05 Mayıs 2011, Perşembe 11:11:40

KANADALI PİLOT THY İMTİHANINA TAKILDI!

Air Canada’nın şirket kuralına göre 60 yaşını doldurduğu için emekli ettiği pilot Michael Ennis, Türk Hava Yolları’nın kapısını çaldı, THY’nin cevabı ne oldu?
  • Önce içinde bulunduğun kıskanç ruh halini ve senin mesajında yazdığın gibi sana so..an tarikatlardan kurtul, terbiyeli ol ve imla öğren. Ayrıca ben Kanada vatandaşıyım, yani sana so.an hükümetinin sayesinde sizler vize almaya çalışırken, ben yanınızdan gö..ümle gülerek geçiyorum. 10 yıldan fazla Kanada'da askeri havacılık alanında çalıştım.Anladın mı tosunum?
  • Buraya yorum yazan bazi insanlar nekadar cahiller ya! Ne fikir yürütürsünüz bir Kanadaliyi neden ise almadilar diye? Yahu size ne? O adam ise girmezse sizemi is cikicak? Kanada ulastirma bakanliginin (Transport Canada) verdigi lisansin FAA degilde CAA oldugunu biliyormusunuzki? Bu lisansin FAA den farkli oldugunu, degil Avrupa, Amerikada bile gecersiz oldugunu, ATPL lisanli bir pilotun B777 tipi olsa bile Avrupada calisabilmek icin yinede 2 ekstra JAA sinavindan gecmeden, lisansini cevirttirmeden hic bir firmada is bulamayacagini biliyormusunuzki? 60 yasina gelmis bir Kaptanin kisa bir süre icinde avrupanin bazi ülkelerine inis izni olmadigini ve bu yüzden bazi firmalarin muhafazakar davrandiklarini bilirmisiniz?
  • her pilotum diyen sersem uçuyo ama
  • Selamlar, USA de PPL almak için kasan bir çömez pilot olarak ben bile FAA JAA çevriminin nasıl illet birşey olduğunu biliyorum bu kadar tecrübeli bir kaptanın bilmemesi garip.Sorun tamamen budur, yoksa bu saatlerle işe alınmaması gibi bir şey olamaz.CPT Ennis te anlaşılan yeni bir tecrübe yaşamak istiyor ve sanırım bizim meslek hastalığı olan uçuştan ayrılamama sendromunu şuan yaşıyor.Bu yaşa kadar uçmuş bir kaptanın artık maddi kaygıları olmaz hayatında.Umarım kendine USA in bazı statelerinde iş bulur yada bu sendromu kolay atlatarak havacılığa hobi olarak devam etme yolunu seçer.Bu durumu havacı olmayan birinin anlaması zordur,saçma gelebilir ancak hüngür hüngür ağlayanları, deprosyana girenleri ben bizzat gördüm.Böyle bir tutkudur bu...

Air Canada’nın şirket kuralına göre 60 yaşını doldurduğu için emekli ettiği pilot Michael Ennis, Türk Hava Yolları’nın kapısını çaldı, THY’nin cevabı ne oldu?

Kanada Havayolları Air Canada’nın 3 bini aşan pilotu arasında en kıdemlisi olan Michael Ennis, şirketin yaş kriterleri gereği emekli edilince soluğu Türkiye’de aldı.

65 yaşına kadar çalışmak için Air Canada’dan istekte bulunan Ennis’in bu isteği geri çevrilince deneyimli pilot THY’ye iş başvurusunda bulundu.

Ancak THY, Ennis’in başvurusunu reddetti ve işe almadı. Ennis’in THY’ye yaptığı başvuru uluslararası havacılık forumlarında uzun sure tartışıldı. Forumlarda Ennis’in THY’ye kabul edildiği ve Boeing 777 filosunda uçmaya başladığı şeklinde bilgiler yer alsa da AirportHaber işin aslının öyle olmadığını öğrendi.

THY yetkililerinden edinilen bilgiye gore, Michael Ennis’in THY’ye iş başvurusunda bulunduğu doğrulandı ancak başarısız bulunan Kanadalı pilotun işe alınmadığı öğrenildi.

Ennis’in, THY’nin işe kabul sürecindeki aşamalarda başarısız olduğu bildirildi. 

Michael Ennis’in, 1971 yılından beri Air Canada’da pilot olarak görev yaptığı öğrenildi.

©AirportHaber.com ÖZEL

KANADALI PİLOT THY İMTİHANINA TAKILDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Misafir ~ 7 yıl önce
Önce içinde bulunduğun kıskanç ruh halini ve senin mesajında yazdığın gibi sana so..an tarikatlardan kurtul, terbiyeli ol ve imla öğren. Ayrıca ben Kanada vatandaşıyım, yani sana so.an hükümetinin sayesinde sizler vize almaya çalışırken, ben yanınızdan gö..ümle gülerek geçiyorum. 10 yıldan fazla Kanada'da askeri havacılık alanında çalıştım.Anladın mı tosunum?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Buraya yorum yazan bazi insanlar nekadar cahiller ya! Ne fikir yürütürsünüz bir Kanadaliyi neden ise almadilar diye? Yahu size ne? O adam ise girmezse sizemi is cikicak? Kanada ulastirma bakanliginin (Transport Canada) verdigi lisansin FAA degilde CAA oldugunu biliyormusunuzki? Bu lisansin FAA den farkli oldugunu, degil Avrupa, Amerikada bile gecersiz oldugunu, ATPL lisanli bir pilotun B777 tipi olsa bile Avrupada calisabilmek icin yinede 2 ekstra JAA sinavindan gecmeden, lisansini cevirttirmeden hic bir firmada is bulamayacagini biliyormusunuzki? 60 yasina gelmis bir Kaptanin kisa bir süre icinde avrupanin bazi ülkelerine inis izni olmadigini ve bu yüzden bazi firmalarin muhafazakar davrandiklarini bilirmisiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
her pilotum diyen sersem uçuyo ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Selamlar, USA de PPL almak için kasan bir çömez pilot olarak ben bile FAA JAA çevriminin nasıl illet birşey olduğunu biliyorum bu kadar tecrübeli bir kaptanın bilmemesi garip.Sorun tamamen budur, yoksa bu saatlerle işe alınmaması gibi bir şey olamaz.CPT Ennis te anlaşılan yeni bir tecrübe yaşamak istiyor ve sanırım bizim meslek hastalığı olan uçuştan ayrılamama sendromunu şuan yaşıyor.Bu yaşa kadar uçmuş bir kaptanın artık maddi kaygıları olmaz hayatında.Umarım kendine USA in bazı statelerinde iş bulur yada bu sendromu kolay atlatarak havacılığa hobi olarak devam etme yolunu seçer.Bu durumu havacı olmayan birinin anlaması zordur,saçma gelebilir ancak hüngür hüngür ağlayanları, deprosyana girenleri ben bizzat gördüm.Böyle bir tutkudur bu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000