29 Aralık 2010, Çarşamba 09:28:34

KANSER HASTASI, UÇAĞA 'BELGE'YLE ALINDI!

Kanser hastası ağzında maskeyle uçağa alınmadı. Ancak 127 liraya elverişlilik belgesi alınca uçabildi.
  • Rapor hastanın sağlığı açısından istenmiştir. Bulaşıcı olduğundan değil.
  • şeker koması ile uyuşturucu krizi arasındaki farkı bilmekten aciz ancak adı DOKTOR olan bu mahlukatın tansiyon ölçüp,ciğer dinleyerek neyin raporunu veriyor?o tipler verse verse 127 liralık FATURA verebilirler.bu saygın meslek bile bu tipler yüzünden ayaklar altında.
  • GOM der ki;Terapi ve tedavisi devam eden kanser hastası yolcular, “Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı doktor raporu ile uçuşa kabul edilir. RPT Terapi ve tedavisi devam eden kanser hastası yolcular, “Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı doktor raporu ile uçuşa kabul edilir. STP
  • Kanser hastasından rapor isteniyor ama bunun sebebi kanser bulaşıcı bir hastalık olduğu için değil(ki bulaşıcı olmadığı herkes tarafından biliniyor), kanser hastalarının tedavileri sırasında, tedavinin ağır yan etkileri yüzünden güçsüz düşmeleri sebebi ile uçuşta rahatsızlanma riskleri olduğu için. Dolayısıyla böyle bir "uçabilir" onaylı rapor aslında hastanın kendi iyiliği için veriliyor.

Muğla Fethiye'de yaşayan Ercan Toparlaklı (68) kolon kanserine yakalandı. Tedavisi için iki haftada bir Fethiye'den İstanbul'a gidip gelen Toparlaklı, ağzında maskeyle THY'nin İstanbul-Dalaman seferini yapan uçağa binmek istedi. Ancak Atatürk Havalimanı'ndaki görevliler kendisinden 'uçuşa elverişlilik belgesi' istendi.

Toparlaklı, 127 lira karşılığında istenilen belgeyi aldı ve uçuşa dakikalar kala uçağa binebildi.

Toparlaklı, "Doktor sadece nabzımı ve sırtımı dinledi. Tansiyonumu ölçtü, uçuş belgemi verdi" dedi.

KANSER HASTASI, UÇAĞA 'BELGE'YLE ALINDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
Rapor hastanın sağlığı açısından istenmiştir. Bulaşıcı olduğundan değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
şeker koması ile uyuşturucu krizi arasındaki farkı bilmekten aciz ancak adı DOKTOR olan bu mahlukatın tansiyon ölçüp,ciğer dinleyerek neyin raporunu veriyor?o tipler verse verse 127 liralık FATURA verebilirler.bu saygın meslek bile bu tipler yüzünden ayaklar altında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
GOM der ki;Terapi ve tedavisi devam eden kanser hastası yolcular, “Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı doktor raporu ile uçuşa kabul edilir. RPT Terapi ve tedavisi devam eden kanser hastası yolcular, “Uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresinin yer aldığı doktor raporu ile uçuşa kabul edilir. STP

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kanser hastasından rapor isteniyor ama bunun sebebi kanser bulaşıcı bir hastalık olduğu için değil(ki bulaşıcı olmadığı herkes tarafından biliniyor), kanser hastalarının tedavileri sırasında, tedavinin ağır yan etkileri yüzünden güçsüz düşmeleri sebebi ile uçuşta rahatsızlanma riskleri olduğu için. Dolayısıyla böyle bir "uçabilir" onaylı rapor aslında hastanın kendi iyiliği için veriliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000