18 Eylül 2013, Çarşamba 14:43:17

KAÇIRILAN PİLOTLARLA İLGİLİ SORU ÖNERGESİ VERDİ

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yazılı yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca'nın Lübnan'da kaçırılmasıyla ilgili hükümetin hala herhangi bir somut adım atmadığını ifade eden Oran, pilotlardan haber alınamadığını belirtti.
  • Bir milletvekili çıkmış arkadaşlarımızla ilgilenmiş, artan kaçırılma olaylarına da parmak basmış. Demokratik bir ülkede bunun sorumluları hakkında hemen işlem yapılırken THY'den ses yok. Bir milletvekili daha çıksa da SKY için devletten verilen 62 milyon Euro'cuk nasıl verildi, SHGM son yaptığı mali denetleme raporunu kamuoyuna açıklasa diye önerge verirse hiç olmazsa karanlık bazı noktalar aydınlanmış olur.
  • Ailerin dava acmasi lazim
  • Saçma sapan sorular sormak hiç sormamaktan iyidir!
  • ENTERESAN ADAM'A Anlamamış olabilirsin. Kaçırılma olayının sıcak tutulması için o soruları sormuş. Kendiside bazı soruların cevapsız olduğunu biliyor ama onun gibiler de yapmazsa kim yapacak. Sen kimseye saçma veya değil birşey sordun mu? Adam en azından uğraşıyor, göbeğini kaşımıyor diğerleri gibi.

Davutoğlu'nun, aradan geçen 39 gün içerisinde kaçırılan pilotlar için hangi girişimlerde bulunduğunu, kimlerle görüştüğünü ve temaslarının sonucunun ne olduğunu açıklamasını isteyen Oran şu soruları yöneltti:

"Bu pilotlarımızın kaçırılacağına dair bakanlığınıza herhangi bir istihbari bilgi ulaşmamış mıydı?

Gelişme sağlanmaması karşısında THY pilotlarının tamamının risk altında olduğu ve kaçırılabileceği kaygısının gerçeklik payı nedir? Yeni kaçırmaları önlemek için hangi önlemleri aldınız?

Pilotlarımızın, hükümetinizin Suriye'deki muhaliflere verdiği destek nedeniyle, ÖSO'nun Suriye'de rehin aldığı 9 Lübnanlı hacıya misilleme olarak kaçırıldığı bilgisi doğru mudur? Lübnanlı hacıların bırakılmasının ardından 2 THY pilotunun salıverileceği yönünde hükümetinizle pazarlık yapıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu konuda hangi girişimde bulundunuz?

THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca'nın ailelerine gelişmeler aktarılıyor mu, ailelerle kim ne zaman görüşerek bilgi aktardı?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yurt dışında kaçırılan Türk vatandaşları için sonuç alacak girişimlere niçin bulunmuyor?

2000 yılından bu yana yurt dışında kaçırılan Türk vatandaşlarının sayısı ve olayın gerçekleştiği ülkelere göre dağılımı nedir? Bu vatandaşlarımızın hepsi kurtarıldı mı akıbetleri ne oldu?"

KAÇIRILAN PİLOTLARLA İLGİLİ SORU ÖNERGESİ VERDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Bir milletvekili çıkmış arkadaşlarımızla ilgilenmiş, artan kaçırılma olaylarına da parmak basmış. Demokratik bir ülkede bunun sorumluları hakkında hemen işlem yapılırken THY'den ses yok. Bir milletvekili daha çıksa da SKY için devletten verilen 62 milyon Euro'cuk nasıl verildi, SHGM son yaptığı mali denetleme raporunu kamuoyuna açıklasa diye önerge verirse hiç olmazsa karanlık bazı noktalar aydınlanmış olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazik ~ 5 yıl önce
Ailerin dava acmasi lazim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
trolleycat ~ 5 yıl önce
Saçma sapan sorular sormak hiç sormamaktan iyidir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHOOTER ~ 5 yıl önce
ENTERESAN ADAM'A Anlamamış olabilirsin. Kaçırılma olayının sıcak tutulması için o soruları sormuş. Kendiside bazı soruların cevapsız olduğunu biliyor ama onun gibiler de yapmazsa kim yapacak. Sen kimseye saçma veya değil birşey sordun mu? Adam en azından uğraşıyor, göbeğini kaşımıyor diğerleri gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000