17 Şubat 2012, Cuma 09:10:39

KABİN EKİBİNİN ZOR ANLARI

Türk Hava Yolları'nın Kahire - İstanbul seferini yapmak üzere havalanan yolcu uçağında Mısırlı yolcu fenalık geçirdi.
  • O anonsu genelde kaptan değil amir yapar. Keşke gidip birde arkayada yardım etseydi eğer CRM i böyle anlıyorsa..Kesin iniş sonrası kapıda bekleyip kendisinide göstermiştir yolcuya ben böyle iyi bir kaptanım diye.
  • kaptan ucağı uçururken anonsu o zaman oto pilot yapsın,hani hiçbir işe yaramıyor ya o oto pilot bari dokto anonsu yapsın,kardeşim sanki bütün uçuş boyunca uçağı kaptan ucuruyormuş gibi konuşuyorsun ,kaptan hiçmi tuvaletegitmiyor,hiçmi yemek yemiyor hiçmi çay kahve içmiyor,15 sn sürecek bir anonsu yapmak sana zor geliyorsa yapma bu işi be,sanki her uçuşta kaptan yapsın diye bir kural yok ya,demekki kaptan bilgi verirken yolcuya aradada bu anonsu yapmış çokmu zoruna gitti senin bu,şimdi bendende isterler benim ingilizcem yetmez diye birt korku oluştuysa içinde o başka tabii ona diyecek bir söz bulamıyorum o zaman...
  • CRM nedir bildiniz mi? Hani kaptan ekibinin bütün kaynaklarını bilmeli ve tasksharing yapmalı, kendisinin öncelikli işi uçağı uçurmak olmalı gibi şeyler. Hakim misiniz bu konulara?
  • niye yapmasın kardeşim,hoşgeldin anonsu yapıyor,hava durumunu veriyor arada doktor anonsuda yapmış fazlamı yani,şimdi bu yüzden maaşa zammı istiyeceksiniz,ama doğru diyorsun kaptan doktor anonsu yapmaz ama kokpitte viski içilir değilmi....
Türk Hava Yolları'nın (THY) Kahire-İstanbul uçağında fenalaşan Mısırlı yolcu için kabin ekibi seferber oldu.Kahire Uluslararası Havalimanı'ndan İstanbul'a gelmek üzere saat 14.45'te havalanan TK 0691 sefer sayılı ''Erzincan'' adlı uçağın kalkışı sırasında, ön sıralarda oturan Mısırlı bir yolcu fenalık geçirdi.

İngilizce ''hayır, hayır'' diye bağıran ve oturduğu yerden kalkmaya çalışan yolcu, önce yanındaki yolcular tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Bir sonuç alamayan yolcular, durumu kabin ekibine bildirdi.

Uçağın kalkış durumunda olmasına rağmen yolcunun yanına gelen üç THY kabin personeli, ilk kez uçağa bindiğini söyleyen yolcuyu sakinleştirmeye çalıştı. Nefes almakta güçlük çektiği görülen yolcuya, oksijen ünitesiyle hava desteği de sağlandı.

Durumun bildirildiği Kaptan Pilot Ahmet Akbaş, anons yaparak, uçakta doktor varsa kendisini kabin ekibine tanıtmasını istedi.

Uçakta doktor bulunmaması üzerine Kahire Kule ile irtibata geçen kaptan pilotun, uçakta bir hasta bulunduğunu ve sağlık ekiplerinin hazır durumda beklemesini istediği öğrenildi.

Kabin ekibinin özverili çalışması sonucu bir süre sonra sakinleşen Mısırlı yolcu, oturduğu yerden kaldırılarak, hostesler eşliğinde kokpit tarafındaki tuvalete götürüldü.

Uçuş sırasında hosteslerin yemek servisi yaptığı holde oturan yolcunun, bir süre sonra iyice sakinleştiği, hatta kabin ekibiyle şakalaştığı görüldü.

Mısırlı yolcunun, uçağın Atatürk Havalimanı'na inişinin ardından sağlık kontrolünden geçirildiği öğrenildi.

(Haber Vitrini)

KABİN EKİBİNİN ZOR ANLARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
O anonsu genelde kaptan değil amir yapar. Keşke gidip birde arkayada yardım etseydi eğer CRM i böyle anlıyorsa..Kesin iniş sonrası kapıda bekleyip kendisinide göstermiştir yolcuya ben böyle iyi bir kaptanım diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
kaptan ucağı uçururken anonsu o zaman oto pilot yapsın,hani hiçbir işe yaramıyor ya o oto pilot bari dokto anonsu yapsın,kardeşim sanki bütün uçuş boyunca uçağı kaptan ucuruyormuş gibi konuşuyorsun ,kaptan hiçmi tuvaletegitmiyor,hiçmi yemek yemiyor hiçmi çay kahve içmiyor,15 sn sürecek bir anonsu yapmak sana zor geliyorsa yapma bu işi be,sanki her uçuşta kaptan yapsın diye bir kural yok ya,demekki kaptan bilgi verirken yolcuya aradada bu anonsu yapmış çokmu zoruna gitti senin bu,şimdi bendende isterler benim ingilizcem yetmez diye birt korku oluştuysa içinde o başka tabii ona diyecek bir söz bulamıyorum o zaman...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
CRM nedir bildiniz mi? Hani kaptan ekibinin bütün kaynaklarını bilmeli ve tasksharing yapmalı, kendisinin öncelikli işi uçağı uçurmak olmalı gibi şeyler. Hakim misiniz bu konulara?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
niye yapmasın kardeşim,hoşgeldin anonsu yapıyor,hava durumunu veriyor arada doktor anonsuda yapmış fazlamı yani,şimdi bu yüzden maaşa zammı istiyeceksiniz,ama doğru diyorsun kaptan doktor anonsu yapmaz ama kokpitte viski içilir değilmi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000