03 Ağustos 2012, Cuma 09:20:15

KAYIP VALİZ DAVASININ DURUŞMASI YAPILDI

İzmirli ünlü kuaför Uğur Uyanık, 60 bin dolarlık sözleşme gereği gitmesi gereken ABD'ye valizlerinin kaybolması nedeniyle gidememesi, ardından sözleşmesinin feshedilmesi nedeniyle uğradığı kayıptan Türk Hava Yolları'nı (THY) sorumlu tutup, 70 bin dolarlık tazminat davasının duruşması gerçekleşti.
  • Arkadaslar hayatinizda hiç ucmadiniz sanirim benim bavulum kayboldu içinde kozmetik cantam eksik çıktı yanina almak yasak cogu esyayi sıvı fln diye thy bunun sorumlusu sonuçta kimse esyasini sokakta bulmuyor!!!!!! Sizde ne işi var cantada diyerek sacmaliyoraunuz her yanina aldığın takiyi değerli esyayi yanına alamazsin takamazsin!! Ki içine en degerli esyami koysam bile bu onu çalma hakkini vermez kimseye!!!!
  • yorum yapan arkadaşlar hiç yurtdışında havaalanında valizi gelmeyip bekledilermi acaba...kışın ortasında almanyada sırtımda ceketle 10 gün gezmek zorunda kaldım hiç suçum olmamasına ragmen..tabiki kıymetli eşyaların valize konmaması gerekir ama thy ninde küçük bir valiz parasıyla bu işten sıyrılmaması gerekir..bununda bir sorumluluğu var..sonuçta ortada bir mağduriyet var
  • Sevgili arkadaslar olumlu olumsuz degerli fikir ve yorumlariniz icin tesekkur ederim .ben Sade bi vatandasim benim yasadigim basima gelen bu talihsiz yolculuk sizin de basiniza gelebilirdi benim amacim para koparmak degil kaybettim zaman yapamadigim is sozlesmeside onemli degil yaklasik 6 yildir abd ye gidip geliyorum ve her seferinde ilk tercihim thy oldu. cunku kendi ulkem kazansin diye dusundum hep . hala oyle dusunuyorum ekimde yine gidicem ve yine thy aldm biletimi size yasadiklarimi tek tek anlatmak isterdim dilini bilmediniz bir ulkede size terorist muamelesi yapip thy hicbir yetkilisi olmamasi ordan Oraya sizi suruklemesi son varis yerideki thy personeli bizi ilgilendirmiyor deyip baska bir Hava yollarina yollamasi yabanci bi ulkede ustunuzdeki giysiden baska bisiyin olmamasi cok zor inanin . kendi tasidigi yolcunun sorumlulugunu almaktan cekinen kendi canimdan kendi kanimdan olan ulkemin bi parcasi olan thy .sizin basiniza gelmemesi dilegiyle alexx ugur.
  • kalemşörler hemen saldırmış.fakat unuttukları bir şey var.mahkeme.....öyle bir ceza çıkarki kulaklarınız kıskanır.bakalım o zaman diliniz nerenize kaçacak.

'Kayıp Valiz' davasının ilk duruşmasına katılan Uğur Uyanık, mahkeme heyetine iş sözleşmesinin iptal edilmesinin sorumlusunun THY olduğunu belirterek, THY'ye ait uçuş ve bagaj biletlerini delil olarak sundu. Ticaret Mahkemesi'nde görülen davada, uzlaşmak da istemediğini belirten İzmirli sosyete kuaförü Uyanık, maddi ve manevi zararın karşılanmasını istedi. Uyanık, iddiasında yaşadıklarını şöyle anlattı:

"8 Haziran 2011 tarihinde, İzmir-İstanbul-Barcelona-New York uçuşunu gerçekleştirmek üzere yola çıktım. Aktarmalı olarak indiğim Barcelona'da valizim kayboldu. Valizim bulunamayınca yolculuğuna devam edemeyeceğim bildirildi. THY'ları yetkilileri, valizin yanlışlıkla Paris'e gittiğini söyledi. Ben de valizi bulmak için hemen Paris'e gittim. Paris'e gittiğimde de valiz yoktu. Orada bulunan görevliler, valizin Amerika'ya gittiğini söylediler. Amerika'ya gittiğimde de valiz yoktu. Kayıp olan valizimin 3 gün sonra bulunduğu haberi geldi. THY yetkilileri valizi bana teslim etti. Ancak, içinde 60 bin dolarlık sözleşme, 5 bin TL'lik künye yoktu. İçinde sadece kıyafetlerim ve iç çamaşırlarım vardı. Ayrıca belirtilen günde Amerika'da yapmam gereken sözleşme, zamanında gidemediğim için iptal edildi. Hem maddi hem manevi zararım var. Ayrıca valiz peşinde dünya turu yaptırdılar. Tüm belgeleri mahkemeye sundum. Uçuşla ilgili tüm sorumluluk, biletleri aldığım THY'ye aittir. Hukuk mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim."
Uyanık'ın ardından söz alan THY avukatları ise iddiaları reddetti ve kendilerinin bir sorumluluğunun bulunmadığını belirterek, davanın reddini talep etti.

Kayıp valiz olayında kimin suçlu olduğu tartışmaları sürerken, mahkeme eksik evrakların tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.

KAYIP VALİZ DAVASININ DURUŞMASI YAPILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

valizim kayıp oldu ~ 4 yıl önce
Arkadaslar hayatinizda hiç ucmadiniz sanirim benim bavulum kayboldu içinde kozmetik cantam eksik çıktı yanina almak yasak cogu esyayi sıvı fln diye thy bunun sorumlusu sonuçta kimse esyasini sokakta bulmuyor!!!!!! Sizde ne işi var cantada diyerek sacmaliyoraunuz her yanina aldığın takiyi değerli esyayi yanına alamazsin takamazsin!! Ki içine en degerli esyami koysam bile bu onu çalma hakkini vermez kimseye!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cem ~ 5 yıl önce
yorum yapan arkadaşlar hiç yurtdışında havaalanında valizi gelmeyip bekledilermi acaba...kışın ortasında almanyada sırtımda ceketle 10 gün gezmek zorunda kaldım hiç suçum olmamasına ragmen..tabiki kıymetli eşyaların valize konmaması gerekir ama thy ninde küçük bir valiz parasıyla bu işten sıyrılmaması gerekir..bununda bir sorumluluğu var..sonuçta ortada bir mağduriyet var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alexx ~ 6 yıl önce
Sevgili arkadaslar olumlu olumsuz degerli fikir ve yorumlariniz icin tesekkur ederim .ben Sade bi vatandasim benim yasadigim basima gelen bu talihsiz yolculuk sizin de basiniza gelebilirdi benim amacim para koparmak degil kaybettim zaman yapamadigim is sozlesmeside onemli degil yaklasik 6 yildir abd ye gidip geliyorum ve her seferinde ilk tercihim thy oldu. cunku kendi ulkem kazansin diye dusundum hep . hala oyle dusunuyorum ekimde yine gidicem ve yine thy aldm biletimi size yasadiklarimi tek tek anlatmak isterdim dilini bilmediniz bir ulkede size terorist muamelesi yapip thy hicbir yetkilisi olmamasi ordan Oraya sizi suruklemesi son varis yerideki thy personeli bizi ilgilendirmiyor deyip baska bir Hava yollarina yollamasi yabanci bi ulkede ustunuzdeki giysiden baska bisiyin olmamasi cok zor inanin . kendi tasidigi yolcunun sorumlulugunu almaktan cekinen kendi canimdan kendi kanimdan olan ulkemin bi parcasi olan thy .sizin basiniza gelmemesi dilegiyle alexx ugur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 6 yıl önce
kalemşörler hemen saldırmış.fakat unuttukları bir şey var.mahkeme.....öyle bir ceza çıkarki kulaklarınız kıskanır.bakalım o zaman diliniz nerenize kaçacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000