08 Nisan 2014, Salı 15:01:48

KABİNDEN SONRA KOKPİT ADAYLARI DA SINIRA TAKILDI!

Türk Hava Yolları'nın yetiştirilmek üzere pilot adayı aradığı ilanı adaylar arasında büyük heyecana neden olurken, yaş aralığını görenler büyük şok yaşadı.
  • Yaş sınırını bu hale getiren iki kişiden birincisi THY Kabin Hizmetleri Başkanı ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Yaralı Parmağa İşemeyen Müdür olarak aılır) Ömer Faruk Öztürk'tür. Saygılar.
  • Arkadaşlar bütün şartlar tutuyor bende. Ama sadece IELTS puanım 6, 6.5 değil. Başvursam kabul olma ihtimali var mı? Bu konuda bilgisi olan biri aydınlatabilir mi beni?
  • Arkadaslar anladigim kadaryla bu sitede bilgi sahibi olan arkadaslar var bana yardimci olacak.bn isletme son sinifta okuyorum ve herhangi bir hava yolunda pilot olmak istiyorum ne yapmam gerek ?
  • 30 yasında kı adam bıtmısdır ne demek gercekten cok komıksınız sonuc olarak bır kısı 23 yasındada gırse egıtıme 55 yasına gelınce yıne ucuyor. ozman thy yenı duzenleme yapsın 30 una kadar ucursun pılotları sacma sapan konusmayın ya neyin peşindesiniz. Kimse yeni bir hak talep etmiyor sadece daha önceden olan uygulamanın devam etmesini istiyor. İş güzarlık yapmaktan vazgeçin.

Türk Hava Yolları'nın yetiştirilmek üzere pilot adayı aradığı ilanı adaylar arasında büyük heyecana neden olurken, yaş aralığını görenler büyük şok yaşadı.

Geçtiğimiz aylarda kabin memuru alımı yapacağını duyuran Türk Hava Yolları yaş aralığını 1989-1994 olarak belirlemiş ve adaylar arasında bu sınır tepki çekmişti. Benzer bir durum ise bu kez pilot adaylarının başına geldi. Dün bir ilan yayınlayarak pilot adayı aradığını açıklayan THY, yaş sınırını 1986 olarak belirledi.

THY'nin dört gözle alım yapmasını bekleyen adaylar, Türk Hava Yolları'nın önceki yıla göre iki yıl yaş aralığını geri çekmesiyle büyük şok yaşadı.

AirportHaber'e çok sayıda tepki maili gelirken aylardır dört gözle THY'nin alım yapmasını bekleyen adaylar tepkilerini dile getirdi.

Geçen yıl 1983 dogumluları alan THY bu yıl bir sürpriz yaparak 1986 ve sonrası doğumluları alacağını duyurmuştu.

©AirportHaber

KABİNDEN SONRA KOKPİT ADAYLARI DA SINIRA TAKILDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

THY Uzman ~ 4 yıl önce
Yaş sınırını bu hale getiren iki kişiden birincisi THY Kabin Hizmetleri Başkanı ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Yaralı Parmağa İşemeyen Müdür olarak aılır) Ömer Faruk Öztürk'tür. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 4 yıl önce
Arkadaşlar bütün şartlar tutuyor bende. Ama sadece IELTS puanım 6, 6.5 değil. Başvursam kabul olma ihtimali var mı? Bu konuda bilgisi olan biri aydınlatabilir mi beni?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aday adayi ~ 4 yıl önce
Arkadaslar anladigim kadaryla bu sitede bilgi sahibi olan arkadaslar var bana yardimci olacak.bn isletme son sinifta okuyorum ve herhangi bir hava yolunda pilot olmak istiyorum ne yapmam gerek ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komık ~ 4 yıl önce
30 yasında kı adam bıtmısdır ne demek gercekten cok komıksınız sonuc olarak bır kısı 23 yasındada gırse egıtıme 55 yasına gelınce yıne ucuyor. ozman thy yenı duzenleme yapsın 30 una kadar ucursun pılotları sacma sapan konusmayın ya neyin peşindesiniz. Kimse yeni bir hak talep etmiyor sadece daha önceden olan uygulamanın devam etmesini istiyor. İş güzarlık yapmaktan vazgeçin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000