11 Ekim 2016, Salı 12:08:11

Kabin memuru THY'ye açtığı davayı kazandı

Türk Hava Yolları'nın (THY) 15 Temmuz sonrası işten çıkardığı personel arasında yer alan kabin memuru Tuğba Korkmaz, THY'ye açtığı davayı kazandı.
  • Bu habere dikkat ettiğimizde en çok yorum alan haberlerinizden birisi oldu , nedeni 211 kişi aile ve çevresinin çiğerini yakan bir konuya parmak bastınız.THY yöneticilerinin yapmış olduğu haksızlığı gün yüzüne çıkardınız, yapılan yorumlarla THY de bir çok kademedeki yöneticilerin niteliklerini, bırakın olayın gelişimi sonucunu , kendilerinden bi haber olduğunu,sendika başkanın asıl yüzünü, işciye bakış açışını, kamu oyu görmüş oldu.Bu konu bir işe dönüş konusu değil, 211 kişiye yöneticileri tarafından atılan bir çamurdan kurtulma, onur ve haysiyet mücadelesi, iadei itibar meselesidir, bu nedenlede 500 üzerinde yorum almıştır.211 Zedeler sizden İsteğim mahkemeden işe iade alan meslektaşlarım konuyu gerekirse isimsizde olsa Airporthaberle paylaşalım. AİRPORTHABER YETKİLİLERİ sizden arzumuz ise bu konu gündemde tutmanız. Saygılarımla.
  • gördüğümüz kadarı ile, ilkokula SINIF BAŞKANI bile olamayacak yapıdaki insanları almışlar, birini atılmalardan müzdarip neden atıldıklarını bile bilmeyen insanların kabin in başına getirmişler, bir diğerinide almışlar, sendika seçimlerinde sırf eskisi gitsin de ne olursa olsun deyip, allamışlar pullamışlar bakmışlar ki aday yok bunu yapalım demişler, evlat da ne oldumcu oluvermiş bir anda. eski thy elemanı, eşi orada memurcukken müfettiş olmuş, aile siyasi geçmişi desen AKP ile cuk oturuyor, napacak çocuk? thy dururken atılanları mı savunacak? nasılsa atılanın yerine gelen var, o da aidatı veriyor! tabi asıl ikisinin ortak yönü; yokluktan çıkan sürpriz yumurta başkanları bunlar. biri, teklif edilen görevi kabul etmeyen Tansel kaptan md ün sayesinde, diğeri ise arkadan iteklemekle adamsızlıktan seçimle BAŞKAN olduğu için, süre nekadar geçerse geçsin ,ALTYAPI eksikliğinden bu koltukları dolduracak tecrübe ve ağırlıktan yoksunlar, kriz yönetiminden bihaberler. kriz var SES yok! yalan mı?
  • 211 personelin dışında (bu personel kıdem tazminatını aldı) tazminat verilmeden,yurt dışi yasağı konularak atılan bir çok kabin ve Kokbit görevlisi var.Bunlar direk FETÖ den atıldı.Benim anlamadığım 211 neden Y.K Kararında olası FETÖ yü övmek yazdılar. Bence algı oluşturmak.
  • Ben eski sendika baskaninin hic korumayla gezdigini görmedim. Adam söke söke aliyordu işçi hakkini kapitalistlerden. Eger bir sendika baskani korumaya ihtiyac duyuyorsa, satıyordur işçiyi. Indiriyordur cebe. Çalıyordur milletin hakkını. Haram zehir olsun çocuklarından çıksın eğer çalıyorsan. Allah yemeyi nasip etmesin ne sana ne çocuklarına.

Türk Hava Yolları'nın (THY), 15 Temmuz sonrası yaptığı işten çıkarmalar ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

İşletmesel gereklilik gerekçesi ile sözleşmesi feshedilen THY 169'ucu dönem kabin memuru Tuğba Korkmaz, Bakırköy 28. İş Mahkemesi'nde açtığı işe iade davasını kazandı.

Bakırköy Adliyesi'nde bugün düzenlenen ve Tuğba Korkmaz'ın avukatı Adil Anlama'nın katıldığı celsede mahkeme Tuğba Korkmaz lehine kararını açıkladı. THY avukatları, bir önceki kapsamlı savunmanın aksine, "işletmesel gereklilikler" şeklinde savunma verdi ancak mahkeme bu savunmayı yeterli görmeyerek kabin memurunun işe iadesine karar verdi.

©AirportHaber

Kabin memuru THY'ye açtığı davayı kazandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (520)

Airporthabere Teklif ~ 6 gün önce
Bu habere dikkat ettiğimizde en çok yorum alan haberlerinizden birisi oldu , nedeni 211 kişi aile ve çevresinin çiğerini yakan bir konuya parmak bastınız.THY yöneticilerinin yapmış olduğu haksızlığı gün yüzüne çıkardınız, yapılan yorumlarla THY de bir çok kademedeki yöneticilerin niteliklerini, bırakın olayın gelişimi sonucunu , kendilerinden bi haber olduğunu,sendika başkanın asıl yüzünü, işciye bakış açışını, kamu oyu görmüş oldu.Bu konu bir işe dönüş konusu değil, 211 kişiye yöneticileri tarafından atılan bir çamurdan kurtulma, onur ve haysiyet mücadelesi, iadei itibar meselesidir, bu nedenlede 500 üzerinde yorum almıştır.211 Zedeler sizden İsteğim mahkemeden işe iade alan meslektaşlarım konuyu gerekirse isimsizde olsa Airporthaberle paylaşalım. AİRPORTHABER YETKİLİLERİ sizden arzumuz ise bu konu gündemde tutmanız. Saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bşk ~ 7 gün önce
gördüğümüz kadarı ile, ilkokula SINIF BAŞKANI bile olamayacak yapıdaki insanları almışlar, birini atılmalardan müzdarip neden atıldıklarını bile bilmeyen insanların kabin in başına getirmişler, bir diğerinide almışlar, sendika seçimlerinde sırf eskisi gitsin de ne olursa olsun deyip, allamışlar pullamışlar bakmışlar ki aday yok bunu yapalım demişler, evlat da ne oldumcu oluvermiş bir anda. eski thy elemanı, eşi orada memurcukken müfettiş olmuş, aile siyasi geçmişi desen AKP ile cuk oturuyor, napacak çocuk? thy dururken atılanları mı savunacak? nasılsa atılanın yerine gelen var, o da aidatı veriyor! tabi asıl ikisinin ortak yönü; yokluktan çıkan sürpriz yumurta başkanları bunlar. biri, teklif edilen görevi kabul etmeyen Tansel kaptan md ün sayesinde, diğeri ise arkadan iteklemekle adamsızlıktan seçimle BAŞKAN olduğu için, süre nekadar geçerse geçsin ,ALTYAPI eksikliğinden bu koltukları dolduracak tecrübe ve ağırlıktan yoksunlar, kriz yönetiminden bihaberler. kriz var SES yok! yalan mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sonuna ~ 7 gün önce
Kadar doğru,hatta eksiği var fazlası yok.
Yorum ~ 7 gün önce
Güzel bir yaklaşımla tam isabet.
Bşk Cevap ~ 7 gün önce
Aynen aranan niteliklerde yönlendirilmiş yöneticimiz yönemtimce bulunmuştur. Manasız bakış,mutlak iteat zor durumda kalınca aptalımsı gülümseme pozisyonu.
211 Dikkat Önemli ~ 8 gün önce
211 personelin dışında (bu personel kıdem tazminatını aldı) tazminat verilmeden,yurt dışi yasağı konularak atılan bir çok kabin ve Kokbit görevlisi var.Bunlar direk FETÖ den atıldı.Benim anlamadığım 211 neden Y.K Kararında olası FETÖ yü övmek yazdılar. Bence algı oluşturmak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
211 ~ 7 gün önce
Desenize bu 211 bu işin bahanesine kurban verilmiş.Bazı yerlere şirin görünmek için bizde bakın temizlik yaptık demek için atılmış.
211'ci ~ 7 gün önce
9.Eylül tarihinde çıkış verilen bütün personel tazminatsız ve FETÖ örgüt üyeliği vs gerekçelerle fesih yapılmış.Duyduğum kadarı ile tazminat vermemek için yönetim krl. kendine çıkış kapısı bulmuş.Dahada 2000 kişilik liste yapılmış ve birikmiş senelik izinleri olanların zorla izinleri kullandırılarak fesih işleminde para ödenmemesi için ön hazırlık yapılıyor. Kalan çalışan arkadaşlar her an her şeye hazırlıklı olmalı ve her iş saatinde çok dikkatli olmalılar.
Gösterge ~ 7 gün önce
Buda gösteriyorki 211 algı oluşturmak için alel acele çıkartılmış bir ispiyonaj listesi. Diğer çıkarılanlar bak Fetö onlara tazminat bile vermedik diyerek ölümü gösterip sıtmaya razı ediyor
Liste ~ 7 gün önce
İspiyoncu başı iki müdüre sorarsanız listedeki kurban sayısını söyler size.
koruma ~ 8 gün önce
Ben eski sendika baskaninin hic korumayla gezdigini görmedim. Adam söke söke aliyordu işçi hakkini kapitalistlerden. Eger bir sendika baskani korumaya ihtiyac duyuyorsa, satıyordur işçiyi. Indiriyordur cebe. Çalıyordur milletin hakkını. Haram zehir olsun çocuklarından çıksın eğer çalıyorsan. Allah yemeyi nasip etmesin ne sana ne çocuklarına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Buldumcuk ~ 7 gün önce
Teşbihte hata olmaz!!!!!,çingene yetki vermişler tutmuş babasını kesmiş.
Yazık ~ 7 gün önce
Abisi adam çocukluğunu yaşayamamış.
Maaş ~ 7 gün önce
Korumaların maaşı nereden veriliyor bilgisi olan arkadaşımız varmıdır?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000