19 Aralık 2009, Cumartesi 13:38:40

KARLITEKİN, KOTİL YÜZÜNDEN Mİ AYRILDI?

Karlıtekin, THY’den istifasının ardında Kotil’le çalışmak istemeyişinin yattığını söyledi.
  • Yok arkadaş öyle değil ! Cemaatleri kendi çıkarı için kullanan bencil ve hırslı insanların savaşı. Ama buna tek ayak uydurmayan da Temel bey oldu.
  • Filmin adı "Cemaat Savaşları" .
  • YETER ARTIK DURUM DEĞİŞŞİN '''' GELDİKLERİNE ÇOOOK SEVİNMİŞTİK GİDİŞLERİNE DAHA ÇOK SEVİNMEYELİM''' YAPILAN HAKSIZLIKLARA BEN HAKIMMI HELAL ETSEM DE MESLEĞİM TECRÜBEM 25 YILLIK EMEĞİM VE AİLEM VE ÇEVREM HAKKINI İSTER EĞER AHİRET İNANÇLARI VARSA ELBETTE O ZAMAN ÇOK ÇABUK GELİR. ORADA TELAFİSİ ZOR BİR HELALLEŞME SİZİ BEKLİYOR . YABANCILARIN TEKNOLOJİ İLE KENDİ KÜLTÜR VE İNANÇLARIMIZI BİRLEŞTİREMEZSEK HER YÖNETİCİYİ AYNI SONUÇ BEKLİYOR. KARİYERLİ CEHALETİ BIRAKMAMIZ ACİL VE ELZEMDİR. SONUÇ.. ''' NUFUZ VE YÖNETİMİNİZİN DEVAMI İSTİYORSANIZ ADALETLİ DAVRANIN ''' HZ. ALİ
  • Sadece şirkettin mali yapısını önemseyen insani ikinci plana koyan bir lider aslında bilgisiz bir sıradan yöneticidir. Candan bey de bu sınıfa girmekte. Oldukça fazla yanlışları oldu, gerçekte kendi sonunu jendi hazırladı. Temel bey ise önce insan diyen ve bilgisiyle mali yapıyı yükseklere taşımayı düşünen ileri görüşlü bir liderdir.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Önceki gün istifasını açıklayan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, hakkındaki spekülasyonları bitirmek istediğini söyleyerek istifa nedenini anlattı. İstifasının arkasında Genel Müdür Temel Kotil ile çalışmak istememesi yattığını belirten Karlıtekin şunları söyledi:

“Birkaç aydır bu konuda ısrarcı oldum. ‘Gayet başarılı bir resim veriyorsunuz, böyle devam etsin’ dediler. Ben de devam etmek istemediğimi söyledim. Israrlı olunca, ‘Madem o kadar ısrarcı oluyorsun o zaman bu görevi bırakmakta serbestsin’ dediler. Yani mevcut durumun başarılı olduğu, böyle bir şeye gerek olmadığı kanaati olunca, ben de talebimde ısrarlı olunca benim ayrılabileceğim söylendi.”

THY’nin Maliye Bakanlığı’na bağlı olduğunu hatırlatan Karlıtekin, “Maliye Bakanı Mehmet Şimşek randevu talebim üzerine bu değerlendirmeyi bana tebliğ etti. O kadar. Teşekkür edip ayrıldım. Hiçbir kızgınlığım yok. Bu göreve getirdiler sağolsunlar” dedi.

THY’nin halka açık bir şirket olduğunu söyleyen Karlıtekin, “2006 yılında ikinci halka arzla birlikte çoğunluk devletten çıktı. Temel Bey de daha önceki dönemde atandı. Temel Bey’in göreve atandığı esnada THY kamu hisseleri çoğunlukta olduğu için genel müdürün ataması hükümet tarafından Maliye Bakanlığı üzerinden yapılıyordu. Halka arzlardan sonra bu uygulama son buldu. Ancak geliş şekli böyle olduğu için görevden alınması da usulen Maliye Bakanlığı’nın oluruyla olması gerekiyordu. Bu olur temin edilemeyince ben de bu teklifi yönetim kuruluna getiremedim ve görevi bıraktım” dedi.

Yönetim kuruluyla tümüyle uyum içinde olduğunu kaydeden Karlıtekin, “Kimseyle bir problemim yoktu. Temel Bey’in akçeli işlerde her zaman arkasındayım ve kefilim. Ama yönetim üslubu ve meselelere bakış açısı tamamen benden farklıydı. Ben bu şekilde çalışmak istemedim. Temel Bey ile belli konularda fikir ayrılıklarımız oldu. Hep oldu. Ama bunlar kişisel değil” dedi.

Karlıtekin, “Bu açıklamayı gereksiz spekülasyonları bitirmek için yapıyorum. Kalan arkadaşlar devam etsinler, hayırlı uğurlu olsun. Hamdi Bey’in atanması isabet olmuş. Mutlu oldum. Hamdi Bey benim dostum. Beni her zaman destekleyen ve anlayan bir kişi” diye konuştu.

Hukuk eğitimine devam

İngiltere’de hukuk eğitimi aldığını söyleyen Karlıtekin, “Hukuk eğitimine bu yıl başladım. Eğitimime devam edeceğim. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan teklif de gelmedi kısa vadede böyle bir planım da yok” dedi.

KARLITEKİN, KOTİL YÜZÜNDEN Mİ AYRILDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Misafir ~ 8 yıl önce
Yok arkadaş öyle değil ! Cemaatleri kendi çıkarı için kullanan bencil ve hırslı insanların savaşı. Ama buna tek ayak uydurmayan da Temel bey oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Filmin adı "Cemaat Savaşları" .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
YETER ARTIK DURUM DEĞİŞŞİN '''' GELDİKLERİNE ÇOOOK SEVİNMİŞTİK GİDİŞLERİNE DAHA ÇOK SEVİNMEYELİM''' YAPILAN HAKSIZLIKLARA BEN HAKIMMI HELAL ETSEM DE MESLEĞİM TECRÜBEM 25 YILLIK EMEĞİM VE AİLEM VE ÇEVREM HAKKINI İSTER EĞER AHİRET İNANÇLARI VARSA ELBETTE O ZAMAN ÇOK ÇABUK GELİR. ORADA TELAFİSİ ZOR BİR HELALLEŞME SİZİ BEKLİYOR . YABANCILARIN TEKNOLOJİ İLE KENDİ KÜLTÜR VE İNANÇLARIMIZI BİRLEŞTİREMEZSEK HER YÖNETİCİYİ AYNI SONUÇ BEKLİYOR. KARİYERLİ CEHALETİ BIRAKMAMIZ ACİL VE ELZEMDİR. SONUÇ.. ''' NUFUZ VE YÖNETİMİNİZİN DEVAMI İSTİYORSANIZ ADALETLİ DAVRANIN ''' HZ. ALİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sadece şirkettin mali yapısını önemseyen insani ikinci plana koyan bir lider aslında bilgisiz bir sıradan yöneticidir. Candan bey de bu sınıfa girmekte. Oldukça fazla yanlışları oldu, gerçekte kendi sonunu jendi hazırladı. Temel bey ise önce insan diyen ve bilgisiyle mali yapıyı yükseklere taşımayı düşünen ileri görüşlü bir liderdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000