06 Nisan 2009, Pazartesi 11:50:24

Kara Kutu Sabiha Gökçen Havalimanı'nı masaya yatırıyor

Airport TV Yönetim Kurulu Başkanı Sefa İnan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Kara Kutu’ programında bu hafta Sabiha Gökçen Havalimanı masaya yatırılacak.
  • Geriye çekilmek ileriye atlamak içindir.Yeterli enerji biriktirince yuvaya dönmeni bekliyoruz.Onu tanıyan birinin buradaki seviyesiz yazıları yazmıyacağını düşünüyorum
  • Güzel bir programdı. Başarımı?konu başlıklı yoruma şöyle bir cevabım var;belliki niyetiniz çok kötü ve yanlış duyum almışsınız.Eğer havacılık camiası içinde iseniz bilirdiniz...Fuarlar dünyanın en büyük turizm fuarları ve buralarda canla başla çalışan bu değerli insanları karalamak imkansız...o fuarlarda dünyanın her yerinden havacılık camiası katılmakta...belliki siz katılamamışsınız...daha çok çalışmalısınız...çok
  • Sabihaya yapılan 25 milyon kapasiteli terminal çok fazla ve luzumsuz, ESB gibi boş bir terminal olucaktır.
  • 3. havalimanı açılınca saw'ın halini merak ediyorum

Airport TV Yönetim Kurulu Başkanı Sefa İnan'ın hazırlayıp sunduğu Kara Kutu'ya bu akşam Sabiha Gökcen Havalimanı Ticari Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın ve Ticari Havacılık Müdürü Nihat Demirkan’ın konuk olarak katılırken, programda ayrıca sivil havacılığımızın ticari geleceğinin yanı sıra şu konular gündeme getirilecek:

* Türkiye Open Skies'a neden direniyor?
* Dünyada esen düşük maliyetli havayolları Türkiye'yi nasıl etkiliyor?
* THY ve diğerleri, THY'ye korumacılık yapılıyor mu?
* Türkiye’de yapılan terminal projeleri doğrumu? Sabiha, ESB, ADB terminalleri büyük maliyetlerini nasıl çıkaracak?
* Sabiha Gökçen Düşük maliyetli havalimanıyken ve 2008 yılında 4,4 milyon yolcu geçmişken 25 milyon kapasiteli terminal yapılması doğru mudur?
* Türkiye’de Terminal projeleri yapılırken ne kadar havayollarının ve yolcuların ihtiyaçları düşünülerek yapılmaktadır?
* İstanbul Avrupa’yı orta doğuya, Afrika’ya, uzak doğuya bağlayan hub olabilecek mi? bu konuda özel sektöre ve devlete düşen ödevler nelerdir?
* Türkiye’ye gelen turist sayısı yeterlimidir? Neden Avrupa’nın kültür başkentleri kadar turisti İstanbul'da göremiyoruz?
* Turizm tanıtım fonunun Türkiye’nin tanıtımına faydası var mıdır? Harcanan paralar doğru kanallara yönlendiriliyor mu? 50 milyon USD'leri geçen bu fonun Türk havacılığına katkısı nedir?
* THY'nin son yıllarda ki hızlı büyümesi nasıl yorumlanmalı?
* Pegasus ve THY rekabeti…
*İstanbul'da ki Havalimanları arasında rekabet var mı? Bu rekabet havayollarına ve yolculara nasıl yansımıştır?

Programa sorularınızla katılmak için 'air' yazıp boşluk bıraktıktan sonra mesajınızı tüm GSM operatörlerinden 2030'a gönderebilirsiniz.
 
Kara Kutu, bu akşam saat 21:00’de Airport TV’de

Server AydınNihat Demirkan
Kara Kutu Sabiha Gökçen Havalimanı'nı masaya yatırıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 9 yıl önce
Geriye çekilmek ileriye atlamak içindir.Yeterli enerji biriktirince yuvaya dönmeni bekliyoruz.Onu tanıyan birinin buradaki seviyesiz yazıları yazmıyacağını düşünüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Güzel bir programdı. Başarımı?konu başlıklı yoruma şöyle bir cevabım var;belliki niyetiniz çok kötü ve yanlış duyum almışsınız.Eğer havacılık camiası içinde iseniz bilirdiniz...Fuarlar dünyanın en büyük turizm fuarları ve buralarda canla başla çalışan bu değerli insanları karalamak imkansız...o fuarlarda dünyanın her yerinden havacılık camiası katılmakta...belliki siz katılamamışsınız...daha çok çalışmalısınız...çok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sabihaya yapılan 25 milyon kapasiteli terminal çok fazla ve luzumsuz, ESB gibi boş bir terminal olucaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
3. havalimanı açılınca saw'ın halini merak ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000