17 Ekim 2008, Cuma 09:03:08

KABUS YENİDEN BAŞLIYOR!

OnurAir Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu, filosunu genişleten Türk Hava Yolları’nın sektörden 165 pilot almak için harekete geçtiğini söyledi.
  • Adam gibi şartlar sağla senden pilot kaçacağına Başkasını bırakıp sana gelsin.
  • Yahu bu özel şirketler çok komik (bende uçtum çok iyi bilirim).Nasıl insan evladına yakışır bir düzen kurarız,çalışanlarımızı yağı çıkarılacak sinek olarak görmeyip,insan muamelesi yaparız diye çabalamıyorlar,İnsan gibi çalışmak isteyen,geleceklerini garanti altına almak isteyenlere engel olmaya çalışıyorlar."Efendim bunlar bizim kölemizdi,şimdi azad ediyorlar kendilerini,kölelerimiz azad olmasın" mantığından dolayı hepsini kutlarım(!)Bi düzel be kardeşim bi düzel!Yoksa hakkaten düzeltileceksiniz!
  • SORUN O DEĞİL BU SEFER KAPTAN ALIYOR FO DEĞİL .ORTALIK KARIŞACAK ...
  • Fighter arkadaşım tebrikler. Yazdıklarının hepsi doğru. Orhan Coşkun ve Murat Ersoy başka ne yaptılar biliyor musunuz? Geçen yıl Ulaştırma Bakanı üzerinden THY ye baskı yaptırarak Atlas Jet pilotlarının THY ye geçişine engel oldular. Şimdi bu yaptıkları hangi yasaya sığar. Bu pilotların geleceğini engellemeye ne hakları var? Ya Ulaştırma Bakanı'nın yaptığına ne demeli? Yaptığı yasal mıdır? THY ile aynı imkan ve hayat garantisini verirsin, pilotlarını elinde tutarsın. Böyle ağlayıp zırlamakala olmaz bu işler.

Daha önce de özel havayolu şirketleri ve Türk Hava Yolları arasında tartışmaya neden olan pilot kavgası yeniden alevlenecek gibi görünüyor.

Onur Havayolları Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu, dün Airport TV’de yayınlanan ve Nilüfer Batur’un sunduğu “VIP Lounge” programına konuk oldu. Batur’un sorularını yanıtlayan Bolukçu, sektördeki gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“THY’den sonra 1 numarayız” diyen OnurAir Genel Müdürü, “24 uçaklık bir filomuz var. 80 bin saat uçuş yapıyoruz ve 1550 personelimiz var” dedi.

Bolukçu, havayolu personeli yetiştirmenin uzun ve zahmetli bir iş olduğunu vurgulayarak, “OnurAir olarak 14 ay eğitimden geçirerek aldığımız pilotlar var. Bu konuda Atlasjet’le de bir çalışmamız var” dedi.

Bolukçu, THY’nin filosunu genişletmesine paralel olarak, 165 pilot alacağını da ifade etti. THY’nin işe alacağı pilotları özel havayolu şirketlerinden seçtiğini belirten Bolukçu, “Pilotların tercihi THY’den yana olabiliyor. Biz bunu kırmaya çalışıyoruz ama maalesef pilot krizi ortada” dedi. Nilüfer Batur’un “THY, bu ihtiyacı yabancı pilotlar alarak karşılayamaz mı?” sorusuna da cevap veren Bolukçu, “Aslında karşılayabilir tabiî ki... Ancak Türk Hava Yolları bunu yapmak yerine özel sektördeki Türk pilotları bünyesine katma yolunu tercih ediyor” şeklinde konuştu.

Genel Müdür Şahabettin Bolukçu, programda OnurAir’in 2009 hedeflerini de anlattı. Bolukçu, 2009 yılı için, Airbus A300-600 ve A-321 tipi uçaklar almayı planladıklarını ifade ederken, kendi havayollarına ait uçakların bakımı için bir hangar projelerinin olduğunu da bildirdi.

Bolukçu ayrıca, 2009’da artan filosuyla birlikte OnurAir’in 5 milyon yolcu taşımayı ve 90 bin saat uçuş gerçekleştirmeyi hedeflediğini de söyledi. Bolukçu, “Bu rakamlarla OnurAir ilk 100 içindeki yerini koruyacaktır” dedi.

KABUS YENİDEN BAŞLIYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Demirkuş ~ 10 yıl önce
Adam gibi şartlar sağla senden pilot kaçacağına Başkasını bırakıp sana gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KEYF ~ 10 yıl önce
Yahu bu özel şirketler çok komik (bende uçtum çok iyi bilirim).Nasıl insan evladına yakışır bir düzen kurarız,çalışanlarımızı yağı çıkarılacak sinek olarak görmeyip,insan muamelesi yaparız diye çabalamıyorlar,İnsan gibi çalışmak isteyen,geleceklerini garanti altına almak isteyenlere engel olmaya çalışıyorlar."Efendim bunlar bizim kölemizdi,şimdi azad ediyorlar kendilerini,kölelerimiz azad olmasın" mantığından dolayı hepsini kutlarım(!)Bi düzel be kardeşim bi düzel!Yoksa hakkaten düzeltileceksiniz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
SORUN O DEĞİL BU SEFER KAPTAN ALIYOR FO DEĞİL .ORTALIK KARIŞACAK ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atlas Pilot ~ 10 yıl önce
Fighter arkadaşım tebrikler. Yazdıklarının hepsi doğru. Orhan Coşkun ve Murat Ersoy başka ne yaptılar biliyor musunuz? Geçen yıl Ulaştırma Bakanı üzerinden THY ye baskı yaptırarak Atlas Jet pilotlarının THY ye geçişine engel oldular. Şimdi bu yaptıkları hangi yasaya sığar. Bu pilotların geleceğini engellemeye ne hakları var? Ya Ulaştırma Bakanı'nın yaptığına ne demeli? Yaptığı yasal mıdır? THY ile aynı imkan ve hayat garantisini verirsin, pilotlarını elinde tutarsın. Böyle ağlayıp zırlamakala olmaz bu işler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000