13 Ağustos 2010, Cuma 08:40:47

Kabin memurlarının kilo meselesi yüzünden kapışıyorlar!

Türk Hava Yolları Yönetimi'nin kilolu kabin memurlarını ücretsiz izne çıkarmasından sonra köşe yazarları birbirine girdi. Hürriyet Gazetesi yazarlarından Cengiz Semercioğlu kendine "saydıran" diğer yazarlara köşesinden cevap verdi...
  • konuşma tarzın ve cümle kuruşlarından ben seni anladım zaten bana birşey anlatmana gerek yok.Kapasite belli gerisi boş.Ama Bahsedilen şirkette çalışıyorsan yazık derim iş arkadaşlarına.Ne demişler "EĞİTİM ŞART".
  • doktora nedir sanırım sağdan soldan duyup iyi bir şey düşünüp onu da sallamışsın. diyemezsın tabı nereden diye attığın bellı. mhatap olmayalım lütfen arkadaş bir daha
  • çok merak ediyorum çarşamba günü yani ramazan ayının ilk günü THY genel Müd. ve Teknik Müd.'te yenilen öğle yemeğinden zehirlenen ve çevre hastaneleri dolduran çalışanlarla ilgili bir şey göremedik.Bu kadar büyük bir şirkette eğer böyle birşey çalışanın başına geliyorsa bizim gibi hergün dışarda yemeğini yemek zorunda kalanlar napar???
  • ahhhh..ne kadar güzel değinmişsiniz.ağzınıza sağlık.biz de,ter kokmayan,nefesi kokmayan,yakışıklı,tertemiz,mis gibi kokan,CENTİLMEN,ayakkabılarında çamur olmayan,tırnaklarının arası pis olmayan,kabindeki görevlilere sarkıntılık etmeyen özetle: TÜRK ERKEĞİNE YAKIŞIR bir yolcu profiline hasret kaldık.çuvaldız ve iğne:)

İşte Cengiz Semercioğlu'nun o yazısı:

"KİLO MESELESİ

THY de kilolu hostes konusunda benimle aynı fikirde; zorunlu izne çıkardı onları.

Kadın yazarlar da beni eleştiriyor.

Ömür Gedik, İdil Çeliker saydırmışlar:

Manken görmek istiyorsan defileye git...

Kadınları aşağılamaktır bu...

Hosteslik mesleği erkeğin gözünü okşama demek değildir...

Ülkü Tamer’in tam da buna denk düşen bir sözü var; “Hem dersini bilmiyor hem de şişman herkesten” der şair...

Kadın yazarların durumu da böyle.

Bana kızıyorlar ama konuyu bilmiyorlar.

Arkadaşlar, THY’nin şişman diye izne gönderdiği kabin memurlarından 15’i erkek, 13’ü kadın...

Yani erkekler daha fazla...

Şişmanlıktan mağdur olan varsa daha çok erkekler.

Neden ilk kadınlar geliyor aklınıza..."

Cengiz SEMERCİOĞLU
HÜRRİYET

Kabin memurlarının kilo meselesi yüzünden kapışıyorlar!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 8 yıl önce
konuşma tarzın ve cümle kuruşlarından ben seni anladım zaten bana birşey anlatmana gerek yok.Kapasite belli gerisi boş.Ama Bahsedilen şirkette çalışıyorsan yazık derim iş arkadaşlarına.Ne demişler "EĞİTİM ŞART".

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
doktora nedir sanırım sağdan soldan duyup iyi bir şey düşünüp onu da sallamışsın. diyemezsın tabı nereden diye attığın bellı. mhatap olmayalım lütfen arkadaş bir daha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
çok merak ediyorum çarşamba günü yani ramazan ayının ilk günü THY genel Müd. ve Teknik Müd.'te yenilen öğle yemeğinden zehirlenen ve çevre hastaneleri dolduran çalışanlarla ilgili bir şey göremedik.Bu kadar büyük bir şirkette eğer böyle birşey çalışanın başına geliyorsa bizim gibi hergün dışarda yemeğini yemek zorunda kalanlar napar???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ahhhh..ne kadar güzel değinmişsiniz.ağzınıza sağlık.biz de,ter kokmayan,nefesi kokmayan,yakışıklı,tertemiz,mis gibi kokan,CENTİLMEN,ayakkabılarında çamur olmayan,tırnaklarının arası pis olmayan,kabindeki görevlilere sarkıntılık etmeyen özetle: TÜRK ERKEĞİNE YAKIŞIR bir yolcu profiline hasret kaldık.çuvaldız ve iğne:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000