15 Mart 2017, Çarşamba 11:48:26

Jet Airways'in galleylerini THY üretecek

Türk Hava Yolları'nın iştiraki olan TCI (Turkish Cabin Interior) şirketi, Hindistanlı Jet Airways'e galley üretecek.
  • gercekten tebrikler....üretim her zaman saygıyı hak ediyor... inşallah daha nice ihaleler alırlar...
  • Kabin ekibine İngilizce öğretse . Çok süper olacak
  • tk uçaklarının galey lerinde inop. yazılarından geçilmiyor , önce evinizin kapısının önünü süpürün , uçakçı bademler !
  • Yan ürünlerden iyi para kazanılabilinir. Yalnız metal yüzeylerdeki lekeleri çözmek lazım.

2011 yılında THY – TAI Ortaklığıyla havacılık sektörünün yerlileştirilmesi kapsamında kurulan ve havacılık sanayiine Tasarım Sertifikasyon ve Üretim alanında büyük katkı sağlaması hedeflenen TCI (Turkish Cabin Interior) Hindistan’ın ve Asya’nın en büyük havayollarından biri olan Jet Airways’in filosuna katılacak olan 79 Adet Boeing 737 Max Uçağının Galley İhalesini kazandı.

Yerli şirket TCI'nin, Jet Airways'e 75 adet galley üretilecek ihaleyi kazandığı ve üretime başlayacağı öğrenildi. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi de Twitter hesabından konuyu duyururken, TCI'yi tebrik etti.

Teslimatları 2018 yılında başlayacak proje, TCI için ticari bir dönüm noktası manasına geliyor. Daha önce Türk Hava Yolları ve Sunexpress’in Boeing B737, Airbus A320, Airbus A330 gibi uçaklarının Galley’lerini üreten TCI; kuruluşundan itibaren mühendislik, kalite ve sertifikasyon alanında  önemli kilometre taşlarını aşarak, 2014 yılında ilk Boeing ve Airbus Program teslimatlarını gerçekleştirdi.  2015 yılı sonunda  Boeing’in Global İmalatçı Listesi’ne giren şirket Jet Airways projesi ile birlikte sektörde uluslararası marka bilinirliği açısından önemli bir  aşamaya geçmiş olacak.

TCI, THY Teknik’in HABOM tesislerinde 132 personelle faaliyet göstermektedir. Uçak Kabin İçi Ürünlerin tasarım, test, sertifikasyon ve üretimleri alanındaki uzmanlığını gün geçtikçe artıran TCI; yakın gelecekte Lavatory, Cargo Container, Cargo Pallet, Trolley, Overhead Bin, Side Wall Panel gibi diğer sektörel ürünlerle ürün gamını genişletmeyi hedeflerken, yerli alt yüklenicileriyle birlikte havacılık alanında önemli ihracat kalemleri oluşturmayı amaçlamaktadır.
 

Jet Airways'in galleylerini THY üretecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

tebrikler ~ 1 yıl önce
gercekten tebrikler....üretim her zaman saygıyı hak ediyor... inşallah daha nice ihaleler alırlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birde ~ 1 yıl önce
Kabin ekibine İngilizce öğretse . Çok süper olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dikkatli ! ~ 1 yıl önce
tk uçaklarının galey lerinde inop. yazılarından geçilmiyor , önce evinizin kapısının önünü süpürün , uçakçı bademler !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geliştirmeli ~ 1 yıl önce
Yan ürünlerden iyi para kazanılabilinir. Yalnız metal yüzeylerdeki lekeleri çözmek lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000