22 Nisan 2013, Pazartesi 12:35:43

KAÇ BİN MEHMETÇİK ÜCRETSİZ UÇTU?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), ücretsiz olarak uçaklarla intikali sağlanan Mehmetçik hakkında bazı açıklamalarda bulundu.
  • hava ktm ile gidiş geliş yapılacaksa bunlar bölük komutanları tarafından planlanır ve onaylanması için tsk ya gönderilir. onaylandığı taktirde biletiniz tsk tarafından karşılanır. eğer başınızdaki görevini yapmazsa ulaşımdan siz sorumlusunuzdur.
  • arkadaslar askere ucak bileti ücretsiz degilmi
  • yenı sozlesme yapıldımı?
  • gecen hafta oglum sirnak dan geldi anadolu jet ile merdinden. biletine kendimiz aldik. dönüsü da diyarbakir den. yine kendimiz aldik. hep yalan dolan MSB ve TSK inden. hic inanmiyorum

Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan protokole göre 29 Aralık 2012 ile 21 Nisan 2013 tarihleri arasında 63 bin 983 Mehmetçiğin uçakla ücretsiz olarak intikalinin sağlandığını bildirdi.

TSK'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, 63 bin 983 Mehmetçiğin Türk Hava Yolları ile intikal ettirildiği bildirildi. 

Açıklamada şu bilgiye yer verildi:

"Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü arasında 20 Aralık 2012 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde; 29 Aralık 2012-21 Nisan 2013 tarihleri arasında 63 bin 983 Mehmetçiğin uçakla ücretsiz olarak intikali sağlanmıştır."

TSK'nın internet sitesinde yer alan haberlerden bir tanesi de, Kıbrıs Barış Harekatı'nda başarı gösteren personelle ilgili. Açıklamada Kıbrıs Barış Harekatı esnasında gösterdikleri başarılar nedeniyle, 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu kapsamında; 1975-1983 yılları arasında, 255 personele Türk Silahlı Kuvvetleri Başarı Madalyası, 307 personele Türk Silahlı Kuvvetleri Liyakat Madalyası, 71 personele Türk Silahlı Kuvvetleri Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası verildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, "Şehit olan 399 personelin ailelerine de Türk Silahlı Kuvvetleri Övünç Madalyası (gümüş) tevcih edilmiştir" denildi.

TSK'nın internet sitesinde yer alan haberlerden bir tanesi de, NATO usül ve esaslarına göre faaliyet gösteren ve Türkiye'nin de ev sahibi olarak destek verdiği 'Terörizmle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi Komutanlığı'nca hazırlanan rapor. Genelkurmay Başkanlığı, hazırlanan raporun terör olayları hakkında kamuoyunu ve akademik çevreleri bilgilendirmek amacıyla aylık olarak yayımlandığını belirterek, "Anılan raporlarda, büyük çaplı eylemleri dışında Bölücü Terör Örgütü ve benzeri uluslararası terör örgütlerinin isimleri açık olarak ifade edilmemektedir" dedi.

KAÇ BİN MEHMETÇİK ÜCRETSİZ UÇTU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Giray Bulut ~ 4 yıl önce
hava ktm ile gidiş geliş yapılacaksa bunlar bölük komutanları tarafından planlanır ve onaylanması için tsk ya gönderilir. onaylandığı taktirde biletiniz tsk tarafından karşılanır. eğer başınızdaki görevini yapmazsa ulaşımdan siz sorumlusunuzdur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
onur ~ 4 yıl önce
arkadaslar askere ucak bileti ücretsiz degilmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saıt ~ 5 yıl önce
yenı sozlesme yapıldımı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hep yalan ~ 5 yıl önce
gecen hafta oglum sirnak dan geldi anadolu jet ile merdinden. biletine kendimiz aldik. dönüsü da diyarbakir den. yine kendimiz aldik. hep yalan dolan MSB ve TSK inden. hic inanmiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi canım ~ 5 yıl önce
Ben sürekli asker taşıyorum Van'a , Erzurum'a , Batman'a , Muş'a ... Siz sadece oğlunuza bilet aldınız diye bu operasyon için "hep yalan" diyemezsiniz , derseniz sizden şüphe etmek zorunda kalırız . Ya siz yalan söylüyorsanız ne olacak ! Kendi yaptığım operasyona mı inanayım yoksa sizin ithamlarınıza mı ?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000