18 Şubat 2013, Pazartesi 11:15:43

KARLITEKİN İLK KEZ THY HAKKINDA KONUŞTU

Türk Hava Yolları'ndaki görevinden ayrıldıktan sonra THY ile ilgili hiç konuşmayan THY Yönetim Kurulu Eski Başkanı Candan Karlıtekin ilk kez anılarını paylaştı.
  • Thy kişisel veya etnisitenin boyunduruğunda yüruyemez, bu hareketler hızlı büyüyen şirketi ters ve büyük haleler ile yok edebilir. Ülkemizde konusunun hakimi onlarca iş yapabilir portföy varken, sadece etnisite? Vay vay
  • Lazlarin fendi gayseriliyi yendi, iki uc ufak hareketle buyuk candan tepetaklak edildi
  • Hesap adamı. Hesabı uymadı mı, işine gelmedi mi kim olursanız olun harcar gider. Gözünüzün yaşına bakmaz.
  • Egolarını aşamayan bir yönetici olarak tanıdık seni. Aşırı hırslıydın, bu yüzden dengeli değildin. Bir gülerdin, bir kızardın, bir espiriliydin. İnsanlara sana karşı nasıl davranacaklarına karar veremezdi. Bu yüzden şirkette yalnızdın. Kasıntımı, mütevazimi karar verilemezdi hakkında Candan bey. Star Alliance toplantılarında Lufthansa yetkililerininde olduğu bir ortamda bir üst düzey yetkilisi arkadaşımızın ingilizce bir kelimeyi sana göre yanlış kullanmasını bile herkesin ortasında düzeltmeye kalkman senin o bahsettiğin yüce yöneticilik nosyonuna yakıştı mı? Yöneticiliğiniz çok üstün özelliklerdeymiş gibi lanse etmenize siz değil, yönettikleriniz karar versin beyefendi.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu eski Başkanı Dr. Candan Karlıtekin, “THY olarak, bir yandan vatandaşları memnun etmeye çalışırken, bir yandan da para kazanmak zorundaydık. Bu nedenle yönetimden, yönetişime geçtik ve THY’yi, gerçek anlamda yönetim kurulumuzla birlikte yönettik” dedi.

THY Yönetim Kurulu eski Başkanı Dr. Candan Karlıtekin, Marmara Belediyeler Birliği’nde katıldığı toplantıda deneyim ve birikimlerini aktardı. Programın açılışını yapan Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Birlik Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başkanlığında yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi. “İleri Yöneticilik” ana başlığı altında “Stratejik Düşünce”, “Vizyon Projeler”, “Performans Yönetimi”, “Biz Bilinci” konularında verdiği eğitimlerle dikkat çeken Karlıtekin, Marmara Belediyeler Birliği çalışanlarına Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı yıllara ait deneyim ve birikimlerini aktarırken, birbirinden önemli konulara değindi.

Candan Karlıtekin, THY’nin misyonu hakkında detaylı bilgi verirken, “THY olarak, bir yandan vatandaşları memnun etmeye çalışırken, bir yandan da para kazanmak zorundaydık. Bu nedenle yönetimden, yönetişime geçtik ve THY’yi, gerçek anlamda yönetim kurulumuzla birlikte yönettik. 'Yöneticinin bildiği vardır' zihniyeti yanlıştır. Fikirler paylaşılmalı, herkes bilgilendirilmelidir. Akıllı yönetici ‘ben her şeyi biliyorum düşün peşime’ demez; size misyon vererek, hem projeye ortak eder, hem de sorumluluk yükleyerek katkı bekler” diye konuştu.

Şehir estetiği ve belediyecilik çalışmalarıyla ilgili görüşlerini belirten Karlıtekin, “İnsanlığımızı hissetmeden geçirdiğimiz hiçbir günün kazası yok. Şehirler insanlar için daha yaşanılır hale getirilmeli. Burada en önemli görev belediye başkanlarına düşüyor. Belediye başkanlığı zor bir iştir ve maddi tatmin için yapılacak bir iş değildir. Belediye Başkanlarımız bol bol yurtdışlarına çıksınlar ve iyi örnekleri de kötü örnekleri de incelesinler” dedi.

KARLITEKİN İLK KEZ THY HAKKINDA KONUŞTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Yelpaze ~ 5 yıl önce
Thy kişisel veya etnisitenin boyunduruğunda yüruyemez, bu hareketler hızlı büyüyen şirketi ters ve büyük haleler ile yok edebilir. Ülkemizde konusunun hakimi onlarca iş yapabilir portföy varken, sadece etnisite? Vay vay

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lazlarin fendi ~ 5 yıl önce
Lazlarin fendi gayseriliyi yendi, iki uc ufak hareketle buyuk candan tepetaklak edildi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kayserili ~ 5 yıl önce
Hesap adamı. Hesabı uymadı mı, işine gelmedi mi kim olursanız olun harcar gider. Gözünüzün yaşına bakmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ego can ~ 5 yıl önce
Egolarını aşamayan bir yönetici olarak tanıdık seni. Aşırı hırslıydın, bu yüzden dengeli değildin. Bir gülerdin, bir kızardın, bir espiriliydin. İnsanlara sana karşı nasıl davranacaklarına karar veremezdi. Bu yüzden şirkette yalnızdın. Kasıntımı, mütevazimi karar verilemezdi hakkında Candan bey. Star Alliance toplantılarında Lufthansa yetkililerininde olduğu bir ortamda bir üst düzey yetkilisi arkadaşımızın ingilizce bir kelimeyi sana göre yanlış kullanmasını bile herkesin ortasında düzeltmeye kalkman senin o bahsettiğin yüce yöneticilik nosyonuna yakıştı mı? Yöneticiliğiniz çok üstün özelliklerdeymiş gibi lanse etmenize siz değil, yönettikleriniz karar versin beyefendi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000