21 Mayıs 2009, Perşembe 17:59:30

KARLITEKİN'DEN İDDİALI AÇIKLAMA

"Türkiye-Brezilya İş Forumu"nda konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı Karlıtekin, iddialı açıklamalarda bulunarak, çok parlak bir gelecek planladıklarını söyledi.
  • :)kapatlım thy yi diyen amıcaya allahın adamı concorde kazasının sebebi harici FOD;toronto kazasının sebebi%50 aşırı yağiş,%50hatalı kullanım tekniği.THY nin son üç kazası:van-%100pilot hatası,adana-%100 pilot hatası,AMS kazası henüz açıklanmamakla beraber en az %50si pilot hatası. işte AİRFRANCE ile THY farkı sen istersen kapatabilirsin.
  • Felsefeye zirva diyen arkadastan bi ses cikmadi. Calisani memnun etmek, apolet takmak servis yapmak... Memnuniyetsizligini aciklayan bir arkadas buyumenin calisan memnuniyetine dayandigini soylemek istemis sanirim. Burada uzerine durmamiz gereken konu, memnuniyetsizligin sebebi ne? a- uygulamalar, b- maaslar, c- sosyal haklar, d- calisma sartlari. Sanirim havaciligin bu kriz yilinda, maas, sosyal haklar ya da is ortami hususunda elestiri yapan cikmaz. Belki de cikar. Kendilerini bekliyoruz. Uygulamalara gelince, insan hata yapabilir. Hatalari ve cozum yollarini alalim. Ama tekil olaylardan niyet okumaya gecmeyelim. Son olarak, uygulama hususunda yonetici takdiri denen konuyu da dikkate alarak degerlendirme yapalim. Herkese saygilar.
  • şöle bi yüz kişilik personelin ayrılsa ne yapabilirsin acaba.apolet takıp sen mi uçuracan?ikramı sen mi yapacan önlük takıp?tulum giyip yağ pas içinde bakımları sen mi yapacan.senin bunlara kaabiliyetin olsa zaten böyle bi söz edemezdin.tk nın işi nasıl olsa yürür ama bi yere kadardı o söz.her human faktörünün bi sınırı var.sen çalışanını memnun etmezsen böyle açıklamada yapmaman lazım???
  • bırakın bu saçmalıkları hergün saw dayız habom unuzu göremedik.fikir babaları nerde nerde bi açıklama.hangi kadro ile hangi işi yapacaksınız.siz önce çalışanlarınız mutlu edin.gözünüzü kulağınız kapayım böyle atmak tutmak kolay.3-5 yıl sonra candan nerde kotil nerde biri ülkerde biri biri fener rum patrikhanesinde olur herhalde.kör döğüşü bu.haddini bilmek lazım.başarısız sendika havaş a rest çeksen ne yazar.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, Cumhuriyet'in 100. yılında, 300 uçağın üzerinde bir filoya ulaşacaklarını bildirdi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Brezilya İş Konseyi tarafından Brezilya Cumhurbaşkanı Luiz Inacio Lula da Silva'nın ziyareti kapsamında Çırağan Sarayı'nda düzenlenen "Türkiye-Brezilya İş Forumu"nda konuşan Karlıtekin, 2 ülke arasında yeni bir hat açtıklarını hatırlattı.

Karlıtekin, İstanbul-Sao Paulo hattının açıldığını anımsatarak, fiyat kontrollerinin bu hattın yerleşik bir hale gelmesinden önce başarısı için büyük önem taşıdığını kaydetti.

Filolarını genişletmeye karar verdiklerini belirten Karlıtekin, "Cumhuriyet'in 100. yılında 300 uçağın üzerinde bir filoya ulaşacağız. Çok parlak bir gelecek planlamaktayız" şeklinde konuştu.

Karlıtekin, gazetecilerin soruları üzerine, uçakların satın alınmasıyla ilgili ihale süreçlerinin devam ettiğini, teklifleri aldıklarını, incelediklerini ve pazarlık yaptıklarını bildirdi.

İhalenin ne zaman biteceğine ilişkin bir soru üzerine Karlıtekin, "Konjonktüre, gelişmelere bakıyoruz. Sadece fiyat önemli değil. Aynı zamanda uçakların teslim tarihi de büyük önem taşıyor" dedi.

İhale kapsamında yeni nesil uçakların da yer aldığını bildiren Karlıtekin, Embraer ile ortak projeleri olup olmayacağı yönündeki bir soru üzerine, şu an için böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, ancak bunun olmayacak anlamına gelmediğini söyledi.

KC-390 kargo uçağı projesi

Brezilyalı uçak üreticisi Embraer'in Savunma, Kamu Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Ricardo Marcelo Bester ise KC-390 kargo uçağı projesiyle ilgili Türk şirketleriyle temas halinde olduklarını, bu projeyi tartıştıklarını ifade etti.

Embraer'den bir başka yetkili de ürettikleri uçakları bir gün Türk Hava Yolları'nda görmeleri halinde bundan büyük mutluluk duyacakları söyledi.

Petrol Sanayi Derneği (PETDER) Genel Sekreteri Erol Metin ise Türkiye'nin enerji bağımlılığı olan bir ülke olduğunu hatırlatarak, "Bizim rezervlerimiz şimdilik yeterli değil, sizin Karadeniz'de yapacağınız arama çalışmalarından beklentilerimiz büyük" dedi.

Türkiye'de petrol talebinin yılda ortalama yüzde 2 büyüdüğünü ifade eden Metin, "Bu yıl hariç... Kriz dolayısıyla bunun yüzde 5-6 küçülmesi bekleniyor" diye konuştu.

Brezilya Turizm Kurulu Başkanı Jeanine Pires de, Brezilya'da 2008'de turizm gelirlerinin 5,8 milyar dolara ulaştığını belirterek, Türkler'i ülkesine davet etti.

TÜRSAB Başkan Danışmanı Ertuğrul Karaoğlu da Brezilya'dan Türkiye'ye gelen turist sayısının son yıllarda artığına işaret ederek, önümüzdeki yıllarda bunu iki taraflı 60 bine çıkarmayı istediklerini belirtti.

Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Sekreteri Haluk Büyükbaş ise her iki ülke müteahhitlerinin birlikte çalışabileceği pek çok proje olduğunu söyledi.

KARLITEKİN'DEN İDDİALI AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 9 yıl önce
:)kapatlım thy yi diyen amıcaya allahın adamı concorde kazasının sebebi harici FOD;toronto kazasının sebebi%50 aşırı yağiş,%50hatalı kullanım tekniği.THY nin son üç kazası:van-%100pilot hatası,adana-%100 pilot hatası,AMS kazası henüz açıklanmamakla beraber en az %50si pilot hatası. işte AİRFRANCE ile THY farkı sen istersen kapatabilirsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Felsefeye zirva diyen arkadastan bi ses cikmadi. Calisani memnun etmek, apolet takmak servis yapmak... Memnuniyetsizligini aciklayan bir arkadas buyumenin calisan memnuniyetine dayandigini soylemek istemis sanirim. Burada uzerine durmamiz gereken konu, memnuniyetsizligin sebebi ne? a- uygulamalar, b- maaslar, c- sosyal haklar, d- calisma sartlari. Sanirim havaciligin bu kriz yilinda, maas, sosyal haklar ya da is ortami hususunda elestiri yapan cikmaz. Belki de cikar. Kendilerini bekliyoruz. Uygulamalara gelince, insan hata yapabilir. Hatalari ve cozum yollarini alalim. Ama tekil olaylardan niyet okumaya gecmeyelim. Son olarak, uygulama hususunda yonetici takdiri denen konuyu da dikkate alarak degerlendirme yapalim. Herkese saygilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
şöle bi yüz kişilik personelin ayrılsa ne yapabilirsin acaba.apolet takıp sen mi uçuracan?ikramı sen mi yapacan önlük takıp?tulum giyip yağ pas içinde bakımları sen mi yapacan.senin bunlara kaabiliyetin olsa zaten böyle bi söz edemezdin.tk nın işi nasıl olsa yürür ama bi yere kadardı o söz.her human faktörünün bi sınırı var.sen çalışanını memnun etmezsen böyle açıklamada yapmaman lazım???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bırakın bu saçmalıkları hergün saw dayız habom unuzu göremedik.fikir babaları nerde nerde bi açıklama.hangi kadro ile hangi işi yapacaksınız.siz önce çalışanlarınız mutlu edin.gözünüzü kulağınız kapayım böyle atmak tutmak kolay.3-5 yıl sonra candan nerde kotil nerde biri ülkerde biri biri fener rum patrikhanesinde olur herhalde.kör döğüşü bu.haddini bilmek lazım.başarısız sendika havaş a rest çeksen ne yazar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000