROLÖRLER THY'Yİ İNDİRMİYOR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (120)

Misafir ~ 9 yıl önce
Burada yayınlanan tüm yorumları da dikkate alarak, kısaca uyarmak istiyorum: Kimi yorumcu arkadaşların da değindiği gibi, hava ulaşım işkolundaki özelleştirme saldırısında sıradaki hedef, hava trafik kontrolü ve bu alanda çalışanlardır. Hıncal vb. türünden çok okunan kirli kalemler üzerinden, hava trafikçiler hem hedefe çakılmakta, hem de bu tür demogojilerle nabızları tutulmak istenmekte. Ve ne yazık ki, özelleştirme saldırısını ve emekçiler arasındaki dayanışmayı vurgulayan birkaç yorumu dışarda tutacak olursak; yorum yapan arkadaşların ezici çoğunluğu, örgütsüz, dağınık, bireysel tepkili vb. bir profil ortaya koyuyor. Saldırının eli kulağında! Hazır olunmalı; dayanışmaya, kolektif güç olmaya, sıkı durmaya ihtiyaç var!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kalemşör 2 sahnede...bu defa fularlı.Sanki havacılık adına bir adet yayın okumuş gibi ahkam kesmeyi marifet mi sanıyorsunuz sizler?Mesleğimin ve kurumumun üzerinden çekin ellerinizi.Siz gidinde podyumda ki mankenleri oylayın.Sadece geriye dönük 10 yıllık istatistikleri inceleseniz, bu yazı yazdığınız için kendinizden nefret edersiniz.Yok o böyle demiş,yok DLH böyle demiş,yok öyleymiş.Bu ne ya biraz kendine saygı duy dedikoducu insan.Ülkeyi senin gibilerin ne hale getirdiği belli...iş yapana hep köstek oldunuz çünkü aylak/uyuz muamelesi görmek istemediniz...ama bu millet size bunak muamelesi yapmayı da iyi bilir...Rahat bırakın bizi artık...sadece işimizi yapmak ve ülkemize hizmet etmek istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Çirkin medya!.. Gazetecilik bitip, masa başında popo üzerinde yazı üretmekle sayfalar dolar olunca, okunur olmak zorlaştı. O zaman da çirkin gazetecilik başladı.. Saptırma, dolandırma, laf taşıyıp olay yaratma.. (Hıncal ULUCUN aynı günkü yazısından alınmıştır. işte kaderin cilvesi :D)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sorunun para olmadığını neden göremiyoruz? aynı anda meydan civarına gelen 30 trafiğin beklememesi mümkünmüdür? kaldıki bunların en az 20 si THY ise THY nin beklememesi mümkünmüdür? ücretler artınca üçer beşer mi indirecegiz uçakları? son bir soru konu ile alakası olmayan meydan çalışanları yorumların yarısı size ait nedir bu merak? çok merak ediyorsanız olup biteni gelip görebilirsiniz kapımız açık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000