05 Ekim 2008, Pazar 08:41:24

JFK yolcuları Türk tatlıları yiyecek

Dünyanın en büyük havalimanı JFK'nın yolcuları, ünlü Türk yiyecekleri döner, lahmacun ve baklava yiyecek.
  • Tebrik eder.Başarılarınızın devamını dilerim.
  • BU HABERE GERCEKTEN COK SEVİNDİM. ARTIK JFK DE GUZEL SEYLER YIYEBİLECEĞİMİZ BİR YER ACILMIS OLDU. BU BENCE BUYUK BİR EKSİKTİ. UMARIM COK BASARILI OLUR HASANA BASARILAR DİLİYORUM.
  • Sonunda agiz tadimiza uygun bir yerin acilmasi USA de yasayan biz turkleri ayri bir bayram havasina soktu, umariz bu girisiminizi daha da ilerleterek mutfagimizin bu guzel yemeklerini ve tatlilarini tum sehirlerde goruruz. Basarilarinizin devamini dilerim...
  • kebap kokularini alir gibiyim elelrinize saglik Hasan bey basarilarinizin devamini dilerim.

Atatürk Havalimanı'nda yiyecek-içecek hizmeti sunan bir firma, kasımda New York'taki JFK Havalimanı'na şube açıyor. Terminal 1'de Türk tatlılarının tanıtımını yapacak olan şirket, döner ve lahmacun satışının yapılacağı ikinci bir işyeri daha açacak.

Atatürk Havalimanı'nda 10 yıldır gıda üzerine hizmet sunan H.T. Gıda Turizm'in sahibi Hasan Surözü, özellikle ABD'li turistlerden gelen talep üzerine JFK Havalimanı'nda işyeri açma kararı aldı. Türk Hava Yolları'nın sefer düzenlediği T 1 Terminali'nde 50 metrekarelik dükkân kiralayan Surözü, kasımın ikinci haftasında hizmete sunacağı işyerinde Türk tatlısı satışına ağırlık verecek.

Pasaport sonrası açacağı mağazada satışa sunacağı baklava, kestaneşekeri, pişmaniye, bisküvi, çikolata, helva, kuruyemiş, Malatya Pazarı kayısı tatlıları, kahve ve çay gibi ürünlerle Türk markalarının tanıtımına katkı sağlayacak. Türk işadamı, aynı terminalin pasaport öncesi bölümünde ise döner ve lahmacun satışı yapacak.

Surözü, Türk ürünlerinin ilk defa ABD havalimanında satışının yapılacağına dikkat çekerek, kısa süre sonra JFK Havalimanı'nın diğer 6 terminalinde şube açmayı planladığını söyledi.

Zaman

JFK yolcuları Türk tatlıları yiyecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

mehlika ~ 10 yıl önce
Tebrik eder.Başarılarınızın devamını dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DENİZ ~ 10 yıl önce
BU HABERE GERCEKTEN COK SEVİNDİM. ARTIK JFK DE GUZEL SEYLER YIYEBİLECEĞİMİZ BİR YER ACILMIS OLDU. BU BENCE BUYUK BİR EKSİKTİ. UMARIM COK BASARILI OLUR HASANA BASARILAR DİLİYORUM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkish Delight ~ 10 yıl önce
Sonunda agiz tadimiza uygun bir yerin acilmasi USA de yasayan biz turkleri ayri bir bayram havasina soktu, umariz bu girisiminizi daha da ilerleterek mutfagimizin bu guzel yemeklerini ve tatlilarini tum sehirlerde goruruz. Basarilarinizin devamini dilerim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurme ~ 10 yıl önce
kebap kokularini alir gibiyim elelrinize saglik Hasan bey basarilarinizin devamini dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000