19 Ekim 2009, Pazartesi 07:26:31

JFK'da günde 30 kilo döner satan Türk...

Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Vahap Munyar, New York John F. Kennedy Havalimanı'ndaki Türk işletmeciyi köşesine taşımış. Türk işletmeci döner satışlarında yaşanan patlamanın ardından kafasına yerli bir üreticinin alkol satışlarını koymuş...
  • 3000 döner oda iyimiş =))
  • matematik olmadı diyen arkadaşım.Tam anlamadım yorumunu sanki günde 300 döner nedirki der gibi yazmışsın fakat.Amerika gibi bir yerde hele hele Havaalanın'da inan 300 döner çok büyük bi başarı.Düşünsene bu güzel şeyi.Amerika Türk'lere özgü bir yemeği günde 300 kişi yiyor:) Efese karşı gelen arkadaşımada ürün her ne olursa olsun Türkiye'ye para girmesi açısından oldukça zekice:)
  • ( Yakinda burada kocaman Efes Pilsen tabelasi göreceksiniz....) iyi halt yiyeceksin. Gercekten is basarinizi begendim, taktdire layik devaminida arzu ediyorum. Bira olmasa ne ekisilir? Yani simdi büyük basarimi diyecegiz bira satisina.
  • matemeatiğin zayıf galiba 100 gr çarpı 10 1 kg ise 30 kg 300 döner demek oluyor

JFK’da günde 30 kilo döner satıyor, sıra Efes Pilsen’e geliyor

Geçen cuma akşamı New York’ta John F. Kennedy Havalimanı’nda Türk Hava Yolları (THY) uçağına binmek üzere kapıya doğru yöneldiğimizde arkadaşlardan biri tabelayı gösterdi:

- Bakın döner varmış...

Bunun üzerine THY’nin hareket ettiği kapının yakınında Hasan Surözü’nün açtığı Eat&Go adlı büfeyi anımsadım. Arkadaşlarla birlikte Hasan Surözü’ne uğradık:

- Mayıs ayında geldiğimde buraya döner de koyacağını söylemiştin. Nasıl gidiyor döner satışları?

- Günde 30 kilo döner satıyorum.

- Bir dürümün fiyatı 8.90 dolar görünüyor...

- İyi iş yapıyoruz. Şimdi THY’nin geldiğinde yanaştığı kapıya da bir Eat&Go açacağım.

Surözü, büfesinde Türkiye’den aldığı ürünleri vitrine koyuyor, gözlemeye kadar farklı gıda ürünleri satıyor:

- Mayıs ayında buraya Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’la birlikte uğramıştınız. Kendisi bana, “Neden Efes Pilsen birası satmıyorsun” diye sormuştu. Tuncay Bey’e verdiğim sözü tutacağım. Alkollü içki ruhsatı aldım. Yakında burada kocaman Efes Pilsen tabelası göreceksiniz...

JFK gibi dünyanın en hareketli havalimanına girmek, Efes Pilsen için önemli tanıtım olacak...

Vahap MUNYAR
HÜRRİYET

JFK'da günde 30 kilo döner satan Türk...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
3000 döner oda iyimiş =))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
matematik olmadı diyen arkadaşım.Tam anlamadım yorumunu sanki günde 300 döner nedirki der gibi yazmışsın fakat.Amerika gibi bir yerde hele hele Havaalanın'da inan 300 döner çok büyük bi başarı.Düşünsene bu güzel şeyi.Amerika Türk'lere özgü bir yemeği günde 300 kişi yiyor:) Efese karşı gelen arkadaşımada ürün her ne olursa olsun Türkiye'ye para girmesi açısından oldukça zekice:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
( Yakinda burada kocaman Efes Pilsen tabelasi göreceksiniz....) iyi halt yiyeceksin. Gercekten is basarinizi begendim, taktdire layik devaminida arzu ediyorum. Bira olmasa ne ekisilir? Yani simdi büyük basarimi diyecegiz bira satisina.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
matemeatiğin zayıf galiba 100 gr çarpı 10 1 kg ise 30 kg 300 döner demek oluyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000