29 Mayıs 2009, Cuma 10:51:02

Karlıtekin: "Yıkıcı rekabete karşıyız"

THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, global finansal sistemi eleştirerek, "Altı delik havuzda bize yüzün diyorlar. Bu mümkün değil" dedi.
  • Yorum yapan ozel yavru sirketlerin ufak bakisli elemanlari. Siz niye bizimle muhatap oluyorsunuzki? Candan Bey, global rekabetten bahsetmis. Bolgesel ya da sehirsel degil. Yani; konu sizinle alakali degil. Pacamizdan yapismayi birakin artik. Mizmizlik yapacaginiza calismayi deneyin. Ben defalarca Candan Bey den duydum. Ic piyasada olumcu bir rekabete girmeyecegiz. Su anki sirketler batarsa yerine yabancilar gelir. Memleket evlatlarinin ekmek yemesi icin onlari yoketmek istemeyiz diye.. ama bu haberdeki aciklama sizinle ilgili degil. Mubarek demek bereketlendirilmis demek. Ucak sayisindan yapilan cirolara ve karlara kadar her alanda bereketli insanlar oldugu belli. Herkesin maasi tikir tikir yatiyor. Bu krizde, sukretmeyi bilmek gerek.
  • yeşil dev gelmiş kaçın.Allah ailene sabır versin senin.biz az gördük şükür.tipin bi sandal ettiklerinle zaten emeğimizi çaldın.sanal da thy geyikçilerini memnun et napalım.biz iki elimizi hazırlayalım ensene de bakarsın lazım olur bi zamanda.
  • sende de finans sıkıntısı olursa ezmeye çalıştıkların napsın?
  • Ver coşkuyu, ver coşkuyuuu-- Aç sesini kardeş

Türkiye'nin dönem başkanlığında Almanya'nın Leipzig kentinde düzenlenen Uluslararası Taşımacılık Forumu (ITF) çerçevesinde bir panele katılan THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin,  global mali ve ekonomik krizin geniş çapta fazla kredi verilmesinden kaynaklandığını belirtti.

''Bize,'Altı delik bir havuzda yüzün' diyorlar. Bu, mümkün değil" diyen Karlıtekin, "Global finansal sistemin yeni bir imara ihtiyacı var. Binanın temelinde sakatlık var. Biz ise üst katlarda saatlerce ayrıntıları konuşuyoruz'' diye konuştu.

Karlıtekin, kriz nedeniyle dünyada yıkıcı bir rekabetin başladığını ve bunun herkesin sorunu olduğunu ifade ederek, ''Globalleşmeye 'Evet' diyoruz, yıkıcı rekabete karşı çıkıyoruz'' dedi.

Her sektörün sadece kendi alanında çalışması gerektiğini, bu nedenle THY olarak sadece havacılığa önem verdiklerini belirten Karlıtekin, bürokratik bir sorun ve piyasa şartlarına intibak konusunda bir zorluk yaşamadıklarını, asıl sorunun sistemdeki hatalardan kaynaklandığını söyledi.

''Yapıcı globalleşmeye ihtiyacımız var'' diyen Karlıtekin, Batılı ülkelerin sadece refahlarını sürdürmeye yönelik geçici önlemler almaya çalışmaları durumunda bunun herkese zararı olacağını sözlerine ekledi.

 

Karlıtekin: "Yıkıcı rekabete karşıyız"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
Yorum yapan ozel yavru sirketlerin ufak bakisli elemanlari. Siz niye bizimle muhatap oluyorsunuzki? Candan Bey, global rekabetten bahsetmis. Bolgesel ya da sehirsel degil. Yani; konu sizinle alakali degil. Pacamizdan yapismayi birakin artik. Mizmizlik yapacaginiza calismayi deneyin. Ben defalarca Candan Bey den duydum. Ic piyasada olumcu bir rekabete girmeyecegiz. Su anki sirketler batarsa yerine yabancilar gelir. Memleket evlatlarinin ekmek yemesi icin onlari yoketmek istemeyiz diye.. ama bu haberdeki aciklama sizinle ilgili degil. Mubarek demek bereketlendirilmis demek. Ucak sayisindan yapilan cirolara ve karlara kadar her alanda bereketli insanlar oldugu belli. Herkesin maasi tikir tikir yatiyor. Bu krizde, sukretmeyi bilmek gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
yeşil dev gelmiş kaçın.Allah ailene sabır versin senin.biz az gördük şükür.tipin bi sandal ettiklerinle zaten emeğimizi çaldın.sanal da thy geyikçilerini memnun et napalım.biz iki elimizi hazırlayalım ensene de bakarsın lazım olur bi zamanda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sende de finans sıkıntısı olursa ezmeye çalıştıkların napsın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ver coşkuyu, ver coşkuyuuu-- Aç sesini kardeş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000