06 Haziran 2011, Pazartesi 10:00:21

KİLO VEREMEYEN HOSTES İŞİNDEN OLDU

Zayıflayamayan hostes işten çıkarıldı...
  • Sn. Levi, emin olun şirketin üst yönetimine çok şirin görünüyorsunuz! Oturduğunuz koltuk TASSA'ya aittir. THY'ye değil !!!
  • 'annem-babam karışmamış, size noluyo' demiş kız orda. 'yorum yapsalar dinlemem' dememiş. sırf cevap vermiş olmak için ilginç ilginç şeyler yazıyosunuz. herkes mutlu olduğu işi yapsın. işinde mutsuz olanlar da başkalarının işini eleştirip aşağılayacağına, oturup kendi mutsuzluklarına yansınlar. mutlu ve kendiyle barışık insanlar olsanız, 2 dakikanızı bile ayırmazsınız bir mesleği bu şekilde aşağılamaya. dünyayı gezip-görüp, lüks otellerde kalıp, üstüne bir de iyi para alan insanları kıskanıyorsunuz işte.. yok kolaymış, çaymış. ömrümün sonuna kadar hizmetkarlık yapmaya razıyım şahsen. benim için önemli olan ne gördüğüm, ne yediğim ve ne kazandığımdır; başkalarının takdiri değil. herkes kendi işine baksın, size ne elalemin mesleğinden?
  • kardeş ordan 2 sütlü kahve,bir muz ve birde uçan melek versene :))
  • kuzum benim kim olduğumun ne önemi var sen bil kendini el bilmesede olur seni,kendini sen deşifre ettin!banada yorum hakkı doğdu tıpkı diğer arkadaşlar gibi! banane senin okuduğun okuldan bildiğin dillerden! kendin ol!senin ananda olamam babanda!ben zaten böyle megaloman bir evlat yetiştirmem!okudugun okullar bildiğin diller senin olsun!okumuş tahsilli dil bilgisi çok olan anasının babasının yorumunu bile (etcek olsalar )almıcak birine ben nediyebilirim! mutlu mesut çalışmalar sana aklı selim kardeşim :))
Türk Hava Yolları'nda (THY), boy-kilo ölçüleri arasında şirketin belirlediği sınırı aşan kadın kabin memurunun işine son verildi.

Standartlara uymayan hostesleri zayıflamaları amacıyla 6 ay ücretsiz izne çıkaran şirket, bu konuda istenen ölçülere uymayan D.K. ile yollarını ayırdı. Uyguladığı diyet programına rağmen bir kaç kilo zayıflayan hostes, şirket kuralları gereği işten ayrılmak zorunda kaldı. Havayolları Kabin Memurları Derneği TASSA Başkanı İzzet Levi, şirketin kilo-boy standardı konusundaki denetimlerinin sürdürüldüğünü, kadın arkadaşlarının da standardın üzerindeki 13 kiloyu veremediği söyledi.

Kendisinin de geçen yıl 106 kiloya çıktığını ve diyet sayesinde kısa sürede 10 kilo verip işine geri döndüğünü ifade eden Levi, şirketin kilolu çalışanlar için diyet programı uygulayan kuruluşlarla da anlaşmalar yaptığını kaydetti. Geçen yıl nisan-mayıs döneminde kilolu 30 hostese uyarı yazısı gönderen THY yönetimi, izin dönüşü belirlenen standardı yakalayan çalışanların işlerine dönmesine onay vermişti. Yönetimin bu yıl da yazı gönderdiği kabin memurları, sıkı diyete başladı.

(Mustafa Gün - Zaman)
KİLO VEREMEYEN HOSTES İŞİNDEN OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (63)

Misafir ~ 7 yıl önce
Sn. Levi, emin olun şirketin üst yönetimine çok şirin görünüyorsunuz! Oturduğunuz koltuk TASSA'ya aittir. THY'ye değil !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
'annem-babam karışmamış, size noluyo' demiş kız orda. 'yorum yapsalar dinlemem' dememiş. sırf cevap vermiş olmak için ilginç ilginç şeyler yazıyosunuz. herkes mutlu olduğu işi yapsın. işinde mutsuz olanlar da başkalarının işini eleştirip aşağılayacağına, oturup kendi mutsuzluklarına yansınlar. mutlu ve kendiyle barışık insanlar olsanız, 2 dakikanızı bile ayırmazsınız bir mesleği bu şekilde aşağılamaya. dünyayı gezip-görüp, lüks otellerde kalıp, üstüne bir de iyi para alan insanları kıskanıyorsunuz işte.. yok kolaymış, çaymış. ömrümün sonuna kadar hizmetkarlık yapmaya razıyım şahsen. benim için önemli olan ne gördüğüm, ne yediğim ve ne kazandığımdır; başkalarının takdiri değil. herkes kendi işine baksın, size ne elalemin mesleğinden?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kardeş ordan 2 sütlü kahve,bir muz ve birde uçan melek versene :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kuzum benim kim olduğumun ne önemi var sen bil kendini el bilmesede olur seni,kendini sen deşifre ettin!banada yorum hakkı doğdu tıpkı diğer arkadaşlar gibi! banane senin okuduğun okuldan bildiğin dillerden! kendin ol!senin ananda olamam babanda!ben zaten böyle megaloman bir evlat yetiştirmem!okudugun okullar bildiğin diller senin olsun!okumuş tahsilli dil bilgisi çok olan anasının babasının yorumunu bile (etcek olsalar )almıcak birine ben nediyebilirim! mutlu mesut çalışmalar sana aklı selim kardeşim :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000