23 Mart 2011, Çarşamba 08:43:15

KKHY İÇİN YAPILAN SINAVDA PROTESTO

Yeni kurulan Kuzey Kıbrıs Hava Yolları’nda (KKHY) çalışmak amacıyla başvuruda bulunan eski KTHY çalışanları dün zorlu bir sınavdan geçirildi. Bazı çalışanların tepki gösterdiği sınavda, adaylara cinsel arzuları dahi sorulduğu iddia edildi.
  • Demek ki Kıbrıslıların yarası varki gocunmuşlar... *** Sendikalar 4 gözle bekliyorlar çünkü yolunacak besli bir ördek... ***
  • Sizler adam olsaydınız Kıbrısa bir ömür adayan '' Rauf Denktaş '' gibi yüce bir şahsiyeti 2005 de '' İstenmeyen adam '' ilan etmezdiniz ! 2005 de ki referandumda Kofi Annan ın sinsi planı ile sizler güya iki kesimin birleşmesi için evet diyecektiniz ve AB ye birlikte girecektiniz ama bunun karşılıgında kural olarak Türk Askeri adadan çekilecekti. Ada yine tek parça olarak RUM adası olacaktı. Kontrol ve hakımıyet de Yunanıstana geçecekti. Kısacası Kıbrıs elden gidecekti ! Sizler naptınız ? %70 çoğunlukla EVET dediniz ama rum kesimi kabul etmeyınce birleşme gerçekleşmedi. Bu sinsi plana karsı cıkan Denktasıda ''Istenmeyen Adam'' ilan ettiniz !!! Sizler için önemli olan vatan değilmiş, AB ülkesi olmakmış. gördük ne kadar Vatansever
  • Beni 'Rumlarla bir tutma' deyen ey kıbrıslı ondanmı sendikalarınızın düzenlediği mitinglerde elinizde Rum bayragi ile katıldınız ??? *** Ondanmı her mitinginiz Kıbrısda Türkiye büyük elçiliği önünde oluyor ? *** Türk bayragına yumurta atmanızı da unutmadık ? Ayrıca her fırsatta Türkiye aleyhıne acılan pankartlarıda unutmadık ? *** Son olarak da Türkiye için '' Hass...... '' pankartı açmanızı da bu millet asla affetmeyecektir. *** Kendinizi Türk den mı sayıyorsunuz saymıyormusun bilemem ama kendi ülkenizi korumaktan aciz idiniz. Türk askeri ondan dolayı adaya çıktı ve sizleri kurtardı ! Bunu anlamayacak kadar ... kafasın çünkü senin kafanı ''Nifak fikirleri'' ile dolduran SENDİKA ağanlarındır. Bugün asker çekilse can güvenliğiniz
  • Özellikle İngiltereden yazı yazanları siz bir de KKTC kanallarında canlı yayınlara bağlandığında görün. Yok beybicik, yok kiss you gibi 3 günde Türkçelerini unutup kendilerini ingiliz ilan edivermişler.İşin garibi ne yazık ki dünyadan haberleri de yok. Ne konuştuklarının farkında değiller. En iyi bildikleri şey rum yanlısı ve TC düşmanı sendikalara uzaktan(!) destek vermek.
Türkiye’den gelen Türk Hava Yolları (YHY) psikologları tarafından dün saat 13.00’te Yakın Doğu Üniversitesi AKM Büyük Salonu’nda uygulanan yazılı testte, bazı adaylar ile görevliler arasında gerginlik yaşandı.

Yaklaşık 400 kişinin katıldığı testin başlamasının ardından bazı eski çalışanlar testle ilgili sorular sorarken, Hava-Sen Basın Sözcüsü Levent Hafızoğlu da ayağa kalkarak THY psikologlarına sorular yöneltti. Hafızoğlu, “Siz bizim psikolojimizi ölçemezsiniz, gidin Ulaştırma Bakanı’nın psikolojisini ölçün” dedi ve elindeki test kağıdını yırtarak salondan çıktı. Salondakiler, Hafızoğlu ile birlikte “birlik mücadele dayanışma” sloganı attı, ancak Hafızoğlu ile beraber dışarı çıkmayarak testi çözmeye devam etti.

Dışarıya çıkışında basını, hükümeti ve bakanlığı eleştiren Hafızoğlu, “eski KTHY çalışanlarının hiçbir yatırımının yapılmadığını, yüzlerine bakılmadığını, aylardır zor durumda olduklarını” söyledi.

Teste girmek üzere salona gelen eski KTHY çalışanları ise, söz konusu teste geçtiğimiz akşam geç saatlerde çağrıldıklarını, ilk önce bunun şaka olduğunu sandıklarını, ancak ciddi olduğunu anlayınca testin yapılacağı yere geldiklerini anlattı.

Aylardır işsiz ve parasız kaldıklarını, kimsenin durumlarının ne olacağını söylemediğini, evlerine ekmek götüremediklerini, sıkıntılarıyla ilgili muhatap bulamadıklarını ifade eden çalışanlar, girdikleri testin sonucunun ne olacağını da merak ettiklerini söyledi.

KKTC yerine TC kimlik kartı numarası soruldu
Sınav kağıdının ilk sayfasında kimlik bilgileri göze çarpan ilk unsur olurken, KKTC kimlik kartı numarası yerine TC kimlik kartı numarasının soruldu.
Kişilere gelir düzeyi, medeni durumu, kronik herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığının yanında, “psikolojik ya da psikiyatrik bir destek aldınız mı?” sorusu da yöneltildi.

Önlü arkalı tam 5 sayfadan oluşan sınav sorularında, cevapların çabuk işaretlenip, soruların anlamı üzerinde fazla düşünülmemesi uyarısı yapılarak, “evet ile hayır”şeklinde yanıt verilmesi istenen 24 soru soruldu.

Soruların içerisinde, “Borçlu olmak sizi endişelendirir mi?”, “Oldukça canlı bir kişi misiniz?”, “Hiç sizin payınıza düşünden fazlasını alıp açgözlülük yaptığınız oldu mu?”, “Garip ya da tehlikeli etkileri olabilecek ilaçlar kullandınız mı?”, “Hiç başkasına ait olan bir şeyi (toplu iğne veya iğne bile olsa) aldınız mı?”, “Evliliğin modası geçmiş veya kaldırılması gereken bir şey olduğunu düşünüyor musunuz?”, “Herhangi bir oyunda hiç hile yaptınız mı?” gibi sorular yer aldı.

“Sorun tarama listesi” başlığını taşıyan üçüncü sayfada ise, sınava girenlere sağlık sorunlarıyla ilgili sorular yöneltildi.

“Hiç, çok az, orta derecede, oldukça fazla, ileri derece” şıklarından oluşan sağlık sorunlarıyla ilgili soruların bazıları şöyle:
“Sinirlilik ya da içinizin titremesi; cinsel arzu ve ilginin kaybı; başkaları tarafından eleştirilme duygusu; kolayca gücenme rahatsız olma hissi; enerjinizde azalma veya yavaşlama hali; başka kişilerin duymadıkları sesleri duyma; karşı cinsten kişilerle utangaçlık ve rahatsızlık hissi; belin alt kısmında ağrılar; duygularınızın kolayca incitilmesi hali; başkalarının sizi gözlediği veya hakkınızda konuştuğu hissi; cinsiyet konusunda sizi çok rahatsız eden düşüncelerin olması”.

(Kıbrıs Gazetesi)
KKHY İÇİN YAPILAN SINAVDA PROTESTO

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Misafir ~ 7 yıl önce
Demek ki Kıbrıslıların yarası varki gocunmuşlar... *** Sendikalar 4 gözle bekliyorlar çünkü yolunacak besli bir ördek... ***

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sizler adam olsaydınız Kıbrısa bir ömür adayan '' Rauf Denktaş '' gibi yüce bir şahsiyeti 2005 de '' İstenmeyen adam '' ilan etmezdiniz ! 2005 de ki referandumda Kofi Annan ın sinsi planı ile sizler güya iki kesimin birleşmesi için evet diyecektiniz ve AB ye birlikte girecektiniz ama bunun karşılıgında kural olarak Türk Askeri adadan çekilecekti. Ada yine tek parça olarak RUM adası olacaktı. Kontrol ve hakımıyet de Yunanıstana geçecekti. Kısacası Kıbrıs elden gidecekti ! Sizler naptınız ? %70 çoğunlukla EVET dediniz ama rum kesimi kabul etmeyınce birleşme gerçekleşmedi. Bu sinsi plana karsı cıkan Denktasıda ''Istenmeyen Adam'' ilan ettiniz !!! Sizler için önemli olan vatan değilmiş, AB ülkesi olmakmış. gördük ne kadar Vatansever

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Beni 'Rumlarla bir tutma' deyen ey kıbrıslı ondanmı sendikalarınızın düzenlediği mitinglerde elinizde Rum bayragi ile katıldınız ??? *** Ondanmı her mitinginiz Kıbrısda Türkiye büyük elçiliği önünde oluyor ? *** Türk bayragına yumurta atmanızı da unutmadık ? Ayrıca her fırsatta Türkiye aleyhıne acılan pankartlarıda unutmadık ? *** Son olarak da Türkiye için '' Hass...... '' pankartı açmanızı da bu millet asla affetmeyecektir. *** Kendinizi Türk den mı sayıyorsunuz saymıyormusun bilemem ama kendi ülkenizi korumaktan aciz idiniz. Türk askeri ondan dolayı adaya çıktı ve sizleri kurtardı ! Bunu anlamayacak kadar ... kafasın çünkü senin kafanı ''Nifak fikirleri'' ile dolduran SENDİKA ağanlarındır. Bugün asker çekilse can güvenliğiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Özellikle İngiltereden yazı yazanları siz bir de KKTC kanallarında canlı yayınlara bağlandığında görün. Yok beybicik, yok kiss you gibi 3 günde Türkçelerini unutup kendilerini ingiliz ilan edivermişler.İşin garibi ne yazık ki dünyadan haberleri de yok. Ne konuştuklarının farkında değiller. En iyi bildikleri şey rum yanlısı ve TC düşmanı sendikalara uzaktan(!) destek vermek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000